Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Wątek: Stowarzyszenie Miłośników Bieszczadzkiego Parku Narodowego

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Śląsk
    Postów
    162

    Domyślnie Stowarzyszenie Miłośników Bieszczadzkiego Parku Narodowego

    W związku z tym że Stały Bywalec się nie odzywa pozwoliłem sobie wrzucić na forum nowy temat o stowarzyszeniu przyjacioł czy też milośnikow BPN. Zaznaczam że jest to pomysł Stałego Bywalca. Co myslicie o tym pomysle i ile osób by ten temat zainteresował. Trzeba sprawdzić czy coś takiego czasem juz istnieje, no i jakieś pomysly.
    pozdrowieniazbyszekj

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie

    Czy takie stowarzyszenie istnieje, czy nie, powinien wiedzieć Stachu, chyba dość blisko współpracujący z BdPN.

    Dlatego "BdPN", a nie "BPN", gdyż skróty też są nieraz traktowane jak nazwy własne. A skrót "BPN" został zarezerwowany dla już wcześniej utworzonego Białowieskiego Parku Narodowego.

    Może ktoś z członków naszego Forum by się zajął zorganizowaniem takiego stowarzyszenia (oczywiście w ścisłej współpracy z Dyrekcją BdPN) ? Jest to raczej zadanie dla "autochtonów", a nie takich urlopowych bieszczadników, jak np. ja.
    Ale do owego stowarzyszenia zapisałbym się z przyjemnością ...
    Na marginesie: składka członkowska w istniejącym kampinoskim stowarzyszeniu wynosi 50 zł rocznie.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec
    A skrót "BPN" został zarezerwowany dla już wcześniej utworzonego Białowieskiego Parku Narodowego.[/i]
    O Babiogorskim nie wspominając :)
    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec
    Ale do owego stowarzyszenia zapisałbym się z przyjemnością.
    Tez bym sie zapisal. Tylko moze nie zaczynając o tyłu? Stowarzyszenie musi miec przede wszystkim cel - moze przybliż wszystkim jaki jest cel takiego stowarzyszenia. Bo zakladam, że nie tylko rozmowy w sprawie udostepniania nowych szlaków, zresztą tak gwoli ścislości, to by wtedy było stowarzyszenie antymilosnikow Znaczy: co oprocz wyciągania łapy po Parkowe "datki"? Sorry - za okreslenie.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  4. #4
    Żebro
    Guest

    Domyślnie towarzystwo milośnikow BdPN

    Ja myślę że po to jest temat że trzeba go przedyskutować a widzę że co niektórzy jak np. Piotr jak zwykle czepia się słówek , madrzy się zamiast zaproponować coś ciekawego, krytykować innych to kazdy potrafi a wymyslic coś to juz trudniej, według mnie i myslę że zbyszekj się zgodzi celem towarzystwa to przedewszystkim ochrona przyrody BdPN. Jak kazde stowarzyszenie musi ono miec statut a oprocz tego trzeba je zarejestrować w sądzie. Myslę że powinna powstać grupa inicjatywna ktora przygotuje i posprawdza parę rzeczy potrzebnych do zalożenia stowarzyszenia. Sama idea jest dobra. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Co do skrutów to chyba jesteśmy na forum bieszczadzkim a nie bialowieskim cz babiogórskim i dyskutuje sie o bieszczadach więc wszyscy wiedzą że chodzi o Bieszczadzki Park Narodowy a nie o inny,
    pozdrowienia

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie

    Gdzieś zawieruszył mi się statut Towarzystwa Przyjaciół Kampinoskiego Parku Narodowego. Ale jak będzie trzeba, to go na pewno zdobędę (chociażby jako wzór).
    Z tego, co pamiętam, to celem stowarzyszenia jest głównie działalność w zakresie poznawania i ochrony KPN, współpraca (dość ścisła) z Dyrekcją Parku.

    No i przypominam (co pisałem w innym wątku), że do organizacji i działania TP KPN mają zastosowanie przepisy Prawa o stowarzyszeniach.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec
    Gdzieś zawieruszył mi się statut Towarzystwa Przyjaciół Kampinoskiego Parku Narodowego. Ale jak będzie trzeba, to go na pewno zdobędę (chociażby jako wzór).
    Ok, dzięki - o to mi własnie chodziło - bo przyznaje, że nie bardzo wiem,więc chętnie poczytam.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: towarzystwo milośnikow BdPN

    Cytat Zamieszczone przez Żebro
    madrzy się zamiast zaproponować coś ciekawego, krytykować innych to kazdy potrafi a wymyslic coś to juz trudniej
    Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Poćwicz - to nie jest trudne.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  8. #8
    Żebro
    Guest

    Domyślnie towarzystwo miłosnikow BdPN

    I znów zamiast zaproponować coś ciekawego wyrywasz slowa z kontekstu, to nie jest dyskusja ten powiedział czy napisał to jest dyskusja na temat stowarzyszenia jezeli do Ciebie to nie dociera to po prostu pomin ten post, a napisz jak bedziesz miał jakaś ciekawą propozycję np. logo czy propozycje do statutu.
    pozdrawiam

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie

    Od strony formalnej sprawa utworzenia stowarzyszenia jest stosunkowo prosta. Obecnie istnieją dwa rodzaje takich organizacji - stowarzyszenia i stowarzyszenia zwykłe. By utworzyć stowarzyszenia potrzeba 15 osób o pełnej zdolności do czynności prawnych / inaczej w pełnoletnich/ które zbierają się, uchwalają statut, wybierają władze i składają wniosek do sądu o rejestrację. Rejestracja jest wolna od opłat. Takie stowarzyszenie może juz prowadzić np. działalność gospodarczą, przyjmować darowizny, korzystać z dotacji itp. Rejestracja trwa nie dłużej niż 3 miesiace. Dla naszych potrzeb wystarczające byłoby stowarzyszenie zwykłe, utrzymujace sie ze składek członków. By utworzyć stowarzyszenie zwykłe potrzeba 3 osób, zamiast statutu uchwala się regulamin. Rejestracja polega na złożeniu stosownego zgłoszenia do starosty właściwego ze względu na siedzibę. To wszystko dość jasno jest opisane w ustawie z dnia 7 kwietnia 1989 r. o stowarzyszeniach - tekst jednolity Dz.U. Nr 79 z 2001 r. poz. 855 z póżniejszymi zmianami / gdyby ktoœ lubił tego rodzaju "literaturę"/.
    Pozdrawiam
    naive

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: towarzystwo miłosnikow BdPN

    Cytat Zamieszczone przez Żebro
    I znów zamiast zaproponować coś ciekawego
    Nie wyrywam - to Ty sie mnie czepiłeś. Piszesz ze sie mądrze, bo zapytałem jak to powinno wygladać? Nie mam nic do zaproponowania - chcialem wiedzieć jaki jest cel i jaki byłby statut. Mogę chcieć wiedzieć? Skoro to jest dyskusja na temat stowarzyszenia to wytłumacz mi na czym ono ma polegać - proste? A skoro nie chcesz tego zrobić, to się łaskawie odczep ode mnie personalnie i zajmij sie tematem przewodnim, jednocześnie nie mówiąc mi co mam zrobić.
    Cytat Zamieszczone przez Żebro
    to nie jest dyskusja ten powiedział czy napisał to jest dyskusja na temat stowarzyszenia
    Cytat Zamieszczone przez Żebro
    Ja myślę że po to jest temat że trzeba go przedyskutować a widzę że co niektórzy jak np. Piotr jak zwykle czepia się słówek , madrzy się zamiast zaproponować coś ciekawego, krytykować innych to kazdy potrafi a wymyslic coś to juz trudniej
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Nowy Dyrektor Bieszczadzkiego Parku
    Przez stabil2000 w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 01:22
  2. Zwiedzanie Bieszczadzkiego Parku Narodowego
    Przez bertrand236 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 21:08
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-05-2009, 21:08
  4. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 04-01-2009, 23:07
  5. Zlot miłośników Bieszczad
    Przez Anonymous w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-04-2002, 00:08

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •