Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Wątek: Wiadomości o Czarnej

  1. #1
    feliks
    Guest

    Domyślnie Wiadomości o Czarnej

    proszę o opinie o Czarnej ,potrzebuję do artykułu do GW.proszę o opinie ludziktórzy byli w Czarneja najlepiej zetknęli się z gminą ludzimi ,byli w knajpie itd.

  2. #2
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie

    Mówisz o Czarnej?
    Tej w której mieszkałem do niedawna? :)

    A co byś chciał wiedzieć?
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  3. #3
    feliks
    Guest

    Domyślnie

    chodzi mi o opinie na temat wizerunku czarnej , funkcjonowanie urzędu gminy,o ciekawych ludzi,szansach rozwoju itp najlepiej żeby to były opinie ludzi z zewnątrz.
    skoro już nie mieszkasz w czarnej to jesteś z zewnątrz.będę wdzięczny za opinię

  4. #4
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez feliks
    chodzi mi o opinie na temat wizerunku czarnej , funkcjonowanie urzędu gminy,o ciekawych ludzi,szansach rozwoju itp najlepiej żeby to były opinie ludzi z zewnątrz.
    skoro już nie mieszkasz w czarnej to jesteś z zewnątrz.będę wdzięczny za opinię
    1) Wizerunek Czarnej.
    Hmmm - według jednych robi się ogromnie wiele według innych nie robi się nic!
    Gmina nie ma nawet skromnego serwisu internetowego na poziomie!
    Moim zdaniem wszystko co wpływa na wizerunek Czarnej dzieje się za sprawą prywatnych osób.
    Kiedyś gdy będąc jeszcze w szkole średniej działałem w GOK w zimie gdy okazało się, że w nieogrzewanych salach ośrodka (CO jest ale nikt nie wpadł na pomysł aby rozpocząć sezon) udałem się do urzędnika UG z nieśmiałą prośbą o rozpoczęcie "ogrzewania" - usłyszałem w odpowiedzi zdanie które moim zdaniem przedstawia to jak kształtuje się wizerunek z poziomu Gminy - "(...) 3 stopnie w salach? Hmmm trzeba spuścić wodę z instalacji bo zamarznie!"

    2) Urząd Gminy - funkcjonuje bo musi!
    Generalnie nie można zaprzeczyć, że Wójt się stara :) - buduje wodociąg, coś słychać o kanalizacji, skończono budować szkołę - ogólnie myślę że jest dobrze - jest przecież wiele gmin w których nie robi się nic.
    Robi się jednak grube inwestycje zapominając o tych często małych, które mogłyby wpłynąć na wizerunek miejscowości czy gminy.
    Biorąc pod uwagę, że w gminie nigdy nie powstanie fabryka czy zakład pracy który da zatrudnienie ludziom gmina powinna aktywizować ludzi i sama siebie w kierunku rozwoju turystyki - owszem działa i na tym polu niemniej według mnie działania te ograniczają się do sprzedaży działek rekreacyjnych nad zalewem.
    Odnowienie parku, placu zabaw który zarasta pokrzywami, ustawienie nowych koszy na śmieci, wydanie foldera z ładnymi zdjęciami, pokazanie się na targach turystycznych to nie są wielkie inwestycje - a wiele możnaby osiągnąć dzięki temu.

    3) Ciekawi ludzie - hmmm nie znam takich - może dlatego że większość z tych która dla mnie była "ciekawa" już nie żyje - niestety.
    Zależy czego szukasz - jeśli ludzi którzy mieszkają tam od dawna i mogą coś powiedzieć np.: o wysiedleniach - to kilku ciekawych jest :) Wystarczy pojechać i popytać.

    4) Szanse rozwoju
    Trzebaby udać się do gminy i tam zapytać czy jest coś takiego jak jakaś strategia czy plan rozwoju?! Pewnie nie ma :)
    Moje opinie mogą być niepopularne bądź nierealne - nie mają znaczenia więc się nie wypowiadam.

    Podsumowując, według mnie jest nieźle niemniej wiele możnaby jeszcze zrobić - do tego trzeba woli i świadomości, a tej w mojej opinie zarządowi gminy brakuje.
    Brakuje też współpracy między gminami sąsiedzkimi - według mnie związek gmin bieszczadzkich (tak to się chyba nazywa) to fikcja, a współfinansowanie lokalnej gazety, która jest tubą propagandową lokalnych samorządów to jakoś trochę mało jak na realizację założeń związku.
    Wiem, wiem - nie ma czasu, nie ma środków - jest przecież szkoła i ośrodek zdrowia na utrzymaniu...

    Tak na marginesie - chcesz napisać artykuł na podstawie opinii?
    Pojedź na miejsce, posiedź tam miesiąc i będziesz miał materiał. Zobaczysz co robi młodzież wieczorami, jak się bawią, gdzie się uczą - jaka jest ich przyszłość i perspektywy,itp, itd.
    Opieranie się na opiniach IMHO jest dalekie od obiektywizmu.
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie

    No to jeszcze fragmentaryczna opinia turysty bieszczadzkiego.

    Co roku jeżdżę do gminy Lutowiska, ale wiem, że jak chcę kupić coś więcej niż artykuły żywnościowe, to muszę udać się dalej, do Czarnej (ok. 10 km od Lutowisk, samochodem to żaden problem). Pod względem zaopatrzenia Czarna bije Lutowiska na głowę.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  6. #6
    feliks
    Guest

    Domyślnie

    w rzadnym razie nie napiszę artykułu na podstawie opini z forum-jedynie chcąc uniknąć subiekcjii chcę poznać opinie ludzi związanych z czarną ale też turystów.
    zgadzam się z adminem,że Czarna jest najbardziej zapyziałą miejscowością w bieszczadach,a wynika to z układu który miejscowi nazwali "systemem"(jak jest stanowisko do wzięcia to dostaje je rodzina, wszelkie inicjatywy tłumić w zarodku,).co do ludzi to poznałem kilku ciekawych,np.wlaściciele galerii no ale generalnie nie ma społeczeństwa,nie ma menagera a tylko administrator .podejmowane próby działań przez ludzi którym coś się chce napotykają na opór i podejżliwośc ze strony wójta . wogóle dziwne , że jest którąś tam kadencję a z rozmów z ludżmi wynika , ze nikt go nie lubi.taka gmina
    no ale dzięki za info, coś mi się zaczyna budować
    p.s. na kulturę wydaje się 8 tys.dobrze,że pani z gok-u załatwia pieniądze z zewnątrz.

  7. #7
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez feliks
    no ale dzięki za info, coś mi się zaczyna budować
    p.s. na kulturę wydaje się 8 tys.dobrze,że pani z gok-u załatwia pieniądze z zewnątrz.
    Widzisz :) Róża nie jest rodowitą Czarnianką i dlatego może jeszcze jej się chce - walczy, załatwa kasę, stara się coś robić.
    Ale jak znam miejscowy układ :) to musi zostać udupiona - wczesniej lub później :)

    Za moich czasów :) z dyskotek które robiliśmy dla gawiedzi mieliśmy więcej (niż te 8 tys) - za te pieniądze w sali Goku grało 5 zespołów muzycznych (była kasa na nowy sprzęt, pałki, naciągi itp), ale jak się potem okazało nie mieliśmy stosownych 6 tysięcy pozwoleń (mimo że 100% kasy szło na GOK) i się uspokoiło kogo trzeba - ehhh :)

    A co do układów to nie trzeba być z zewnątrz aby zobaczyć po niedługim rozpoznaniu że pół UG to swoi :) - ale to chyba nie jest domena Czarnej?!
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  8. #8
    feliks
    Guest

    Domyślnie

    witam ponownie
    przeglądając dzisiaj notatki natrafiłem na coś takiego jak "związek macic" działający w urzędzie gminy.podobno tworzą go panie B.,G.,B. (niestety nie mogę podać pełnobrzmiących nazwisk) Wg. mojego rozmówcy to one faktycznie rządzą gminą,bo wójt to "jełop" i tylko przyklepuje co mu podsuną. czy może słyszał ktoś o czymś takim?
    Gwoli wyjaśnienia artykuł dotyczy miescowości po PGR-owskich i ich sytuacji dzisiaj,jak sobie radzą itp.
    pozdrawiam

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Lech Rybienik
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    Przemyśl/Warszawa
    Postów
    225

    Domyślnie

    Witam

    Odnośnie Czarnej - kiedyś w Czarnej Górnej w starym PGR-rze były konie, potem jakiś zorbing, a co jest teraz?
    I czy koniki w Czarnej Dolnej jeszcze działają?
    I jaki jest wpływ tej stajni na turystykę w gminie?

    Pozdrawiam
    Lech

  10. #10
    basza
    Guest

    Domyślnie

    Mieszkam w Czarnej i nie bawią mnie komentarze w stylu najbardziej zapyziała miejscowość w Bieszczadach na dodatek kogoś kto widać że nie wiele wie co się dzieje w Czarnej,o przepraszam no może tyle co turysta przejezdżający przez Czarną.
    Zaczynając od gminy to może nie jest rewelacyjna ale niech mi ktoś pokaże zakład pracy gdzie pracują ludzie przyjęci z ulicy bez znajomośći. Myśle że pod tym względem niczym ta gmina nie różni się od innych.A młodzież ? No cóż, czy w innych miejscowościach młodzież ma wieksze perspektywy?
    Super że ktoś ogólnikowo zauważył że mamy Barak.a ja dodam że to najlepsza galeria w Bieszczadach!!!
    Ciekawi ludzi ,no to zależy co cenimy u ludzi !
    Może ktoś przejezdżający przez Czarną chciałby dowiedzieć sie że mieszka tu ktoś sławny(a mieszka !!!)ale jeśli chodzi o mnie to mamy w naszej,,zapyziałej,, Czarnej wiele
    naprawdę fajnych ludzi z którymi udaje sie zrealizować dużo wartościowych inicjatyw.
    Nie będe sie o tym rozpisywać bo być może nie interesuje to turystów ,ale dla mnie Ci ludzie są ważni,ciekawi,kochani i prosze NAS nie krzywdzić takimi zapyziałymi ocenami.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wiadomości ...lokalne !
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-03-2011, 23:19
  2. Wiadomość ze świata sportu
    Przez Gar w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-12-2010, 01:24
  3. Wiadomość dla koniarzy
    Przez T.B. w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-09-2002, 16:10

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •