Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: Jadę

  1. #21
    Bieszczadnik Awatar Zosia samosia
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    z łąk i pól
    Postów
    339

    Domyślnie

    Ach cóż widze????
    A wiec dobry wieczór lub dzień dobry, jak kto woli z zimowego Sanoka.

    Cóz ja gwoli wyjasnienia. Ja nie jestem "Życie na gorąco" ani tez inna "Przyjaciółka" i nie chciałabym aby mnie tu posądzono o wścibskość, ciekawość, itp, itd. etc.
    Wigwam widziałam przypadkiem, odprowadzajac tam kogoś kto sie zagubil na Otrycie:D:D:D a umówił sie tam z Panem Henrym na jakies "Hulskie party" czy inna miłą imprezkę. Poza tym mieszkaniec wigwamu nic nie wspominał o nieumieszczaniu jego fotek w necie, zresztą to nie jest jego fotka tylko kogos innego, wigwam znalazł sie tam przypadkiem.
    A poniewaz SB pytal, wiec osmieliłam sie troszeczke opowiedzieć, ale mam nadzieje, ze nie naruszyłam tu niczyjej prywatnosci, zresztą nigdy tego nie robiłam i robic nie myslę.

    A swoja drogą hmmm..... panowie, ależ z was gaduły:D:D:D
    A jednak.... zawsze Bieszczady... I Sanok, najpiękniejsze miasteczko świata :-))))


    www.odkryjbieszczady.pl

  2. #22
    sabineczka
    Guest

    Domyślnie bieszczady..oh....

    tez chce w bieszczady i chce mieszkac w wigwamie...jakie jest prawdopodobienstwo ze wlasciciel wypozyczy je na kilka dni?

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar Viki
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Opoczno
    Postów
    138

    Domyślnie Re: bieszczady..oh....

    Cytat Zamieszczone przez sabineczka
    tez chce w bieszczady i chce mieszkac w wigwamie...jakie jest prawdopodobienstwo ze wlasciciel wypozyczy je na kilka dni?
    Prawdopodobieństwo jest takie, że zobaczy że Ty to nie Ty i, że masz 26 lat i na skwo sie nie nadajesz. I zrób sobie fotkę zanim skalp stracisz.
    Biesołazy wszystkich krajów! Łączcie się!
    Pozdrawiam. Viki
    http://www.odkryjbieszczady.pl/

  4. #24
    Bieszczadnik Awatar T.B.
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    wiadomo - z Pyrlandii !
    Postów
    501

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez długi
    Cóż, mógł Prezes mieszkać w namiocie, a potem w owczarni, może Henri w tipi.
    Niech mu zima lekką będzie.
    No właśnie:

    TIPI
    TIPI
    TIPI

    A co do zimy, to czytałem - ale już dość dawno - o takim "naturalnym" Austryjaku w Bieszczadach, co to na zimę zwiewał ze swojego tipi do willi w Astrii. Nie jest to ten przypadkiem?

  5. #25
    sabineczka
    Guest

    Domyślnie

    w takim razie sama zbuduje sobie wigwam(albo lepiej uszyje...)

  6. #26
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie

    Sabineczko!
    TIPI, TIPI TIPI
    Długi

  7. #27
    sabineczka
    Guest

    Domyślnie no niech bedzie

    no moze byc tipi!!! czy ktos zechce mi pomoc?nie jestem dobra w dudowaniu TIPI...

  8. #28
    Bieszczadnik Awatar T.B.
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    wiadomo - z Pyrlandii !
    Postów
    501

    Domyślnie

    Jeśli będziesz dudować, a nie szyć, to może nawet wyjdzie z tego wigwam.
    Bo wigwam, to właśnie taka bardziej trwała i stała indiańska chata. Taka dudowla.
    Tipi raczej się stawia, tak jak namiot.

  9. #29
    Bieszczadnik Awatar Zosia samosia
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    z łąk i pól
    Postów
    339

    Domyślnie

    Ja jeszcze raz w tym wątku.
    Pojawiło sie tu słowo "zakapior" i to w kontekście takim o, takim chyba jak ja..... Piotrze nie wiem....

    Od jakiegos czasu w związku z Bieszczadami pojawia się słowo "zakapior". Jjest to słowo o zabarwieniu pejoratywny i nie bede pisać kogo oznacza.
    Rozumiem doskonale, że Bieszczady cierpią na brak ludzi legend, że trzeba kreować legendy (czy napewno trzeba?), ale dlaczego zakapior?
    Rozumiem tez, ze twarde warunki zycia pionierów bieszczadzkich pewne zachowania i pewien styl życia wymusiły. Ale kreowanie akurat bohatera zakapiora? Rozumiem, ża wskutek meandrów historii Biesy sa pozbawione pewnych rzeczy i co druga skała nosząca nazwę "Skały Dobosza" ma sie nijak do rzeczywistości, ponieważ opryszek Ołeksa Dobosz działał w CZarnohorze a nie w Bieszczadach. Rozumiem tez, że dla hmmm ..... marketingu? promocji? pewne sprawy sie lansuje, moze i troche na siłę.
    Wiem też, że są ludzie - legendy juz za życia, ale chyba sa to jednak ludzie innego formatu niż.... nie bede tu używać żadnych nicków, zadnych nazwisk, szaaaa........
    I jeszcze na dodatek organizowanie imprez mających w nazwie "zakapior".
    I tez nie o nazwe mi chodzi, ale o lansowanie pewnych spraw.
    Więc kto? - leśni ludzie czy zakapiory?
    Więc kto?- ludzie gór czy zakapiory?
    Bo jeszcze chwila i mi sie zacznie to kojarzyć.
    No bo potem sieć jest usiana fotkami z takich imprez, bo każdy za punkt honoru sobie poczyta umieszczenie takich fotek, tylko nie bardzo rozumiem dlaczego i po co.
    Nie chcę by źle zrozumiano mojego posta, nie jest to atak ani na zadnego z bieszczadzkich "zakapiorów", ani na żadną z bieszczadzkich imprez, cóż jedni lubią to, drudzy wolą coś innego. "Zakapior"......... bieszczadzki......

    To sa tylko moje niedzielne refleksje, gdy za oknami hula wiatr i śniegu coraz więcej, i nie bardzo można jechac w Bieszczady bo drogi bardzo śliskie i można cos tam napisać.
    A jednak.... zawsze Bieszczady... I Sanok, najpiękniejsze miasteczko świata :-))))


    www.odkryjbieszczady.pl

  10. #30
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zosia samosia
    Pojawiło sie tu słowo "zakapior" i to w kontekście takim o, takim chyba jak ja..... Piotrze nie wiem....
    No cóż, rozumiem Twoje wątpliwości - ale tak sie przyjęło i tak pewnie zostanie. Zakapior jest określeniem negatywnym. W Bieszczadach jest to okreslenie - moim zdaniem - inne w zamiarze i ma oznaczać ludzi, ktorym m.in. mimo wielu przeciwności losu udało sie tam zostać i przezyć, coś zazwyczaj tworząc - bez względu na wartość artystyczną, bo liczy sie kto robi, a nie co robi. Jak zapewne również doskonale Wiesz, "slownikowe" pojęcie "zakapior" do wielu z nich pasuje jak ulał. Zostało to wykorzystane głównie w celch arobkowych - to sie dobrze sprzedaje. Miastowi chcą mieć fotke z "lesnym dziadkiem" i przecierają oczy ze zdumienia na widok niektórych z nich. Ktoś wpadł na pomysł aby to rozreklamować i sprzedać, bo ci sami miastowi chętnie kupują takie rzeczy. I nalezy mu sie uznanie, bo nowych pomysłów na zarobek jest niewiele, a ten wypalił. Zapewne domyslasz sie do jakiej ksiązki pije - ona w dużej mierze przyczyniła/przyczynia sie do zakorzenienia tego określenia w stosunku do ludzi w niej opisanych. Oczywiście nikt sie nie zastanawia na ile w tym prwdy, a na ile fantazji autora - to są rzeczy nieautoryzowane - i nie należy traktować ich jako jedynie słusznego źródła w tym temacie. Nie mniej jednak popularyzuje słowo "zakapior" w odniesieniu j/w, co szybko zostalo podchwycone przez media. Imprezy z "zakapiorem" w nazwie, tez mają swój cel. Denis Ci powie jaki
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Jadę,jadę!!!!!!!!!...ale szukam...
    Przez Pełta w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 22:39
  2. Jadę, jadę, wreszcie jadę.
    Przez Fiaa w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-07-2006, 17:36
  3. Jadę w Biesy dzisiaj !!!!!
    Przez skuter28 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-09-2004, 12:08
  4. jadę w Bieszczady
    Przez Magda w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-05-2004, 16:32
  5. Jadę!!!
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-08-2002, 16:06

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •