Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 67

Wątek: Cisna - "SIEKIEREZADA"

  1. #11
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sanok
    Postów
    89

    Domyślnie

    dla mnie również Siekierezada i Baza ludzi... to zwykłe, przecietne barorestauracje, przereklamowane. Na prawdę nic szczególnego. Może po prostu wyrosłem z takich klimatów, również przestali mnię podniecać goście z dużymi brodami, pilarze i drwale pracujący przy zrywce. Może dlatego, że spotykam się z tymi naszymi bieszczadnikami prawie codziennie.

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar damian
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Rybnik
    Postów
    301

    Domyślnie

    Michale, twój post nie wniósł niczego nowego poza typowym jadem... jestem pewien że i Ty sam utrwalałeś tzw. Bieszczadzki stereotyp podobnie jak i ja i wielu innych, którzy pamiętają jak było w biesach 15, 20, 30 itp lat temu. To jest nieuniknione, komercja pożera wszystko, a robi to niepostrzeżenie i trudno się zorientować co jeszcze nie jest a co już jest komerchą i kiczem. Myślisz że Szwejk był zawsze symbolem Pragi i stereotypowym lokalnym piwoszem? Bzdura! Kult szwejka wziął się z romantyczno-śmiesznej opowieści i przeszedł w komerchę (obrzydliwą!!!) dla zachodnich turystów, w tym niestety dla nas...
    W bieszczadach jest tak samo i nic nie poradzimy.... Mi się tam rzeczywiście podobało (siekierezada) ale nie pójdę więcej bo generalnie jak jestem w biesach to stronię od knajp, nie czuję po prostu potrzeby. Ale skoro niektórzy mają taką potrzebę to uszanuj to i pozwól im się wypowiadać i dzielić się wrażeniami, po to jest to forum!
    pozdrawiam
    Damian

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian
    Michale, twój post nie wniósł niczego nowego poza typowym jadem...
    Witaj Damian
    Gdzie ten jad powidujesz? Ale niechaj Ci będzie - poza tym ten mój post nie miał wnosić coś nowego, a jedynie wywołać odruch przetarcia oczków. Ot i tyle.
    A stereotypu nie współtworzyłem - to co przeżyłem i przeżywam w Bieszczadach pozostawiam sobie, bądź dzielę się wspomnieniami z bardzo niewieloma osobami (ale wtedy ujjj. do późna).


    Cytat Zamieszczone przez damian
    komercja pożera wszystko, a robi to niepostrzeżenie i trudno się zorientować co jeszcze nie jest a co już jest komerchą i kiczem.
    Damian
    No a o czym ja tak dogłebniej - to komercha, ale nie znaczy, że popieram.

    Pozdrawiam

  4. #14
    Monika
    Guest

    Domyślnie

    Mity padaja, jak to mity. Czyli nie mam co mlodemu Siekierezady pokazywac. Meczy mnie, zeby w tym roku zajzec. To dam mu forum do pocztania - pewnikiem zrezygnuje.

  5. #15
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie

    Polecam "Piekiełko" w Dwerniku !
    To dopiero jest lokal !
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec
    Polecam "Piekiełko" w Dwerniku !
    To dopiero jest lokal !
    Baaju baju baju, baaju baju baju nocą,
    baaju baju baju, baaju baju baju w dzień ...
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  7. #17
    Monika
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec
    Polecam "Piekiełko" w Dwerniku !
    To dopiero jest lokal !
    Wybieramy sie :D moze nawet wycelujemy w dzien pierogowy

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar Lech Rybienik
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    Przemyśl/Warszawa
    Postów
    225

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Tak w związku z tą "komercją" - Nie wiem czy zauważyliście to, ale podobne zjawisko jakie można zaobserwować w "Siekierce" występuje praktycznie wszędzie.
    Tak to już jest, że mamy wolny rynek, turysta przyjeżdża, płaci i dostaje to ,czego chce.
    Tak samo jest ze schroniskami, z Parkiem Narodowym (chociaż to trochę mniej).
    I nie ma się co dziwić miejscowym, że robią wszystko żeby tej kasy narąbać trochę
    więcej, wszak z tego żyją. Obawiam się, że tak po prostu musi być i koniec, wraz ze wzrostem ilości odwiedzających osób, klimat musi siąść, nie ma cudów.
    Wydaje mi się, że rzeczony wcześniej klimat to generalnie ludzie, wszelkie rzeźby
    siekiery i malowidła to tylko dodatek.

    Pozdrawiam
    Lech Rybienik

    A tak BTW... u mnie na bazie siekierą się rąbie drewno, w stoły nie wbijamy, w czerepy turystów także:)))

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar damian
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Rybnik
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez "Michał
    A stereotypu nie współtworzyłem - to co przeżyłem i przeżywam w Bieszczadach pozostawiam sobie, bądź dzielę się wspomnieniami z bardzo niewieloma osobami (ale wtedy ujjj. do późna).
    Też mi się tak wydawało, aż kiedyś ktoś mnie "zacytował" jakie te bieszczady są super, i wogóle... ludzie z mgły, niedźwiedzie no i w końcu w siekierezadzie byli, o której tyle kiedyś mówiłem (!!!!!!!) I nie docierało, że to nie knajpę miałem na myśli....
    taki los michale, nie zmienimy ale zgadzam się że należy niektórym oczka przetrzeć (ładnie ujęte!), tyle, że po co?
    Mam nadzieję, że spotkamy się kiedyś zapalimy fajeczkę i przy winku pobiedzimy nad tym co było a czego już niema i że cholera nas bierze....
    trzymaj się niedźwiedziu
    Damian

  10. #20
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sanok
    Postów
    89

    Domyślnie

    Nie ma co marudzić, że klimat w Bieszczadach się skończył, że teraz pożera i niszczy je komercja. Chociaż faktycznie zmieniły się potężnie przez ostatnich kilkanaście lat. Kazdy wspomina jak to kiedyś było super i licytuje się z innymi czego to nie widział i gdzie to on kiedyś nie był. A przecież dzisiejsze wyjazdy są również przyjemne i tak samo wszyscy będziemy je wspaniale wspominać za 20 lat i opowiadać jak to w 2004r. wspaniale łaziło się po Czulniach czy innych Łopiennikach. Zawsze sympatycznie się wspomina jak to kiedyś bywało no i że obecnie już nie te klimaty, ale nie przesadzajmy i cieszmy się też teraźnijszością, zwłaszcza, że czasu nie zatrzymamy.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Nie ma już "Przystanku Cisna"
    Przez yorick w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-09-2010, 19:47
  2. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-05-2009, 04:43
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 11:42
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-10-2007, 14:21
  5. Cisna w " NG"
    Przez marekm w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-08-2004, 18:35

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •