Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 67

Wątek: Cisna - "SIEKIEREZADA"

  1. #21
    Barszczyk
    Guest

    Domyślnie

    No i Wowka podsumował... Trafienie rzekl, jako poprzednicy. Choć ja tam Siekierki lubię. Wolałbym je bez tarczy do Dartsa (choć grać lubię, al może nie tam...) i bez szafy grającej. I bez tego całego motłochu. Ale... mnie się Siekierki kojarzą z wycieczkami ekipy spod hona, gdy akurat ogniska nie ma, a w w wiekszym gronie chce sie wieczor spedzic. Siekierki to dla mnie wyjazd na 24 godz. na Sylwestra pod Hona, wymyslony 23.12, gdy dotarlem na miejsce 31.12 okolo poludnia, znajomi do Siekierek zwineli z przystanku i wlasnie z nimi siedzielismy, gadalismy i pilismy, poki ok. 22 pod Hona wreszcie nie dotarlismy. By 1.1 o 13 do Lodzi znow wyruszyc. Siekierki i Baza to klimat pazdziernikowych wieczorow, lub tych ponurych grudniowych, gdy niemal nikt tam nie zaglada, a jak juz to Starzy Bywalcy Choć oni ponoć na pierogi się przerzucili... Reasumujac: Siekierki to fajne Siekierki, gdy sa tam ludzie, co czuja baze. Często zwykła barorestauracja, ale czaem... coś innego

  2. #22
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie

    A więc wróciłeś, Synu Marnotrawny.

    Oświadczam z pełną odpowiedzialnością, że Barszczyk to żaden "kandydat na bieszczadnika", lecz stary bieszczadzki wyrypiarz, a na tym forum to jeszcze większy (dawniejszy) bywalec ode mnie.
    DARKU, KONIECZNIE PROSZĘ ZMIENIĆ MU RANGĘ NA FORUM. Gdyby nie modernizacja forum, miałby o wiele więcej postów.
    Garstka osób o tym wie, lecz tylko garstka ...

    A Duszewoj to gdzie, a ?
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  3. #23
    Monika
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Barszczyk
    Reasumujac: Siekierki to fajne Siekierki, gdy sa tam ludzie, co czuja baze. Często zwykła barorestauracja, ale czaem... coś innego
    Witaj Barszczyku - zawsze lubilam czytac Twoje posty :)
    Podniosles mnie troche na duchu. Moze zjawie sie tam z mlodym w jakies godzinie mniejszej komercji . Zresta niedlugo pewnie bedzie sam jezdzil.

  4. #24
    wisnia
    Guest

    Domyślnie

    troche prezsadzacie z tym upadkiem klimatu, jestem w bieszczadach co roku od paru ladnych lat, i za kazdym razem znajduje cos dla siebie w siekierce, nowy obraz, rzezbe, kazde miejsce odkrywa przed toba nowa perspektywe. motyw przewodni- diabelki- robia na mnie wrazenie za kazdym razem, widac w nich rozpacz, pasje, zludna nadzieje szczescia, sa mroczne i bardzo, bardzo klimatyczne. po co marudzic? ze szafa, za turysci, bierzesz piwko siadasz i patrzysz, czasem przyjdzie rysiu- przeczyta nowy wiersz, czasem bury- opowie kawal, zycie plynie powolutku.
    pozdrawiam wszystkich malkontentow

  5. #25
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    Cóż mogę powiedzieć. Jestem czasami kilka razy tygodniowo w Siekierezadzie. Sądzę, ze wszyscy macie rację. To knajpa, miejsce ale klimat jego tworzą ludzie. W rależności od towarzystwa w jakim jestescie w mordowni-galerii będziecie czuli sie tu dobrze lub źle.
    Prawdę powiedziawszy jest to miejsce do szpiku kości w okreslonuych godzinach przesiakniete komercją. Krytycy zapominaja o jednym knajpa musi zarabiać. Jej głównymi klientami w sezonie są grupy.
    Któryś z przedmówców mówił o muzykujacych klientach. No cóz rzecz gustu. Czasami woje juz te ogłupiającą muzykę z szafy.
    Barszczu błagam kto to jest Boguś S? Mniej litość w imię przewodnickiej lojalności i zdradź mi tę tajemnicę.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucyna
    Barszczu błagam kto to jest Boguś S? Mniej litość w imię przewodnickiej lojalności i zdradź mi tę tajemnicę.
    hmm - jest to znany bieszczadnik, bohater jednego z opowiadań Ryśka Szocińskiego. Opowiem Ci pewną anegdotę - kiedys siedzieliśmy w kilka osób w "Siekierezadzie" - Boguś S. się przysiadł (on jest tam czestym gościem) - poopowiadał dowcipy, jak to on lubi - wulgarne i po rosyjsku nawet. W pewnym momencie zapytałem go czy przyjedzie na październikowy zlot zakapiorów do Soliny (ten zlot właśnie się odbył w sobotę minioną), na co on stanowczo odpowiedział: - NIE! - Dlaczego? zapytałem, - bo na ostatnim zlocie nie pozwolili mi się odlać!!!

  7. #27
    Bieszczadnik Awatar Anyczka20
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Sanok / Dublin
    Postów
    751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barszczu
    - bo na ostatnim zlocie nie pozwolili mi się odlać!!!
    hehe ...pamiętam jak na ostatnim zlocie każdy z zakapiorów miał opowiedzieć w kilku słowach o sobie. Bogdan S wział mikrofon do ręki i oświadczył wszystkim tam zgromadzonym: "Odlałbym się", po czym wstał i udał sie chwiejnym krokiem po schodkach w kierunku wyjścia....nic by w tym dziwnego nie było, gdyby nie to że znajdowaliśmy na statku Trampa...obeszło sie jednak bez "człowiek za burtą"
    "Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj,
    Jaki spokój można znaleźć w ciszy.
    Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha ..."

    www.anyczka20.fotosik.pl
    www.youtube.com/Anyczka24

  8. #28
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucyna
    Barszczu błagam kto to jest Boguś S? Mniej litość w imię przewodnickiej lojalności i zdradź mi tę tajemnicę.
    http://forum.bieszczady.info.pl/bieszczady2447.html

    To ten facet piąty z lewej na Malowidle na ścianie u Lacha 1
    Patrz na zdjęcie nie na ścianę w knajpie, bo zdjecie obejmuje 2 ściany :D

    Pozdrawiam
    bertrand236

  9. #29
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    Słoneczka wy moje. Dziś zapytałam się Ryska o Bogusia. Był conajmniej zdziwiony. Makeńki problem Boguś teraz mieszka na Wyznej. Tworzy dusioły dla turystów.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucyna
    Makeńki problem Boguś teraz mieszka na Wyznej. Tworzy dusioły dla turystów.
    Boguś zawsze mieszkał tam gdzie go noc zastała :) - teraz rzeczywiście rzeźbi coś dla Waldka na Wyżnej - ale już wszystko jasne!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Nie ma już "Przystanku Cisna"
    Przez yorick w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-09-2010, 19:47
  2. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-05-2009, 04:43
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 11:42
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-10-2007, 14:21
  5. Cisna w " NG"
    Przez marekm w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-08-2004, 18:35

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •