Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67

Wątek: Cisna - "SIEKIEREZADA"

  1. #61
    Bieszczadnik
    Na forum od
    06.2011
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    178

    Domyślnie Odp: Cisna - "SIEKIEREZADA"

    kefiry ,jogurty....taknieto co kiedys jak było okinek zRafałem, al ekomercha wali okanmi i drzwiammi , to od nas zalży czy cos tam zostanie...cos takiego co kochamy....bez kefiru i jogurtu, z browcem, winiawą ...............i cygarem kubańskim i pizzza splywająca po lustrze

  2. #62
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2013
    Postów
    20

    Domyślnie Odp: Cisna - "SIEKIEREZADA"

    W Siekierezadzie przesiadywałem podczas jednego z wypadów w Bieszczady parę lat temu, nocowałem na polu namiotowym, gdzieś na zakręcie drogi i z dojściem do potoku (nie mam pojęcia czy to pole jeszcze istnieje?). W dzień oczywiście łaziliśmy po górach, a wieczorami, gdy już wycieczki i ,,japońce'' poumykali na kwatery, przesiadywaliśmy ze znajomymi w knajpie. Wtedy jeszcze nie było tej cholernej szafy grającej. Co będę pamiętał z tego pobytu? hektolitry grzanego wina i piwa, ciekawych tambylców, grę w kości i karty przez długie godziny...i tak zadymioną atmosferę w środku, że powietrze można było nożem ciąć w kostki i chować do kieszeni:) Miło wspominam to miejsce, ale wtedy chłonąłem te góry jak gąbka wodę i wszystko mnie cieszyło. Teraz może byłoby inaczej? nie wiem, jak będę w Cisnej to zajrzę, wypiję kufelek, posiedzę...klimat tworzą ludzie, a jak ich nie ma to pozostaje tylko puste miejsce, nieważne jak bardzo będzie kultowe.

  3. #63
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Cisna - "SIEKIEREZADA"

    Szafę należy zakopać głęboko na cmentarzu w Cisnej z paroma butelkami wina marki Bieszczady,żeby następne pokolenie archeologów po iluś tam latach poznały smak tego trunku i po odpaleniu tej cholernej szafy posłuchały ogłupiającej muzyki. która tak nas męczy czasami....
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  4. #64
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Cisna - "SIEKIEREZADA"

    Cytat Zamieszczone przez delux Zobacz posta
    Szafę należy zakopać głęboko na cmentarzu w Cisnej z paroma butelkami wina marki Bieszczady,żeby następne pokolenie archeologów po iluś tam latach poznały smak tego trunku i po odpaleniu tej cholernej szafy posłuchały ogłupiającej muzyki. która tak nas męczy czasami....
    A ja bym ją postawił na rondzie w Sanoku, obok McDonalda.

  5. #65
    Bieszczadnik
    Na forum od
    06.2011
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    178

    Domyślnie Odp: Cisna - "SIEKIEREZADA"

    niestety nie ma tego sztynku z dymu od różnych palacych sie specyfikach...zakaz palenia.., jasne drewno na scianach galerii połączonej z Siekierką, pewne rzeczy nie wrócą, ale czasami sie odradzają w inny sposób i w innych miejscach...trzeba szukać (po czesku także)

  6. #66
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2013
    Postów
    20

    Domyślnie Odp: Cisna - "SIEKIEREZADA"

    eee tam, wysłać ją w prezencie do siedziby PTTK w stolicy:)

  7. #67
    hucul
    Guest

    Domyślnie Odp: Cisna - "SIEKIEREZADA"

    witam.
    Mam pytanie.
    Byłem w Cisnej W latach 80-tych. Byłem wtedy w jedynej knajpie, która była w tej miejscowości. nazywała się "wilcze kły" czy to wcześniejsza nazwa siekierki ? Wtedy to był dopiero klimat. miałem wtedy naście lat gdy tam weszliśmy z dwoma kumplami napić się piwa to byliśmy w tak wielkim szoku że myślałem,że występujemy w jakimś filmie grozy. Wewnątrz towarzystwo z pod "ciemnej gwiazdy" sami zztopowcy: ktoś w rogu strugał jakąś rzeźbę wielkim nożem (pewnie potem została w lokalu zamieniona na trunek) , inny grał na harmonijce smętnego bluesa, ktoś zmęczony spał z głową na stole , itp.Jak weszliśmy wszyscy unieśli głowy jakbyśmy byli największą atrakcją w ich monotonnym życiu. Mieliśmy wielkiego stracha ale ludzie okazali się bardzo sympatyczni. Posiedzieliśmy , pogadaliśmy,posłuchaliśmy kilku bieszczadzkich opowieści opowiedzianych tybylczym fajnym językiem i wyszliśmy do obozowiska.
    Pozdrawiam forumowiczów

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Nie ma już "Przystanku Cisna"
    Przez yorick w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-09-2010, 19:47
  2. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-05-2009, 04:43
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 11:42
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-10-2007, 14:21
  5. Cisna w " NG"
    Przez marekm w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-08-2004, 18:35

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •