Strona 1 z 7 1 2 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 67

Wątek: Cisna - "SIEKIEREZADA"

  1. #1

    Domyślnie Cisna - "SIEKIEREZADA"

    Cisna to jest wspaniałe miejsce, a na szczególną uwagę zasługuje wspaniały lokal "SIEKIEREZADA". Jest tam bardzo dużo wspaniałych rzeźb iobrazów, można się tam usłyszeć wiele wspaniałych podań i legęd na temat bieszczadów, a szczególny klimat tworzą siekiery, które są praktycznie w każdym miejscu tego lokalu.

  2. #2

    Domyślnie Re: Cisna - "SIEKIEREZADA"

    Ważniejsze od siekier jest wino lane tam "z pipy" - niejednokrotnie miałem okazję degustować. Tanie i dobre.

  3. #3
    Lukasz
    Guest

    Domyślnie Re: Cisna - "SIEKIEREZADA"

    Oj wino rzeczywiście jest niezłe, a jak daje po głowie......

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    65

    Domyślnie

    Siekierezada juz nie jest taka fajna!
    stefankmiot

  5. #5
    Monika
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stefankmiot
    Siekierezada juz nie jest taka fajna!
    argumenty, konkrety?

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Lech Rybienik
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    Przemyśl/Warszawa
    Postów
    225

    Domyślnie

    Witam

    Dla mnie siekierezada to ...knajpa jak każda inna.
    Faktycznie wystrój wnętrza ma ciekawy, ale
    dicho walące przez większą część dnia z szafy grającej skutecznie go gasi.
    Co do klimatu - pani za barem woli owo dicho od ekipy DOBRZE grającej i spiewającej.
    Stoły się lepią, (przynajmniej tak było w weeken majowy), luda dziki tłum.
    Zauwazyłem pewną prawidłowość...Mianowicie wycieczki w ciągu dnia zaglądają,
    robią sobie zdjęcia w środku i uciekają.
    W tej sytuacji przesiadywanie przy piwku zostawiam sobie na późną jesień/wiosnę.
    Poza tym ceny są faktycznie dosyć wysokie.

    Pozdrawiam
    Lech

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie

    W kącie Siekierezady stanęła szafa z dziurą na pieniądze (w dodatku wydobywa się z niej łomot jak z przeciętnej radiostacji )
    Stało się to kilka miesięcy temu - od tego czasu omijam to miejsce szerokim łukiem z sentymentem wspominając chwile spędzone tam kiedyś.
    Nazwa została ale Siekierezada umarła.

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar damian
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Rybnik
    Postów
    301

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcą. Disco z szafy zabija atmosferkę. Byłem tam latem ub. roku. Przez 2 godzinki było fajnie, ale jak się naschodziło towarzycho to my "(...) zgredy wyszły". Wystrój rzeczywiście fajny, pani za barem była przemiła, winka nie kosztowałem bo nie wiedziałem że jest. Polecam wpaść po południu (ok. 18.00) wysączyć piwko lub dwa a potem wyjść. Udać się pod hon, po drodze kupić to i owo, jak już ktoś musi. Siąść przy ogniu i pośpiewać...

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie Re: Cisna - "SIEKIEREZADA"

    Cytat Zamieszczone przez Nowaczek
    .... a szczególny klimat tworzą siekiery, które są praktycznie w każdym miejscu tego lokalu.
    Aha a szczególnie te siekiery, które same wiszą w powietrzu. Takiego smrodu, brudu i niechlujstwa jak tam, rzadko uraczysz w Bieszczadach. No zapewne w Wetlinie tzw Baza ludzi z mgły może konkurować.
    Ludzie!!!! albo nawciskano Wam niemożebnych pierdół, albo wysiadły Wam totalnie zmysły!!!

    Mity typu Siekierezada czy Baza tworzą małolaty. Co wspólnego ma ten lokal w Cisnej z Bieszczadami, a urąga wszelakiej przyzwoitości próba nawiązania do znanej książki (lub mniej udanej ekranizacji). Siekierki wbite w blaty stołów? Rzeźby i obrazy równie podłe zobaczycie w wielu lokalach. Ale co to ma do Bieszczadów?

    O ile twór Bazy... w Wetlinie mogę sobie dośpiewać - zapewne ktoś nasłuchał się opowieści z zupełnie innego lokalu - o tyle Cisna?!

    Jedynym lokalem w Wetlinie, który utrzymał stary bieszczadzki klimat do zaprzeszłego roku było Rancho!!! Niestety - w zeszłym roku i to ostatnie miejsce odeszło w niebyt.
    Dla małolatów nfo - to właśnie tam, na antresoli po lewej stronie, właściciel tego lokum pozwalał nocować tzw ludziom z mgły.

    Żal i jednocześnie cholera mnie bierze, gdy czyta się takie posty zdjęte z sufitu.
    Starzy wyjadacze bieszczadzcy siedzą cicho i przyznają rację szczylom, którzy jadą w Bieszczady z wizją - wizją utrwaloną w miejscu skąd pochodzą.

    Szkoda gadać

    Pozdrawiam mimo to

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: Cisna - "SIEKIEREZADA"

    Cytat Zamieszczone przez Micha
    łŻal i jednocześnie cholera mnie bierze, gdy czyta się takie posty zdjęte z sufitu. Starzy wyjadacze bieszczadzcy siedzą cicho i przyznają rację szczylom, którzy jadą w Bieszczady z wizją - wizją utrwaloną w miejscu skąd pochodzą.
    Nie żeby zaraz cicho, ale co tam - stworzono mit, niech jada i sami sie przekonają i sami sobie wyciągną wnioski czy to naprawdetakie "cuda". Dla mnie sa tylko dwa miejsca w Bieszczadach o ktorych bez ogródek mówię że sa przereklamowane: Siekierada i Baza Ludzi z Mgły. Nie widze w nich niczego szczególnego.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Nie ma już "Przystanku Cisna"
    Przez yorick w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-09-2010, 19:47
  2. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-05-2009, 04:43
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 11:42
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-10-2007, 14:21
  5. Cisna w " NG"
    Przez marekm w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-08-2004, 18:35

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •