Cytat Zamieszczone przez diabel-1410 Zobacz posta
Przejrzałem dziś oferty na jednym z portali ogłoszeniowych.Normalna cena działki w Bieszczadach wcale nie odbiega od cen na Warmii i Mazurach.Rozsądną działkę budowlaną tzn od 10 do 15 ar można znaleźc bez wysiłku za kwotę pomiędzy 30 a 60 tyś PLN.Oczywiście nie mam tu na myśli Wędliny czy Ciasnej.Ale już Baligród tak.
Ceny działek na W-M od zawsze są droższe niż na Podkarpaciu. Wynika z co najmniej kilku faktów:

1). Bardzo duża ilość Jezior a co za tym idzie ilość linii brzegowej lub ilość miejsc w bliskiej odległości od Jeziora w których można wybudować dom i mieć ładną perspektywę.
2). Szlak WJM - atrakcyjność, pasjonaci żeglarstwa, kajakarstwa,
3). Sentymentalność / Kulturowość / Architektura / - turyści to głównie Niemcy ale też Holendrzy, Szwedzi, Norwedzy, Litwini, Finowie - też ma wpływ na cenę (pomimo jeszcze obowiązującego zakazu wykupu nieruchomości),
4) Bliskość Warszawy (200 - 270 km) - to głównie Warszawa w ostatnich latach wykupiła tam działki / domy płacą duże lub bardzo duże pieniądze co też miało wpływ na pozycjonowanie ceny na rynku nieruchomości,
5) Większa ilość miejsc aktywnego wypoczynku: Wędkarstwo / Grzyby / Rower - nawet dla najmłodszych / - wynika to z płaskiego ukształtowania terenu oraz dużych połaci leśnych.

Te uwarunkowania są oczywiste i przesądzają o tym, że Ceny działek w W-M od zawsze były droższe niż w Bieszczadach.

P.S.
Na podstawie swoich 14 letnich wojaży po Warmii i Mazurach. Mój styl życia i oczekiwania od życia sprawiają, że Kocham Bieszczady. Mazury i Bieszczady to dwa podobne światy, przy czym te drugie są Bardziej niedostępne i to jest piękne.