Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Z Chmiela też można na Otryt

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Z Chmiela też można na Otryt

    Ajgor napisał:
    Chata Socjologa położona jest na szczycie pasma Otryt. Dojść do niej można jedynie piechotą z Dwernika lub Lutowisk.(...)
    Bywalcem Chaty Socjologa nie jestem, ale Otryt znam chyba nie gorzej od jej mieszkańców i budowniczych. Stwierdzam zatem, że całkiem przyjemnie można dotrzeć do Waszej Chaty na piechotę także z Chmiela. Nie robiłem porównań czasowych, ale czas wejścia od strony Chmiela byłby chyba zbliżony do czasu wędrowania z Dwernika.
    Kiedyś zabrałem z Lutowisk sympatyczną parę autostopowiczów udających się do Chaty. Jadąc do Sękowca chciałem zatrzymać się w Dwerniku, ale poprosili, abym pojechał dalej, bo z Chmiela jest (cyt. ich słowa) "wygodniejsze podejście".
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Ajgor
    Na forum od
    05.2004
    Rodem z
    jeszcze Warszawa
    Postów
    197

    Domyślnie

    Z Chmiela jest może i wygodniejsze podejście, ale trzeba znać drogę. Jest tam tyle rozgałęzień że dość łatwo się zgubić i jeśli ktoś ma iść tamtędy po raz pierwszy to niestety jest to dość ryzykowne. Choć droga rzeczywiście dość ładna.

    Na pewno jednka samochodu w Chmielu bym nie zostawił :)

    Jeśli wiesz co chcę powiedzieć.
    "Bo najważniejsze to żeby być razem" :-)
    Aktualnie - relacja z Azji Środkowej: http://blog.czajka.art.pl
    http://www.otryt.bieszczady.pl
    http://www.poema.art.pl/site/sub_6820.html

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie

    Faktycznie, idąc pod górę od strony Chmiela, łatwiej można zabłądzić. Zwłaszcza na początku podejścia jest tam takie skrzyżowanie dwóch ścieżek, które może zmylić. Należy pójść prosto, trochę w "prawo - skos", a broń Boże skręcić w lewo.
    Są tam też jakieś strzałki (oznakowanie ścieżki), ale chyba w zbyt małej ilości i nie zawsze we właściwym miejscu.

    Co do niebezpieczeństwa pozostawienia samochodu, to się ogólnie domyślam, ale nic (i nikogo) konkretnego nie podejrzewam. I niech tak zostanie.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2004
    Rodem z
    Julianow
    Postów
    39

    Domyślnie

    Drogi z Chmiela sa co najmniej dwie: Jedna odchodzi mniej wiecej w 2/3 zwirowki, kawalek przez lake, a potem stara "banderowka" i wychodzi na szczyt na polance nad Lektorium laczac sie z droga z Dwernika. Jest lagodniejsza i szybsza, ale niezbyt widokowa. Druga zaczyna sie od strumienia jakies 500m za ostatnia chata na koncu zwirowki (byle nie pojsc zrywkowym przedluzeniem zwirowki w lewo...) i zaraz za strumieniem idzie ostro do gory. Tu rzeczywiscie latwiej sie zgubic i jest troche dalej, ale za to jakie widoki i piekne naslonecznione polany na Dolnym Otrycie, gdzie mozna spedzic bardzo mile chwile odpoczynku. Kiedys na Otryt i do Chaty glownie chodzilo sie od strony Chmiela i jesli chodzi o samo podejscie, to moim zdaniem jest zdecydowanie najsympatyczniejsze.
    Pozdrawiam,
    andy
    Dla wszystkich starczy miejsca (jesli tylko zechca...)

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Misiek
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    34

    Domyślnie

    Tyle slyszalem o podejsciu od Chmiela, a nigdy nim nie podchodzilem. W sumie moznaby rzec, ze to pierwotna droga do Chaty Socjologa. Skoro Otryt Gorny byl przysiolkiem wsi Chmiel, to znaczy, ze musialo to byc najlepsze podejscie pod gore. Nie sadze, zeby Bojkowie lubili nadrabiac drogi, albo sie przemeczac Omawiana trase przeszedlem raz, ale jedynie w 50%. Rzeczywiscie, chyba jest to najladniejsze i najefektowniejsze podejscie na Otryt. Nie wiem jak w pierwszych 50% drogi Od Chmiela.

    pozdr,
    exr

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2004
    Rodem z
    Julianow
    Postów
    39

    Domyślnie

    A zaluj Misiu, zaluj...
    Najpiekniejsze podejscie ta trasa jakie pamietam, to ze tak powiem - w polowie drogi miedzy moim i Aski slubem (w Chmielu), a weselem (w Chacie). Koniec lutego, a slonce jak w kwietniu i sniegu tyle, co w maju. Bloto - zgoda, zdziebko sie obswinilismy (na szczescie nasze slubne ciuchy moglismy zmienic u Waldka, ktory pomieszkiwal wtedy na samym koncu zwirowki), ale za to te widoki! Niezapomniane!

    Pozdrofka,
    andy
    Dla wszystkich starczy miejsca (jesli tylko zechca...)

  7. #7
    M@rcin
    Guest

    Domyślnie

    Faktycznie droga od Chmiela jest szalenie klimatyczna, choć szedłem tamtędy zaledwie 3-4 razy jej urok pozostał. Słyszałem o ślubie Joanny i Andrzeja i całym przejściu do chaty, wyobraźnia działa, tylko pozazdrościć :))

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2004
    Rodem z
    Warszawka
    Postów
    159

    Domyślnie Chmiel

    Ja tam nie pójdę, bo się boję, że się zapalę do tego miejsca. A tak poważnie, namawiam na bojkot tego miejsca, dopóki nie zrobią tam porządku z kilkoma swoimi mieszkańcami, którzy lubią cudze narzędzia. Obraźmy się na Chmiel, nie kupujmy tam nic, niech poczują, że turyści ich omijają. Będą wiedzieli dlaczego.
    Klub Otrycki

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Ajgor
    Na forum od
    05.2004
    Rodem z
    jeszcze Warszawa
    Postów
    197

    Domyślnie

    Ja tam juz dawno się na nich obraziłem
    "Bo najważniejsze to żeby być razem" :-)
    Aktualnie - relacja z Azji Środkowej: http://blog.czajka.art.pl
    http://www.otryt.bieszczady.pl
    http://www.poema.art.pl/site/sub_6820.html

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2004
    Rodem z
    Julianow
    Postów
    39

    Domyślnie

    No nie wiem, mam mieszane uczucia. Mam w Chmielu caly czas kilku znajomych i wiem, ze oprocz garstki zlodziei mieszka tam wielu porzadnych ludzi. Natomiast to, czy sie na nich obrazimy czy nie i czy bedziemy tam cos kupowac, to sorry, ale im rowno wisi...
    Pozdrawiam,
    andy
    Dla wszystkich starczy miejsca (jesli tylko zechca...)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Połoninami przez Chmiel na Otryt (25,26,27.09)
    Przez londonpeter w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 01:01
  2. Otryt
    Przez eweliana w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-07-2006, 21:33
  3. ścieżką od Prezesa na Otryt
    Przez dwit w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-05-2006, 11:22
  4. Stokówką pod Otrytem do Chmiela. Spalony jeleń, 7.X.
    Przez Stały Bywalec w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-10-2005, 17:54
  5. Otryt
    Przez Ajgor w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-01-2005, 11:38

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •