Strona 7 z 12 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 111

Wątek: IV KIMB - plany czas zacząć

  1. #61
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    warszawka
    Postów
    129

    Domyślnie

    Dla mnie terminy i miejsce obojętne. Prosze jednak by brano pod uwage fazy księżyca. Nie dlatego że jestem lunatykiem ale w Bieszczadach pogoda jest zalezna od faz. W pełni jest najbardziej stabilna.....10go czerwca jest nów, 23go maja jest pełnia...

  2. #62
    Bieszczadnik Awatar iza
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    okolice Gdańska
    Postów
    710

    Domyślnie

    Z uwagi na argumenty przytoczone przez Irka , zdecydowanie jestem za majem .
    Dołżyca jak najbardziej może być .



    serdecznie wszystkich wyściskuje i niecierpliwie Kimba oczekuje

    Joja

  3. #63
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    warszawka
    Postów
    129

    Domyślnie

    A czy ktos zastanawiał sie nad umiędzynarodowieniem takiego spotkania? Technicznie i organizacyjnie nie jest żadnym problemem zorganizowanie takiej imprezy słowacko-polskiej ze spotkaniem na Okragliku czy w Roztokach Górnych (Roztoki Górne to tez dobry obiekt bo duzy..) Ja wiem że najlepiej to w gronie z Ukrainą ale jakby co granice mamy takie jakie mamy, moze za jakis czas jak Ukraina będzie w UE. Wiem że na Słowacji sa kręgi co tez mają fijoła na punkcie tego regionu po słowackiej stronie, sporo takich maniaków jest w Czechach. Parę lat temu na szlaku z Krzemieńca na Okrąglik długo gadałem z jakims czechem z Pragi który szedł czerwonym słowackim szlakiem równoległym do naszego niebieskiego. Ma ktoś kontakty po tamtej stronie...?

    Nie mówię by to zrobic w tym roku ale tak na przyszłość......

  4. #64
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iza
    Dołżyca jak najbardziej może być .
    Też popieram Dołzycę - niech będzie cos nowego.
    Może też warto dodać pare słów,bo nie wszyscy musza kojarzyć miejsce:
    Opis samego Panatałyka jest na stronie Irka. Jest dobry dojazd (3km od Komańczy). Całkiem niezła okolica na wycieczki, aczkolwiek z dala od B.Wysokich. Jeśli będę i ktoś bedzie chciał pozwiedzać okolice Komańczy, chętnie pokaże miejsca i opowiem o faktach i rzeczach o których przewodniki raczej nie wspominają, zwłaszcza w samej Komańczy. Zresztą ludzi znających ten rejon jest między nami więcej. Na miejscu szlak pasmem granicznym, ścieżka dydaktyczna po Komańczy, oczywiście szlak na Chryszczatą i pare inych, nie licząc ciekawych miejsc nieoznakowanych. Generalnie na pewno dla odmiany warto zobaczyć.
    Gdyby z jakichś powodów ktoś nie chciał nocować w Dołżycy, w tym terminie na pewno wolna będzie większość kwater w Komańczy. Jeśli ktoś woli ośrodek - warto mieć na uwadze Rzepedź, to tylko 9km na okrągło od Dołżycy - ośrodek jest duży, pokoje są tańsze i nie trzeba latać za łazienkami po korytarzach (z wyjątkiem pok.2 os). Ponadto duża sala, zadaszone miejsce na grill/ognisko, stół (na zewnątrz - tak na oko na 100 osób, ale nie zadaszony, nad samą Osławą, ale w miejscu lekko niefortunnym). W każdym razie warunki dla co bardziej wymagających nieco lepsze, ale z drugiej strony brak tzw. "klimatu".
    Termin jaki będzie taki będzie.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  5. #65
    Bieszczadnik Awatar Duch_
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    193

    Domyślnie

    Jesteśmy za 10-12 czerwca w Dołżycy. Będziemy z Wami .Olgaa i Duch. :D
    Moje są góry, górki i góreczki:)

  6. #66
    Bieszczadnik Awatar Xiro
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    261

    Domyślnie

    Dołżyca - OK. W okolicach Komańczy dawno nie byłem, chętnie przyjadę. Termin - zdecydowanie bardziej pasuje mi czerwcowy.
    A co do maja - nie jest to wprawdzie "długi weckend", ale zaczynający tydzień z Bożym Ciałem. Czyli może już być sporo ludzi którzy zaplanowali na to konto tydzień wolnego.

  7. #67
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie

    Dołżyca jak dla mnie może być. Termin odpowiada raczej czerwcowy.

    Pozdrawiam

    Hero

  8. #68
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    Na miejscu szlak pasmem granicznym, ścieżka dydaktyczna po Komańczy.
    I jeszcze jedno, bo mi umskło:
    Wszystko na to wskazuje, że w tym terminie przejście Radoszyce - Palota będzie miało status przejścia drogowego (prawd.od 1 luty b.r.). Będzie zatem możliwość przejechania na drugą stronę - najbliższy sklep zaraz po zjeździe z Przełęczy nad Radoszycami, dwie cerkwie,potem Medzilaborce - też pare ciekawych rzeczy. No i mozna zapuścić sie dalej. A jak ktoś ma rower, to m.in transgraniczny szlak rowerowy Komańcza - Medzilaborce. Zaopatrzenie w browar po tamtej stronie jdnak chyba odpada,bo nie wiem kto przekona SG, że wiezie 500l w celach konsupcyjnych
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  9. #69
    Bieszczadnik Awatar Jaro
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    50°02'11''N 21°59'02,6''E
    Postów
    794

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hero
    Dołżyca jak dla mnie może być. Termin odpowiada raczej czerwcowy.
    A ja bede obstawal przy maju, w czerwcu wypada sesja i studenci w tym wypadku odpadaja, wprawdzie na forum ich niewielu ale zawsze to kilka osob wiecej.
    Pozdrawiam
    Jaro

    Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  10. #70
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie

    MAJ MAJ MAJ, Dołzyca
    Długi

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Nalewki czas zacząć!! Robić :D
    Przez Derty w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 502
    Ostatni post / autor: 31-10-2018, 19:49
  2. O tym, jak to plany są po to by je zmieniać ;)
    Przez calanthe w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 12-02-2013, 17:35
  3. sezonowe szkolne schroniska- wspomnienia i plany
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-02-2011, 22:10
  4. Pozdrowienia dla KIMB -owiczów czas zacząć...
    Przez Aleksandra w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-05-2007, 23:55
  5. O KIMBIE czas zacząć
    Przez mAAtylda w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 106
    Ostatni post / autor: 22-01-2007, 14:20

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •