Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Wyścigi zaprzęgów - wyjątkowo głupie pytanie...

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Wyścigi zaprzęgów - wyjątkowo głupie pytanie...

    Witam,
    Sporo ostatnio reklam imprezy w Przysłupie, podczas której będzie się m.in. gonić psy na Jasło. Nasunęło mi się związku z tym pewne pytanie: może ktoś orientuje się czy jest podstawa prawna, która czyni ten wyścig legalnym, a to z takiej przyczyny, iż psy do lasu mogą wchodzić wyłacznie na smyczy i w kagańcu, a nie oczekuję, że zaprzeg poleci z kagańcami na pyskach. Czy zatem jest zasadne wymagać od innych, którzy idą z niewinnym (lub nie) pieskiem zakladania kagańców, gdy jednoczesnie dopuszcza się sfory wyjątkowo zresztą hałasliwych piesków, z założenia nie stosując się do tych przepisów - za zgodą zarówno Nadlesnictwa (przy aplauzie Urzędu Gminy), ktore to powinno egzekwować przepisy, które samo narzuca? Może jest jakis ukaz, o którym ja nie wiem, a który dzieli nas na równych i równiejszych?
    Wiem, że to wyjątkowo upierdliwe pytanie, ale chodzi o zasadę....
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  2. #2
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie

    To wcale nie jest głupie pytanie.

    www.wkrainiewilka.pl/zawody.php - podobna sytuacja ma miejsce tutaj.
    Tu już nie chodzi tylko o las :)

    Czyli jak widać są równi i równiejsi.
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar T.B.
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    wiadomo - z Pyrlandii !
    Postów
    501

    Domyślnie

    Pytanie jest wyjątkowo upierdliwe.
    Nie wiesz, że te psy nie gryzą? Jeśli chcesz, żeby złodziej plądrujący Twoje mieszkanie miał miłe towarzystwo na robocie, to kup sobie huskiego albo malamuta.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar T.B.
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    wiadomo - z Pyrlandii !
    Postów
    501

    Domyślnie

    Zapomniałem powiedzieć:
    to oczywiste, że są równi i równiejsi
    Na tym polega demokracja. Chodzi tylko o to, żeby na równiejszych byli wybierani ci naprawdę równiejsi, a nie równiachy, kumple micha patelachy.

    Dam przykład: równiejsze są psy ciągnące sanki, ale często przegrywają z równiachami od terenówek. I to jest prawdziwy problem.

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T.B.
    Na tym polega demokracja. Chodzi tylko o to, żeby na równiejszych byli wybierani ci naprawdę równiejsi, a nie równiachy, kumple micha patelachy.
    Dam przykład: równiejsze są psy ciągnące sanki, ale często przegrywają z równiachami od terenówek.
    Znaczy się, dobrze kombinuję, jesli sądzę, iż zapytawszy o to samo właściwe dla miejsca Nadleśnictwo, każą mi one (leśniki) spadac na drzewo?
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Śląsk
    Postów
    162

    Domyślnie pieski w lesie

    Nastęny wyścig ma się odbyć także w rejonie BdPN, w Ustrzykach Górnych pani która ma bar przed Pulpitem hoduje Haskie, całe szczęście że nie ma sąsiadów bo by z nią zrobili porządek. Nie znam się na hodowli psów ale te z Górnych czasem tak wyją że nie idzie tego słuchać, a poza tym trenuje je na drodze publicznej już dwa razy widziałem że o mały włos nie spowodowała kolizji, a raz potrąciła turystę. Jak na razie właściciele psów uważają że im wszystko wolno. Dyrekcja parku i nadleśnictwo pozwalają na łamanie przepisów. Warto by trochę popisać do parku i do rejonowej dyrekcji lasów i wyrazić swój sprzeciw.
    pozdrowieniazbyszekj

  7. #7
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie

    Huski nie szczekają, chyba nie potrafią, zato wyją bardzo umiejętnie.
    Długi

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2004
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    150

    Domyślnie

    Co do stosownych przepisów, to ja się nie znam.
    Ale proponuję spojrzeć na ten temat z innej strony. A może jest to całkiem niezła promocja Bieszczad? Temat ten przewijał się już kilkakrotnie przy okazji innych postów (działki, wyciąg, etc.). W zimie turystów niewielu, w sezonie trzeba zarobić na cały rok. A tak jak przyjadą na wyścigi lub prasa to opisze, to może wrócą i inni turyści za tym ściągną.
    Nie znam się na tym, ale psiaki nikomu chyba nie szkodzą, sam wyścig też. Na sznurkach lecą, a i ciągną co nieco. W las, za zwierzyną lub nogawkami nie polecą. Mają głowę zaprzątniętą zupełnie czym innym, a i możliwości znikome :)
    Rozumiem Piotr - zasada to zasada, ale .... Nigdy nie naginałeś prawa/zasad?
    No i może nie warto podcinać skrzydeł tym, którym chce się coś robić?

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Goska
    A może jest to całkiem niezła promocja Bieszczad?:
    Nie twierdzę, że nie masz racji, bo masz. Tyle tylko,że pod tym pozorem nagina się dziesiątki przepisów, które na zasadzie ziarnko do ziarnka, przyczyniają się do niszczenia przyrody i otoczenia. Zatem albo gadanie o tym oraz o wypalaniu smieci, jeździe terenówkami gdzie popadnie, rowerami po poloninach i dziesiątkami innych jest gadaniem bez sensu (i przeciwko dobru regionu), albo też bądźmy konsekwentni.
    Pewnie że pies z zaprzęgu niczego złego nie zrobi. Mój również - to czemu ja za marsz z pieskiem bez kagańca mam zaplacić np. 500zł kary? Pytanie oczywiście retoryczne.
    Jestem po prostu przeciwny sprowadzaniu wszystkiego do twierdzeń, że czyni się to dla promocji regionu, itp, itd - tam w imię tego juz wystarczająco dużo zniszczyli i bezkarnie (i bezmyślnie) niszczą nadal.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2004
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    150

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    ...Tyle tylko,że pod tym pozorem nagina się dziesiątki przepisów, które na zasadzie ziarnko do ziarnka, przyczyniają się do niszczenia przyrody i otoczenia...
    Jesteś strasznie cięty na idiotów i słusznie, podpisuję się czterema łapami Ale walisz na oślep, po całości, generalizujesz. I w przypadku organizatorów jednych z wyścigów, wg mnie trafiasz kula w płot, dosyć niebezpiecznie. Ja ich po prostu znam.

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    Jestem po prostu przeciwny sprowadzaniu wszystkiego do twierdzeń, że czyni się to dla promocji regionu, itp, itd - tam w imię tego juz wystarczająco dużo zniszczyli i bezkarnie (i bezmyślnie) niszczą nadal.
    Ale czy rzeczywiście niszczą i używają Bieszczad w sposób instrumentalny i wyrachowany? Bo takie intencje sugerujesz gdzieś w tle, nie wprost. Jeśli źle odczytałam, od razu przepraszam.
    A będąc pryncypialnym, nie wylejemy dziecka z kąpielą?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Indonezja, Malezja - podróż wyjątkowa
    Przez machoney w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 21:19
  2. Wyścigi psich zaprzęgów
    Przez DOROTA w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-01-2010, 15:55
  3. W poszukiwaniu wyjątkowego miejsca na pierwsza wizytę w Bieszczadach
    Przez seventy7 w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-09-2007, 11:50
  4. Głupie pytanie ale ktoś kiedyś powiedzial że takowych nie
    Przez dyfre w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-06-2006, 17:31
  5. Zapraszam do obejrzenia zdjęć Psich Zaprzęgów w Lutowiskach
    Przez leszczu w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-01-2005, 19:57

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •