Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: Ochrona środowiska

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie Ochrona środowiska

    Darku i pozostali admini

    Bardzo fajnie, że forum nareszcie zmienia się z TWA na TWP. Jest albo będzie fajnie na rowerkowym temacie (powodzenia), ale od początku nie daje mi spokoju jedno - kurka wszyscy piejemy jak to piknie w Biesach (fuj - co za nazwa), czasami ktoś zabałaka o śmieciach i t p pierdołach.

    Bijcie się o czystość!! krzyczmy kiedy w imię mamony powala się ponad 100-letnie lasy bukowe, rzucajmy kurkami i i ch.., gdy "strażnicy" przyrody gwałcą ją w świetle prawa...
    i tym podobne pierdoły

    Zabukujcie admini jakiś podobny moim insynuacjom temat

    P.s.

    Wypalanie śmieci nie jest zabronione - a że to teren parku narodowego (napewno narodowego?).

    Pozdrawiam

    i wymeldowuję się - muszę nazbierać mniodku dla małych misiaczków

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar kobieta_bieszczadzka
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    to tu ... to tam ...
    Postów
    1,099

    Domyślnie

    czyli jednak przyznajesz sie do ojcostwa:>?

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał
    Zabukujcie admini jakiś podobny moim insynuacjom temat
    No i co? i ch... wielki i dwa bombelki. Zadałem sobie trudu i przeglądnąłem tematy. Forum miłośników Bieszczadów!!! Widzą, ale poza jednym bodajże przypadkiem nie sugerują postawy forumowiczów.
    A ja tak sobie siedzę właśnie w tej zapyziałej W-wie (sorki Bywalcu), przemyśliwuję różne nfo i co? Strzyka mnie w ch... !!!!
    Pogadałem sobie dzisiaj na temat "zrównoważonego rozwoju..." (vide aktualny szef BPN, mlemlający o czymś podobnym) i puszczam bańki nosem.

    Durnowatość naszych decydentów bije rekordy - jest takie powiedzenie "gdyby głupota umiała fruwać, toby wzniosła się pod niebiosa" - to już kosmos!!!!!
    Jak można pierd... o zrównoważeniu, kiedy nie ma sie zielonego pojecia o tym, co mamy równoważyć, jakimi sposobami, w jaki sposób, itd...

    No ale mnie stryka w ....

    No bawta się ludziska w Bieszczadach, bawta. Róbta sporo fotek, piszta pamiętniki.
    Zbierajta śmieci na szlakach itd.

    Ale nie wiem qrwa dlaczego jakoś tak tta pisania na forum rzuca mną coraz częściej o glebę. Podejmę rękawicę - spoko małolaty!

    Pozdrawiam wszystkich z zapyziałej...

    P.s.
    Co do małych misiaczków - to ja. Ale już mam wyrzuty sumienia

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar kobieta_bieszczadzka
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    to tu ... to tam ...
    Postów
    1,099

    Domyślnie

    No coż, przykro mi, iż Twój post , pozostał bez odzewu..... Admini nie popisali się zbytnio w tej kwestii przyznaję... NIe ma nic złego w tym,że zachwycamy się pięknem Bieszczad, robimy fotki, piszemy relacje itd. Jednocześnie mamy świadomość co się z nimi dzieje ... jak bardzo zmieniły się w przeciągu oststnich kilkunastu lat... Michał bic się możemy... a co to da? Odpowiedź mi jasno, jakie mamy szanse w walce o 100 - letnie buki ??? ŻADNE!!!! Mamona jest bardzo bardzo potężną siłą, której nie pokona garstka ludzi ...niestety...Prawie każda wypowiedź ludzi, którzy mają wpływ na to, to takie ble ble ble..bełkot.... Fakt nei nalezy stać z boku i założyć rąk... Ale skoro wiesz co robić ....napisz...pociągnij to dalej...

    Każdy pomaga jak potrafii, pokazanie ludziom piękna tych gór...może uzmysłowi komuś, iż budując kolejny domek letniskowy itp. przyczynia się do zabijania dzikości i duszy ...

    Może bredze, ale tak soebi wykombinowałam... :P

    PS. czemu masz wyrzuty?

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kobieta_bieszczadzka
    NIe ma nic złego w tym,że zachwycamy się pięknem Bieszczad, robimy fotki, piszemy relacje itd. Jednocześnie mamy świadomość co się z nimi dzieje .
    Witaj
    Oczywiście, że nie ma w tym nic złego - nawet nie miałbym śmiałości coś takiego sugerować. Ale, czy naprawdę mamy świadomość?

    Zdaję sobie sprawę, że z pryzmatu ponad 25 lat pobywania w Bieszczadach , z pryzmatu 10 lat pracy w "ochronie srodowiska" mogę mieć (i zapewne mam) spaczony pogląd (ogląd) na to, co się tam dzieje. Ale właśnie między innymi chciałem, aby takie podforum powstało. I aby szczególnie ludzie z tamtego rejonu, i pobliskiego "pilnowali" tego wszystkiego.
    Kto chce mieszkać w chlewie, zawsze może to uczynić.

    Pozdrawiam i dzięki za poparcie

    Do zobaczenia w Bieszczadach

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał
    no i co ch... wielki i dwa bombelki.
    Cóż, tak sie składa że rozmawialismy ostatnio o innym podziale tematów na forum i zobaczymy co z tego wyjdzie, Darek pewnie sie wypowie jako głos decydujący. Jestem zwolennikiem innego podziału, ale niekoniecznie w ta stronę - imho trzeba wykazać minimum zaangazowania, pokazać, że ma to sens. Obecnie IMO nie ma.
    Zadałem Ci Michale proste pytanie: z kim będziesz tam dyskutował? Nie doczekałem sie na odpowiedź, trudno. Podzielić to na wątki o ekologii, samochodach, wierszykach, d.. Maryni jest łatwo - forum bedzie miało 3 metry długości. Tylko po co? A może jednak jest po co - to pokaż, że tak jest. Mam świętą zasadę: jak sie mówi A, trzeba powiedzieć B. Niestety tutaj sie to nie uda i dobrze wiesz czemu. Forum o ekologii, na którym ktoś zarzuci wątek i wątek zdechnie, jak pełno innych ciekawych wątków na tym forum - z przyczyn oczywistych, zreszta sam wielokrotnie to sugerowałeś. Kto kompetentny wypowie się na jakimś tam forum w internecie? Miejscowi lesnicy? LOL. BdPN? LOL. Urząd Gminy? LOL. WIOS Rzeszów? LOL, Forumowicze którzy na tym się znają? 2*LOL, miejscowi którzy przyjmują turystów? LOL (i bardzo słusznie - bo to tzw. tutaj "stonka" zostawia kase za noclegi, chodzi do restauracji, kupuje w sklepach, tankuje na stacjach benzynowych, itp - "prawdziwy bieszczadnik" [co za określenie - ohyda] który nocuje po kolibach, schroniskach i wszystko nosi ze sobą - to komu tam jest do szczęścia potrzebny?)itp, itd.
    Rzuć wątek, jeden, drugi na forum ogólnym - zobaczymy czy jest zainteresowanie, ale weź udział w dyskusji - rzucić hasło i w nogi kazdy potrafi. Można w ten sposób bardzo prosto wysondować czy ma to sens czy nie. Jesli sie okaże, że ma - to super. Na pewno wtedy nie pozostanie to bez dalszego ciągu. Nie ukrywam, że oczekuje odpowiedzi na chociaz część pytań.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  7. #7

    Domyślnie ą

    Cholera głupio mi. No kurka żeś mi chłopie nawrzucał. Choć bluzg był idealnie w deseń Michała to jakoś doszło w sedno.

    Ja tu jakieś "duszczypiatelnie" uprawiam, a tu o biechy idzie gra. Ja tu jakąś fikcję opisuję "wzdychy i pierdy"/

    Jak będę widział przykład głupoty to go udokumentuję. Choćby aparatem. Może komuś się przyda. Jak zobaczę jakiegoś "aekologa" to go owalę. Co ja mogę więcej? Bomby zacząć budować?

    Cholera niemoc.

    Niesetety do Biechów mam za daleko by na bieżąco pomagać, monitorować. A o ekologii pojęcie mam zbyt nikłe by się kłócić. Pozostaje mi wesprzeć was myślą.

    Jak dobrze pójdzie to za 3/4 lata na Solinie będzie nowym inżynier. Miejmy nadzieję, że jeszcze myślący.
    Pozdrawiam z dalekiej północy,
    Marcin.

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie

    Witaj Piotrze

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    Nie ukrywam, że oczekuje odpowiedzi na chociaz część pytań.
    To taka prowokacja?
    Chętnie odpowiem, ale po powrocie do Opola.

    Pozdrawiam

  9. #9
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie

    Tylko zacznijcie od wyjaśnienia ogółowi podtawowych pojęć.
    Powszechnie mylone są: ekologia, ochrona środowiska, rzadziej używane sozologia itd.
    Długi

  10. #10

    Domyślnie ą

    Bez takich proszę . Nawet ja, skromny kandydat na docenta wszechnauk, wiem czym się te pojęcia różnią.

    Michał pisał ochrona środowiska, ja zaś z przekąsem "aekologa". Mówienie "sozolog" jest niezręczne. Zwłaszcza, że większość fanatyków nie zna prawdziwego znaczeniz słów sozologia i ekologia.

    Coby prośbie stało się zadość :

    Ekologia - dziedzina biologii (gdzieś czytałem, że biogeografii) zajmująca się zależnościami pomiędzy organizmami a środowiskiem.

    Sozologia. Dział ekologii zajmujący się ochroną środowiska naturalnego.

    Ochrona Srodowiska. Praktyczna reprezentacja sozologii.

    Mam nadzieję, że nic nie pochrzaniłem. Specjalistów przepraszam za zbyt lakoniczne definicje.
    Pozdrawiam z dalekiej północy,
    Marcin.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Ochrona przyrody po polsku
    Przez Derty w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 12:12
  2. Niezrównoważony niedorozwój środowiska
    Przez marcins w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-02-2010, 14:38
  3. Nietypowe pytanie - ochrona
    Przez Lech Rybienik w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-04-2006, 16:06

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •