Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Wątek: Dojazd w Bieszczady z Polski Centralnej

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Zbyszek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    lubelskie
    Postów
    243

    Domyślnie Dojazd w Bieszczady z Polski Centralnej

    Jak podała piątkowa Gazeta Wyborcza, z uwagi na liczne uszkodzenia dróg w okolicach Sandomierza, zalecany jest dojazd z centralnej Polski w rejon Bieszczad drogami numer 17 (Warszawa-Lublin) i 19 (Kraśnik-Nisko).

    Jesli ostatnio ktoś jechał samochodem w Bieszczady lub wracał trasą przez Radom, Tarnobrzeg, proszę o informację, czy rzeczywiście są problemy z przejazdem, czy są liczne objazdy, itp.

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    96

    Domyślnie Re: Dojazd w Bieszczady z Polski centralnej

    Jadąc z Rzeszowa do Wawy mamy praktycznie 2 możliwości:
    przez Łoniów, Lipnik, Ostrowiec S. i Radom;
    druga możliwość to przez Tarnobrzeg, Sandomierz, Ożarów, Kozienice (i potem na Konstancin J.).
    Ta pierwsza opcja ma lepsze drogi ale jest bardzo zatłoczona (polecam ją w niedzielę oraz w nocy). Na drugiej ruch jest o połowę mniejszy (i nie stoi się od Janek w korku) ale nawierzchnia dróg nie jest najlepsza.
    Teraz o powodzi (ostatnio jechałem tamtędy 28.07. wieczorem, czyli już po przerwaniu wałów przez Wisłę): zerwany został most miedzy Lipnikiem i Łoniowem (koło Tarnobrzegu) na trasie przez Radom, ale można było objechać przez Sandomierz (nadkłada się ok. 15-20 km) - w Lipniku jedziemy prosto na Sandomierz (zamiast skręcać w prawo) i potem w Sandomierzu na Tarnobrzeg.
    Z kolei z tego co wiem to na drodze przez Sandomierz nie ma problemów spowodowanych powodzią i tą bym polecał, bo przez Lublin robi się niezłe kółko (chyba że ktoś mieszka na Pradze Płd i nie chce się przebijać na Grójecką )

    Życzę szerokiej drogi ) (a może chcecie wiedzieć gdzie można spotkać niebieskich z suszarkami?)

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Zbyszek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    lubelskie
    Postów
    243

    Domyślnie Re: Dojazd w Bieszczady z Polski centralnej

    Oczywiscie, ze chcemy!

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    96

    Domyślnie Re: Dojazd w Bieszczady z Polski centralnej

    skoncentruuję się jedynie na woj. podkarpackim, gdyż tam miejsca "niespodzianek" mogę określić w miarę dokładnie

    Jadąc od strony Wawy przejeżdżamy koło Tarnobrzega Wisłę i już w pierwszej miejscowości (Jadachy), na parkingu po prawej mogą się pojawić "N" (w drodze powrotnej uwaga na znak "stop" przed torami). Następne zagrożenie to wylot z Nowej Dęby i okolice Majdana Królewskiego. Potem przy wjeździe do Kolbuszowej (koło CPN - zakaz wyprzedzania i 50) i na wyjeździe z niej. Dalej Widełka (przed wiaduktem po prawej). Czasami w Rudnej Małej (to już prawie Rzeszów) i prawie zawsze na ul. Warszawskiej w Rzeszowie (wylotowa dwupasmówka) - ostatnio namierzyli nam tam 102 (miasto) ((.
    Potem wylot z Rzeszowa na Bieszczady (koniec ul. Podkarpackiej), Boguchwała, NIebylec (przy wjeździe i za tzw górą niebylecką). Dalej za Domaradzem (przy skrzyżowaniu na Sanok). Potem trzeba uważać bo na odcinku Blizne - Brzozów w 9 na 10 przejazdach stoją "N". Często też spotykam ich tuż przed Leskiem, w Berezce (od strony Soliny) oraz w Ustianowej.
    Na drogach samych Bieszczadów partole z suszarkami to rzadkość, ale BĄDŹCIE CZUJNI.....!!! ))
    Pozdrawiam

  5. #5
    emilia_walczyna
    Guest

    Domyślnie Dojazd

    w jaki sposob pociagiem dojechac w Bieszczady z WAwy byle to nie trwalo np 20 godzin tak jak do ustrzyk, czy są jakies dogodne busy np z sanoka?

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Sadze ze własciwym miejscem jest www.pkp.com.pl - tam masz rozkład online.
    http://www.doczu.pl

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Rodem z
    Miasto gdzie jedna droga prowadzi w pole buraków a druga ziemiaków.
    Postów
    87

    Domyślnie Pociągiem w Bieszczady.

    "Emilia_walczyna", jak Ci za długo się jedzie koleją w Bieszczady do Ustrzyk Dolnych, to wybierz pociąg do Leska. Tylko stacja kolejowa ma siedzibę w Łukawicy (to wieś oddalona 4km. od Leska, ale kolej ma).Najlepiej siądź do autobusu Warszawa -Ustrzyki Dolne i z dworca w Ustrzykach odjeżdża dużo autobusów w Bieszczady Wysokie. Nie siadaj do autobusów jadących do Bukowca, bo tam giną kuferki.

  8. #8
    emilia_walczyna
    Guest

    Domyślnie

    wielkie dzieki, napewno skorzystam, obym tylko kurcze szpilek nie zapomniala

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Wągrowiec
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Dojazd w Bieszczady z Polski centralnej

    a da się jakoś dojechać pod koniec maja z Rzeszowa...
    bo mam PKS z Poznania do Rzeszowa... no i co dalej... w rzeszowie jestem ok 10 rano... i dalej nic nie mogę poszukać:/
    może źle szukam )

    a może zabiorę rower hehe i z rzeszowa rowerm )

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Wągrowiec
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Dojazd w Bieszczady z Polski centralnej

    a chyba się pospieszyłam z pytaniem na forum ) olśniło mnie już i chyba coś znajdę :)))

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Autobusem w Bieszczady [interREGIO, Neobus, Polski Bus itp.]
    Przez qbek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 31-07-2016, 23:01
  2. Dojazd Łódź- Bieszczady, koniec września
    Przez Malenki_Aniolek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-09-2010, 20:39
  3. Dojazd z Kielc w Bieszczady
    Przez B the Little w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-07-2010, 10:59
  4. KRAKÓW - BIESZCZADY(dojazd)
    Przez zubow83 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-08-2008, 00:09

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •