Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 75

Wątek: Ukraińskie góry Czarnohora Prośba o pomoc kto był

  1. #61

    Domyślnie Odp: Ukraińskie góry Czarnohora Prośba o pomoc kto był

    Cytat Zamieszczone przez Doczu Zobacz posta
    Chodzi Ci o tego Popa Iwana na którym jest obserwatorium astronomiczne ?
    Jeśli tak, to nie potrzebujesz żadnych pozwoleń.
    Tak o tego :) To bardzo fajnie, że nie trzeba nic załatwiać. Dzięki za info.

  2. #62
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Ukraińskie góry Czarnohora Prośba o pomoc kto był

    Cytat Zamieszczone przez rafiki_03 Zobacz posta
    Odświeżam temat. Mam pytanie, czy aby wyjść na Popa Iwana od strony Howerli potrzeba jakieś pozwolenia od pograniczników...
    Od strony Howerli nie ma granicy, może oprócz dawnej, polskiej. Nie spotyka się też tam pograniczników. Są natomiast dwa posterunki w pobliżu: w miarę stały na dole w Szybenem i dojazdowy (na motocyklu), pod górą Rogi. Strażnicy w Szybenem mają szlaban, budkę strażniczą na wysokich łapach i lubią sprawdzać każdego, kto obok nich przechodzi. Jeśli jednak wejdziesz do Szybenego nie główną drogą, ale równoległą po drugiej stronie Czarnego Czeremoszu, to już nie ich sprawa, przez szlaban nie przechodziłeś:)
    A to Pop Iwan z ubiegłego tygodnia: żółta tablica przy wejściu na okoliczność remontu i dowód, że ten remont się rozpoczął.

    IMG_0564.JPG IMG_0557.JPG

  3. #63

    Domyślnie Odp: Ukraińskie góry Czarnohora Prośba o pomoc kto był

    Posiadam mapę Czarnohora Krukara, na której naniesione są liczne szlaki. Powiedzcie mi, czy w rzeczywistości są one wyznaczone? Czy można na nich polegać, czy jak to tak jak w Bieszczadach ukraińskich, że te szlaki gdzieś tam są wyznaczone i znaki widoczne są co kilka kilometrów. Jak ma się ze szlakiem z Triostańca na Petrosa i z Dżembroni na Smotrycz??

  4. #64
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Ukraińskie góry Czarnohora Prośba o pomoc kto był

    Cytat Zamieszczone przez rafiki_03 Zobacz posta
    Posiadam mapę Czarnohora Krukara,... Jak ma się ze szlakiem z Triostańca na Petrosa i z Dżembroni na Smotrycz??
    Bardzo dobrze się ma ...a mapa ta jest już nowsza,skala lepsza i trochę szczegółów więcej.
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  5. #65

    Domyślnie Odp: Ukraińskie góry Czarnohora Prośba o pomoc kto był

    Cytat Zamieszczone przez joorg Zobacz posta
    Bardzo dobrze się ma ...a mapa ta jest już nowsza,skala lepsza i trochę szczegółów więcej.
    No to fajnie, że można liczyć na pomoc tych oznaczeń w terenie. Z tego co czytam, to Czarnohora wydaje się być o wiele bardziej popularna wśród turystów (także Ukraińców) niż np. Pikuj i okoliczne tereny.

  6. #66
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2011
    Postów
    36

    Domyślnie Odp: Ukraińskie góry Czarnohora Prośba o pomoc kto był

    Szukam wariantów trasy by połączyć główny grzbiet Czarnohory z czymś, właśnie z czym? Miały być Gorgany ale trochę zbraknie mi czasu by przejść odcinek który chciałem. Z mapy znalazłem czerwony szlak poprowadzony przez Kostrzycę (ponoć najpiękniejsze widoki na Czarnohorę). W zw. z tym zrodził się wariant zastępczy dla Gorganów by w dwa/trzy dni przejść sobie ten odcinek połonin i zatrzymać się w chacie U Kuby. Ktoś szedł kiedyś tym szlakiem z przełęczy Krywopilskiej do chatki U Kuby? Jakieś trudności orientacyjne, możliwości biwaku? Będę wdzięczny za podpowiedź.

  7. #67
    galert
    Guest

    Domyślnie Odp: Ukraińskie góry Czarnohora Prośba o pomoc kto był

    Witam wszystkich,
    Panie i Panowie, czy wiadomo wam coś, w jaki sposób najlepiej przespać się w namiocie w rejonach podgórskich na Ukrainie (Drohobycz, Truskawiec, Stryj, ew. Lwów)? Najbardziej interesowałyby mnie pola namiotowe, da radę coś znaleźć?

  8. #68
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Ukraińskie góry Czarnohora Prośba o pomoc kto był

    Cytat Zamieszczone przez galert Zobacz posta
    Witam wszystkich,
    Panie i Panowie, czy wiadomo wam coś, w jaki sposób najlepiej przespać się w namiocie w rejonach podgórskich na Ukrainie (Drohobycz, Truskawiec, Stryj, ew. Lwów)? Najbardziej interesowałyby mnie pola namiotowe, da radę coś znaleźć?
    Wszyscy tutaj albo spaliśmy "na dziko" - zazwyczaj tylko jedną noc, albo też korzystali z uprzejmości ludzi i rozbijali się np. w przydomowych ogródkach.
    Jest sporo kwater w typie "agroturystyki", reklamują się również w Internecie.
    We Lwowie nawet nie wiem czy jest camping, śpi się zwykle w niedrogich kwaterach u tamtejszych Polaków.

  9. #69
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Ukraińskie góry Czarnohora Prośba o pomoc kto był

    Cytat Zamieszczone przez galert Zobacz posta
    Witam wszystkich,
    Panie i Panowie, czy wiadomo wam coś, w jaki sposób najlepiej przespać się w namiocie w rejonach podgórskich na Ukrainie (Drohobycz, Truskawiec, Stryj, ew. Lwów)? Najbardziej interesowałyby mnie pola namiotowe, da radę coś znaleźć?
    Trochę nieprecyzyjne to pytanie, bo nie wiem czy chodzi o spanie w namiocie w wymienionych miastach ?
    czy też w okolicy tychże, a to zasadnicza różnica.
    W miastach trzeba będzie poszukać podwórka z trawą i zapytać właściciela
    w terenie stawiasz namiot gdzie chcesz i nie pytasz nikogo .

  10. #70
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Ukraińskie góry Czarnohora Prośba o pomoc kto był

    Nawet o ile camping takowy znajdziesz....zapewne infrastruktura (np. sanitariaty ) odstraszą Cię !!! .Jak poprzednicy - też rozbijam się na dziko, w wielu wariackich wariantach czasem. Nigdy nie zdarzyła mi się żadna przykrość....tylko czasem można zmęczyć się gościnnością i brataniem (..ech..ta horiłka ....)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczady ukraińskie
    Przez darekurban w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-09-2011, 12:33
  2. Kto był na BA!!!!
    Przez BIESY1 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 26-03-2008, 14:11
  3. Bieszczady Ukraińskie ?
    Przez Alexandra w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-05-2007, 08:42
  4. Ukraińskie Bieszczady
    Przez dzidowa w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-08-2005, 18:16
  5. Kto był w Dydiowej ?
    Przez Stały Bywalec w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-11-2003, 19:58

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •