Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: 10-14 dni w II poł. lipca nad J. Solińskim - co polecacie ?

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie 10-14 dni w II poł. lipca nad J. Solińskim - co polecacie ?

    Kochani - przede mną trudne zadanie przekonania mojej żony, do wyjazdu w Bieszczady na letnią kanikułę. W gre wchodzi druga połowa lipca i okres 10-14 dni.
    Niestety znając moją zonę zadanie bedzie trudne, dlatego bez Waszej pomocy jestem niemal bez szans, ponieważ okolic Jez. Solińskiego nie znam wogóle.
    Trochę nad tym ubolewma, że w grę wchodzi Jez.Solińskie, ale niestety chcąc jechac musze pójśc na kompromis. Tak więc napiszę, co na pewno moją żonę pomoże przekonać:
    Woda (jezioro, basen, staw). Super byłoby gdyby jezioro posiadało najlepiej piaszczystą "plażę".
    Przyzwoite warunki sanitarne (ciepła woda,wanna/prysznic, WC nie musi to być superkomfort, ale jednak "sławojka" raczej nie wchodzi w grę
    Nie może to być odludzie, czyli sklepy, targowiska, knajpki, restauracje, dyskoteki w niewielkiej odległości mile widziane. Jeśli bedzie w sezonie sporo ludzi, to zadziała in plus (choć nie dla mnie).
    Jakies obiekty do zwiedzania, do których można by dotrzeć pieszo w kilkanaście minut tez by się przydały.
    Przyzwoita komunikacja (no bo jakoś muszę moje dziewczyny obwozić, po bardziej ciekawych miejscach w Bieszczadach
    Nie od rzeczy byłby jakiś placyk zabaw w poblizu, lub gdyby był dostęp do jakiś zwierzaków (psy, konie, strusie itp) aby córka mogła się czymś zająć.
    Idealnie byłoby, gdyby to był osrodek/gosp.agro. posiadające stronę w internecie ze zdjęciami, to pomoże mi przekonac żonę dużo bardziej niż najlepsze opisy.
    Sprawą nie bez znaczenia jest koniecznośc wystawienia faktury za pobyt (jest to warunek konieczny, bo bez tego nie dostanę zwrotu części kosztów z mojej firmy).
    Przystępna cena i zniżki dla dzieci mile widziane.
    To chyba tyle. Jak jeszcze mi się cos przypomni, to dopiszę
    Czy ktoś z Was jest w stanie polecić mi taki ośrodek/gospodarsto agroturystyczne/dom wczasowy to będę wdzięczny. Wprawdzie w internecie ofert jest niemało, jednak najlepiej gdyby był to ośrodek sprawdzony przez kogoś, aby nie okazało się po przyjeździe na miejsce, że jednak miejsca nie ma.
    Zdaję sobie sprawę, że poprzeczkę stawiam bardzo wysoko, no ale cóż - trzeba cierpieć, jak chce sie jechać w kochane Bieski.
    Pozdrawiam.
    http://www.doczu.pl

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar robines
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    dziura w Beskidzie Małym
    Postów
    441

    Domyślnie

    No cóż...masz ten sam problem co ja każdego roku w wakacyjnej porze! Chcąc jechać w Biesy z moją żonką, MUSZĘ jechać nad solińskie Tłumy,nocne dyskoteki(tylko zimny Żywiec jest ok ).Najczęściej zatrzymujemy się w Hotelu Tarnica w samym centrum Soliny(100m do zapory,budki z jedzeniem,pamiątkami itp)W hotelu tym jest dość dobra restauracja,z której jednak nie korzystamy z powodu CEN :( Dojazd w góry jest dość daleki (ok.80km) ale droga całkiem dobra.Ceny w hotelu:dwójka z łazienką(standard przyzwoity)100zł,trójka 120-130zł.Rezerwację trzeba robić z dość dużym wyprzedzeniem(zaliczki nie żądają)Z wystawieniem faktury też nie ma problemu.Co do gosp.agrotur.nie orientuję się na tym terenie.Pozdrawiam. :D
    Jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Dzięki za info. Sądząc po stosunku odwiedziń tego watku, do ilości odpowiedzi widzę, że oczekuję niemożliwego ;-)
    W sumie to kurcze ten hotel pasowałby, jednakże miło by było znaleźć jeszcze coś tańszego.
    Licze jeszcze na jakies odpowiedzi.
    http://www.doczu.pl

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: 10-14 dni w II poł. lipca nad J. Solińskim - co polecaci

    Cytat Zamieszczone przez Doczu
    Woda (jezioro, basen, staw). Super byłoby gdyby jezioro posiadało najlepiej piaszczystą "plażę". Przyzwoite warunki sanitarne (ciepła woda,wanna/prysznic, WC nie musi to być superkomfort, ale jednak "sławojka" raczej nie wchodzi w grę Nie może to być odludzie, czyli sklepy, targowiska, knajpki,restauracje, dyskoteki. Jakies obiekty do zwiedzania, do których można by dotrzeć pieszo w kilkanaście minut tez by się przydały. Przyzwoita komunikacja
    Nie od rzeczy byłby jakiś placyk zabaw w poblizu, lub gdyby był dostęp do jakiś zwierzaków (psy, konie, strusie itp). Idealnie byłoby, gdyby to był osrodek/gosp.agro. posiadające stronę w internecie ze zdjęciami. koniecznośc wystawienia faktury za pobyt Przystępna cena i zniżki dla dzieci mile widziane.
    Ło Jezusicku. Święci Pańscy :) A separacje na okres letni rozważałeś?
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Re: 10-14 dni w II poł. lipca nad J. Solińskim - co polecaci

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    Ło Jezusicku. Święci Pańscy :) A separacje na okres letni rozważałeś?
    Hah - gdyby to było takie proste. Ale zaproponowałem żonie inny wariant - pojedziemy latem nad morze, a ja na jesień skocze sobie w Biesy :D
    Zobaczymy czy da się namówić.
    http://www.doczu.pl

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie

    Doczu, polecam Ci ośrodek wczasowy MSWiA "Jawor" w Polańczyku (nie należy go mylić z ośrodkiem MON o tej samej nazwie). Jest to obiekt ogólnodostępny, tzn. nie tylko dla pracowników resortu.

    W latach 1986 - 1998 bywałem tam prawie co rok. A przestałem bywać jedynie dlatego, że z samego Polańczyka nie ma ciekawych szlaków, zawsze trzeba było co najmniej kilkanaście km podjechać samochodem. A ja np. lubię sobie rano przed wycieczką wypić piwo (albo i dwa).

    W ośrodku (tylko w sezonie) są preferowane jeszcze tzw. turnusy, czyli pozostałość po wczasach z okresu PRL. Zatem w grę wchodziłby cały okres od 16 do 29 lipca.
    Aktualnych cen ani adresu www nie znam. Znałazłem za to jakieś numery tel., myślę, że jeszcze aktualne: (o...13) 469 20 31, 469 20 32, 469 20 36. Zadzwoń i poproś o podanie adresu internetowego. Albo znajdź go sam w internecie.

    Wskazane jest dokonanie dużo wcześniejszej rezerwacji i wpłacenie zaliczki (bez obawy jej przepadnięcia, jeśli sam nie zrezygnujesz z przyjazdu).

    I jeszcze jeden istotny szczególik. Nie musicie wykupować wyżywienia w całości. Ja, gdy tam jeździłem, wykupowałem tylko śniadania i kolacje, albo nawet same śniadania.
    Informacja dla smakoszy: ośrodek ma doskonałą kuchnię, przygotowującą naprawdę smaczne żarcie. Pod tym względem nic się nie zmieniło od czasu mojego ostatniego tam pobytu.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Stały Bywalec - dzięki za info. Więcej szczegułów mozna znaleźć tu http://www.jawor.wczasy.pl/
    Martwi mnie jednak ten "turnus", bo nie wiem czy urlop będę miał od 15.07 czy też od 10.07. No ale nic podzwonię i popytam.
    P.S.
    A gdzie na Ochocie mieszkasz ? Pytam bo średnio raz w miesiącu bywam w Warszawie na Woli, więc mozna by jakieś pyfko wypić.
    http://www.doczu.pl

  8. #8
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie

    Sprawdź jeszcze ośrodek Perełka w Cisnej. Posiada basen odkryty. Myślę, że i plac zabaw. Ceny poza sezonem 30 pln od osoby. Ośrodek Smerek w Smereku też posiada basen ale kryty. Jesteś wtedy w samym Bieszczadzie, a nie na jego peryferiach. Poszukaj trochę w Ustrzykach Dolnych. Też tam jest niezły basen, ino w góry dalej. Sprawdź Domek Myśliwski w Sękowcu. Nie jest to aglomeracja nawet jak na Bieszczady, za to miejsce /lokalizacja/ bardzo zacne. Domek posiada malutki basen kryty.

    Pozdrawiam
    bertrand236

  9. #9
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie

    Jest jeszcze ośrodek naszej armii o nazwie Jawor (widać go z Polańczyka - druga strona zalewu) - dojazd z Łobozewa. (pisze o nim SB)

    Miałem tam praktyki w szkole średniej i potem studenckie - ogólnie fajne położenie, dobra infrastruktura (dziś trochę podupadła - ale są korty, basen, ogromna hala gimnastyczna)
    Przez las blisko do Soliny (jakieś 30 minut marszu) - ścieżki dydaktyczne, kino, biblioteka itp
    Można przyjechać choćby i na 1 noc :)

    Cen nie znam a obecnie realia mogą różnić się od tego co opisałem :)
    Według mnie jest to miejsce idealne na wczasy (tak wczasy) z rodziną.
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Ok. Dzięki za informacje. Zagłebiam się wiec w lekture Google i szukam blizszych info o podanych przez Was ośrodkach.
    Jakby co to odezwę się jeszcze
    http://www.doczu.pl

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Jesień nad Jeziorem Solińskim
    Przez h404 w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 19:13
  2. Dzierżawa działek nad jeziorem Solińskim?
    Przez llero w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-08-2006, 18:14
  3. Szukamy jakiegos dobrego campingu nad Jeziorem Solińskim
    Przez grocik w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-07-2005, 10:46
  4. Wakacje nad zalewem solińskim
    Przez iza w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-08-2001, 12:16
  5. Wypoczynek nad zalewem solińskim
    Przez iza w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-08-2001, 12:13

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •