Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 73

Wątek: Czym jest dla was bakcyl bieszczad?

  1. #21

    Domyślnie Odp: Czym jest dla was bakcyl bieszczad?

    A ja chcę sie przenieść w Bieszczady na stałe. Myślę o tym od 2lat i jestem już przygotowany mentalnie. Jestem na etapie poszukiwania kawałka (2ha lub więcej) ziemi w spokojnym, bezpiecznym i bezludnym terenie, na południowym stoku (mile widziane podpowiedzi czy sugestie). Nie mogę sobie tego wytłumaczyć, ale myślę o Biesczadach i wizualizuję je sobie niemal codziennie. Chyba zrobię sobie regresję hipnotyczną, bo może ciągnie się to za mną od przeszłości...Pozdrawiam innych z tą skazą/zaletą.

  2. #22
    Bieszczadnik Awatar domina
    Na forum od
    11.2005
    Rodem z
    Opole
    Postów
    188

    Domyślnie Odp: Czym jest dla was bakcyl bieszczad?

    Dzięki za pozdrowienia :)
    "Wariat to członek jednoosobowej mniejszości"

  3. #23

    Domyślnie Odp: Czym jest dla was bakcyl bieszczad?

    You are welcome.

    ps.
    ładny cytat

  4. #24
    Bieszczadnik Awatar domina
    Na forum od
    11.2005
    Rodem z
    Opole
    Postów
    188

    Domyślnie Odp: Czym jest dla was bakcyl bieszczad?

    Kto wie, może kiedyś zostaniemy sąsiadami...oby nam się udało :).

    ps.
    George Orwell Rok 1984
    "Wariat to członek jednoosobowej mniejszości"

  5. #25

    Domyślnie Odp: Czym jest dla was bakcyl bieszczad?

    Jeśli myślisz o tym poważnie i nie jest to tylko jedno z wielu tych nigdy nie realizowanych życiowych marzeń czy tęsknot, to na pewno podjęłaś już jakieś konstruktywne działania. Nie zdradziłabyś metody jaką masz na skuteczne znalezienie TEGO MIEJSCA? Temat komplikuje wymóg, by było piękne, niedrogie, zgodne z feng shui, pasowało od pierwszego wejrzenia itd. Intuicja może tu nie wystarczyć...
    Myślę, że potencjalne sąsiedztwo może być dobrym pretekstem do wymiany doświadzceń na tym polu.
    Pozdrawiam.

  6. #26
    Bieszczadnik Awatar domina
    Na forum od
    11.2005
    Rodem z
    Opole
    Postów
    188

    Domyślnie Odp: Czym jest dla was bakcyl bieszczad?

    Tak, mam pewne widoki...podoba mi się w Bieszczadach . Powiat bieszczadzki szczególnie. Konkretów nie mam, bo całych Bieszczadów jeszcze nie schodziłam, ale "moje miejsce" mogłoby wyglądać jak Serednie Małe (okolice Polany, gmina Czarna) Karoliny i Witka Smoleńskich (warto ich odwiedzić). Ja nie mam jeszcze wystarczających środków na zakup nieruchomości, więc w wyborze miejsca zamieszkania/wynajmowania będę zdeterminowana miejscem pracy, a mam kilka opcji ;-) . Na początek wynajmowanie może być nawet wygodne jeśli chcemy (ja chcę) "sprawdzić" dane miejsce.
    Zresztą człowiek nigdy nie wie, gdzie będzie szczęśliwy . (Sołżenicyn?)
    pozdrawiam
    "Wariat to członek jednoosobowej mniejszości"

  7. #27

    Domyślnie Odp: Czym jest dla was bakcyl bieszczad?

    Dzięki Domina, że Twoja odpowiedź była tak szczegółowa. Czuję się jakbym wyciagał od Ciebie prywatne informacje... A mi chodziło raczej o metodę: jak szukać? Wiadomo, że całych B. nie obejdziesz, szczególnie jeśli mieszkasz w Szczecinie, Opolu czy nawet w Bydgoszczy i w dodatku jesteś uwikłana w pracę zawodową/zarobkową.
    Tu aż się prosi, by skorzystać z wiedzy i doświadczenia wszystkich, którzy już TAM mieszkają, którzy już popełnili taką przeprowadzkę lub po prostu znają B. na wylot, na przestrzał i dogłębnie. Wiadomo, że taka zbiorowa wiedza jest przeogromna i bogatsza niż suma poszczególnych informacji.
    Moje pytanie do wszystkich: w którym z odludnych, wolnym od zagrożenia masową turystyką miejsc w Bieszczadach byś zamieszkał/a lub polecił/a je do zamieszkania?
    Dzięki za każdą sugestię lub podpowiedż.
    Pozdrawiam.

  8. #28
    Bieszczadnik Awatar domina
    Na forum od
    11.2005
    Rodem z
    Opole
    Postów
    188

    Domyślnie Odp: Czym jest dla was bakcyl bieszczad?

    Byłam Bieszczadach w kilka razy, w tym roku w maju i w lipcu. Planuję jeszcze wrzesień i jakiś zimowy miesiąc - trzeba poznać uroki i nieuroki każdej bieszczadzkiej pory roku...zwłaszcza jeśli człowiek chce tam zamieszkać. Za każdym razem poznaję jakieś nowe miejsca i niektóre z nich uważam za piękne ze względu na krajobrazy, a inne ze względu na klimat społeczny :) .
    Każdy udzieli subiektywnej opinii na Twoje pytanie - każdy ma swoje potrzeby, wizje, a za tym i kryteria ocenne...ale sama jestem ciekawa (p)odpowiedzi, bo ja "swojego" miejsca jeszcze w Bieszczadach nie mam.
    pozdrawiam
    dominika
    "Wariat to członek jednoosobowej mniejszości"

  9. #29
    filetta
    Guest

    Domyślnie Odp: Czym jest dla was bakcyl bieszczad?

    Teraz już wiem co mi dolega... Jadę tam trzeci, a właściwie czwarty raz i już nie mogę się doczekać... Od jakiś dwoch miesięcy zaczynam się zastanawiać, co było by gdybym miała połoninke za oknem. Ddzięki, że wiem jak to nazwać...
    Do zobaczenia na szlaku.

  10. #30
    Bieszczadnik Awatar wojtek legionowo
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    legionowo
    Postów
    369

    Domyślnie Odp: Czym jest dla was bakcyl bieszczad?

    Również myślę o osiedleniu się w Bieszczadzie,ale napewno nie teraz.Wiem czym takie zamieszkanie grozi ,pewnie tyle byłoby pracy w siedlisku,że nie miałbym czasu na łażenie.
    A tak dzisiaj jestem w jednym miejscu a jutro mogę być gdzie indziej.
    Zresztą w tym roku byłem 7 razy a za 6 dni będę ósmy raz pewnie nie ostatni w tym roku.
    Wojtek legionowo

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kto w czym i komu może pomóc
    Przez Krysia w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 21:09
  2. O czym sąsiedzi dyskutują?
    Przez WUKA w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-02-2011, 18:27
  3. Jakie mogą byc zagrożenia gospodarcze i środowiskowe dla Bieszczad???
    Przez Magdalena_r86 w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-11-2007, 20:19
  4. Maty samopompujące - czym to jeść?
    Przez Marcowy w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-10-2006, 11:50
  5. Wierszyk dla chłopakow z Bieszczad (i dla dziewczyn też...)
    Przez Szaszka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-02-2003, 13:38

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •