Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: To jak to w końcu jest???

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie To jak to w końcu jest???

    Od dłuższego czasu zastanawia mnie fakt taki: na jednych tabliczkach np na szlaku "prosimy nie zbaczać ze szlaku" jest BdPN, natomiast na punktach kasowych, informacyjnych jest BPN. Pamiętajmy że jest jeszcze np Białowieski Park Narodowy. Czy mam rozumieć że za wstęp do Bieszczadzkiego Parku Narodowego płacę choćby Biebrzańskiemu Parkowi Narodowemu??? Oczywiście skrzywione rozumowanie. Wiadomo kasa zostaje w Bieszczadzkim Parku Narodowym, jednak jakich dziwaków tam zatrudniają, że nie mogą się dogadać z tym skrótem. Prości ludzie, to by wzięli flaszkę, ustanowili zgodnie i byłoby git, a ci to chyba mądrzy są jacyś
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: To jak to w końcu jest???

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba
    Od dłuższego czasu zastanawia mnie fakt taki: na jednych tabliczkach np na szlaku "prosimy nie zbaczać ze szlaku" jest BdPN, natomiast na punktach kasowych, informacyjnych jest BPN. Pamiętajmy że jest jeszcze np Białowieski Park Narodowy.
    E tam, czepiasz się
    Na mój chłopski rozum, na lokalnym podwórku nie ma to żadnego znaczenia, ponieważ i tak wiadomo o co chodzi. Fakt, zawsze znajdzie sie ktoś, kto mijając taką tabliczkę i będąc w Bieszczadach zastanowi sie czy czasem nie wchodzi do Puszczy Białowieskiej - ale to są skrajne przypadki, wymagające interwencji specjalistów.
    Dopiero w innym ujęciu, jeśli zachodzi taka potrzeba, można rozgraniczać te skróty - i rozgranicza się je.
    Jeszcze raz powołując się na chłopski rozum,wydaje się, że pierwszeństwo używania skrótu BPN nalezy się Białowieskiemu Parkowi Narodowemu, a to dlatego, że jest najstarszy (1947). Następnie mamy Babiogórski (1954), Bieszczadzki (1973) oraz Biebrzański (1993) i Park Narodowy "Bory Tucholskie" (1996).
    Park Babiogórski posługuje się skrótem BgPN, bieszczadzki BdPN, Bory Tucholskie PNBT, a biebrzański nie wiem. I te skróty w szerszym ujęciu, tam gdzie zachodzi potrzeba odróznienia ich od siebie, są stosowane - choćby w róznych opracowaniach, na ich stronach internetowych, itp.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  3. #3
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie

    W tekstach na stronie internetowej Biebrzańskiego Parku Narodowego najczęściej używa się pełnej nazwy. Jako skrótu nazwy używa się BPN, co oczywiście może być mylące w porównawczych badaniach tekstów. Czytając strony o bagnach i batalionach nie mam wątpliwości, że nie jestem w Białowieży.
    Ale ze skrótami tak jest i dlatego od czasu do czasu należy wtrącić pełną nazwę, gdy się pisze o danym regionie. A na szlaku, cóż Tarnica to nie Everest, pomylić trudno.
    Długi

  4. #4

    Domyślnie III tam

    Ja bym się wcale nie smiał. Sprawa jest poważna. Z Tarnicy na Everest to łatwo akurat zabłądzić.

    http://forum.bieszczady.info.pl/bieszczady-14072.html
    Pozdrawiam z dalekiej północy,
    Marcin.

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: To jak to w końcu jest???

    A teraz z innej beczki... Tak sobie patrzę na mapę Ruthenusa dostępną online i o dziwo.... nasza granica jest dziurawa. Na południowy wschód od bazy w Negrylowie jest wzgórze 788. Takie bezpańskie. A jest tam ruina młyna. Ktoś był? Widział?
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Anyczka20
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Sanok / Dublin
    Postów
    751

    Domyślnie Odp: To jak to w końcu jest???

    Tak...bo to jest punkt przerzutu ukraińskich przemytników...i ta dziura w granicy to taki ukłon ze strony Polaków ;-)

    Oj Barnaba..nie mów, że nie wiedziałeś, że granica pd-wsch biegnie wzdłuż Sanu. Czy wszystko trzeba Ci zaznaczać dokładnie?
    "Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj,
    Jaki spokój można znaleźć w ciszy.
    Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha ..."

    www.anyczka20.fotosik.pl
    www.youtube.com/Anyczka24

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Jak sie dostać z Rzeszowa do Kalnicy koło Cisnej?
    Przez Kusto w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-09-2011, 21:25
  2. Jak to z tym komentowaniem jest?
    Przez Gospella w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-08-2007, 21:36
  3. Jak to jest?
    Przez DUCHPRZESZŁOŚCI w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-08-2007, 02:25
  4. Jak jest w maju?
    Przez ancie w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-04-2005, 15:29
  5. A jak jest z namiotami?
    Przez organek w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-04-2004, 11:10

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •