Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Nie ma turystów w Bieszczadach

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie Nie ma turystów w Bieszczadach

    Cytat z Nowin -

    Dlaczego nie przyjeżdżają w Bieszczady

    Stanisław Orłowski, prezes Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych "Karpaty”:
    - Telewizja, najczęściej pokazuje Bieszczady jako krainę dziką, zasypaną śniegiem. Turyści się tego boją. Sporo do życzenia pozostawia zaplecze sportowe i turystyczne. Faktem jest, że dla telewizji centralnej narciarstwo w Polsce kończy się na Krynicy, a lobby tatrzańsko - sudeckie manipuluje komunikatami narciarskimi. Za mało dbamy o promocję. Aż prosi się jeden profesjonalny bieszczadzki portal internetowy.

    całość: http://www.bieszczady.net.pl/wiecej23.html

    No wielka szkoda przydały by sie jakies bieszczadzkie portale internetowe
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: Nie ma turystów w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez irek
    Aż prosi się jeden profesjonalny bieszczadzki portal internetowy.

    całość: http://www.bieszczady.net.pl/wiecej23.html
    Całość znajduje sie na stronie GC Nowiny, link był podany wczoraj w wątku "Dlaczego tak nie ma w Bieszczadach".
    Nie wiem dlaczego ten fragment akurat został zacytowany, ale jak już to proponuje przeczytać go jeszcze raz. Ze zrozumieniem. Bez złośliwości z mojej strony - zastanawiam sie tylko jaki jest cel tego wątku. Kogo to mialo ośmieszyć - Gazete, Orłowskiego, punkt widzenia?
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie Re: Nie ma turystów w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    Całość znajduje sie na stronie GC Nowiny, link był podany wczoraj w wątku "Dlaczego tak nie ma w Bieszczadach".
    Chcialem glownie zwrocic uwage na ten cytat, niestety nie mam ostatnio na tyle czasu zeby sledzic cale forum.
    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    Nie wiem dlaczego ten fragment akurat został zacytowany, ale jak już to proponuje przeczytać go jeszcze raz. Ze zrozumieniem. Bez złośliwości z mojej strony - zastanawiam sie tylko jaki jest cel tego wątku. Kogo to mialo ośmieszyć - Gazete, Orłowskiego, punkt widzenia?
    Czytam ze zrozumieniem i nic. Caly czas odnosze wrazenie ze rozmowca uwaza ze nie ma profesjonalnych bieszczadzkich portali. Czy te istniejace to jakis tam strony domowe? ale to ciezko zmiezyc dla jednych Polonez to juz super samochodem.
    Moze chodzi o "jeden" reszte skasowac?
    Wydaje mi sie za jezeli chodzi o Bieszczady to sa one naprawde mocno reprezentowane w internecie. Gorzej jest z pozyskaniem informacji do tych portali, wielu organizatorow wszelakich imprez nie zadaje sobie trudu by powiadomic serwisy internetowe o zblizajacych sie imprezach, a to jak by nie patrzyc darmowa reklama.
    Nikogo tez nie mialem zamiaru osmieszac tylko poruszyc temat, choc przyznam ze koncowka wypowiedzi mnie troche rozbawila.
    polecam tez lekture >>> http://www.bieszczady.pl/portal/html...p?strona=slabo
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar robines
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    dziura w Beskidzie Małym
    Postów
    441

    Domyślnie

    W dzisiejszym "Dzienniku Polskim" jest ciekawy reportaż o (słynnych w ostatnich dniach) Stuposianach.Co ciekawe mieszkańcy Stuposian nie są specjalnie zadowoleni z całego tego zamięszania związanego z tzw.biegunem zimna-jakim to media okraśliły ich wieś.Powód zaś...jest bardzo prozaiczny.Wieś w dużej mierze żyje z agroturystyki no i..."NIKT do nas nie przyjeżdza,bo i po co??? Zmarznąć???"
    Pozdrawiam serdecznie...przede wszystkim STUPOSIANY :D
    Jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić.

  5. #5
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie

    No tak kiedyś się cieszyliśmy bo w BIeszczadach psy dupami szczekają a teraz to źle bo ruchu nie ma!

    Powiem tak: Ci co wiedzą co i jak robić mają ruch, a reszta jęczy i psioczy i czeka aż ktoś za nich zrobi im dobrze - ot polskie piekiełko.
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: Nie ma turystów w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez irek
    Nikogo tez nie mialem zamiaru osmieszac tylko poruszyc temat, choc przyznam ze koncowka wypowiedzi mnie troche rozbawila.
    Ok, rozumiem.
    Cytat Zamieszczone przez irek
    Spadłem z krzesła. Spadając przytrzasnałem sobie jęzor. Dlatego nic nie powiem...
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Powiem tak: Ci co wiedzą co i jak robić mają ruch, a reszta jęczy i psioczy i czeka aż ktoś za nich zrobi im dobrze - ot polskie piekiełko.
    Myśle iż to jest teza prawdziwa. Ja bym dodał że Tatry mają się do Bieszczadów jak np. hipermarket do małego przytulnego sklepiku w bocznej ulicy. I jeden i drugi ma sens, i jeden i drugi ma innych "klientów". Bieszczady, zwłaszcza południowa ich część, powinna pozostać taka jak jest obecnie. Oczywiście ta baza jaka jest obecnie powinna być unowocześniana ale bez rozbudowy do rozmiarów kombinatów turystycznych. To o czym pisze się wyżej , iz przeszkodą w rozwoju turystyki w Bieszczadach , jest m.in. kiepska komunikacja - ma sens. Ale w odniesieniu do północnej części czyli okolic Polańczyka., Soliny, Ustrzyk Dolnych, Leska czy Czarnej . Bo tam napływ turystów - kiedyś określano to mianem turystyki masowej - jest wskazany. Natomiast teren BdPN i tereny otuliny nie powinny podlegać zmianom. Jeśli ktos lubi spać w eleganckim pensjonacie, mieć pod ręką bar, dyskotekę itp. to je znajdzie. Ale nie trzeba pozbawiać ulubionej formy spędzania wolnego czasu tych, którzy lubią błoto po pas, spanie w lesie i podobne atrakcje.
    Pozdrawiam
    naive

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    Spadłem z krzesła. Spadając przytrzasnałem sobie jęzor. Dlatego nic nie powiem...
    Czyzby mowienie prawdy lub nazywanie rzeczy po imieniu oraz wyrazanie wlasnego zdania bylo dla Ciebie az tak szokujace?..... A moze nalezysz do tej niedoinformowanej grupy osob, ktora sadzi, ze zarabiam na serwisie krocie i ze moje szczere wypowiedzi o braku srodkow na skuteczne dzialania promocyjne to bzdury wyssane z palca?

    Widzialem sie dzisiaj z p. Orlowskim i rozmawialismy na ten temat. Niemniej jednak nie podejmuje sie w czyims imieniu (a juz tym bardziej w imieniu prasy) prostowac tego typu rzeczy... Niestety wypowiedz ta byla krzywdzaca - i nie jest to tylko moje zdanie. Dlatego tez tresc zamieszczonego przeze mnie komentarza jest nadal jak najbardziej aktualna...

    Z reszta Piotrek powiedz sam - bo przeciez nie od dzisiaj tworzymy swoje serwisy o Bieszczadach. Co czujesz slyszac z tego czy z innego zrodla, ze internetowa promocja Bieszczadow jest jest do d... ?
    Serdeczne pozdrowienia

    Stachu Strzyżewski
    http://www.bieszczady.pl
    http://facebook.com/bieszczady

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar WALDI
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    z pięknej krainy
    Postów
    219

    Domyślnie Mały problem

    To nie jest nasze zmartwienie że w Bieszczady przyjeżdża mniej ludzi niż gdzie indziej. Kto chce to tutaj zawsze trafi. Bieszczady są dla prawdziwych twardzieli którzy wygody pozostawiają wraz z opuszczeniem progu własnego mieszkania.
    Nie martwmy się o to,może tym sposobem uchronimy to wszystko czym się zachwycamy.Szlaki będą czyściejsze,a wchodząc na te piękne góry nie będziemy sobie boków obijać,mijając się z tłumami turystów.
    Ja jestem zdania że im nas mniej tym lepiej,gdyż Bieszczady to "elitarny klub".
    P.S O brak turystów niech się martwią właściciele pensjonatów i przedstawiciele poszczególnych miejscowości.

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stachu
    Czyzby mowienie prawdy lub nazywanie rzeczy po imieniu oraz wyrazanie wlasnego zdania bylo dla Ciebie az tak szokujace?..... A moze nalezysz do tej niedoinformowanej grupy osob, ktora sadzi, ze zarabiam na serwisie krocie i ze moje szczere wypowiedzi o braku srodkow na skuteczne dzialania promocyjne to bzdury wyssane z palca?
    Do wyładowywania frustracji służy inny dział tego forum.
    Cytat Zamieszczone przez Stachu
    Co czujesz slyszac z tego czy z innego zrodla, ze internetowa promocja Bieszczadow jest jest do d... ?
    Dla mnie jest zasadnicza różnica pomiędzy stwierdzeniem, że internetowa promocja Bieszczadów jest do d.. a sformułowaniem "profesjonalny portal bieszczadzki". Internetowa promocja Bieszczadów jest na dobrym poziomie, wyższym niż niektórych innych regionów turystycznych Polski.
    Natomiast w mojej ocenie (moim skromnym prywatnym zdaniem) o profesjonaliźmie witryny nie świadczy jej wygląd, częstotliwość aktualizacji, zawartość merytoryczna oraz reklamy wybranych usług turystycznych - tylko wszystko to razem do kupy wzięte stojące na naprawde wysokim poziomie. Dlatego jestem zdania, że obecnie nie ma profesjonalnego portalu bieszczadzkiego, gdyż żaden z mi znanych nie spełnia tych kryteriów. Każdy jest tylko cząstką tego co taki serwis powinien zawierać i jesli znajdzie sie ktoś kto będzie umiał pozbierać to do kupy, znajdą sie ludzie którzy nad tym uczciwie popracują, posiadający chęci oraz wiedzę (nikt w pojedynke nawet nie ma po co sie na to porywać) byc może kiedyś taki powstanie - w co szczerze wątpię, bo w żadnym innym regionie tez sie to nie udało.
    Bardzo służnie zauwazył Irek, że "współpraca" instytucji na rzecz promocji regionu jest żenująca, nie dość że sami na swoich stronach nie informują o istotnych sprawach, to jeszcze utrudniają innym. Osobnym tematem jest reglamentacja informacji, tu bryluje BdPN, ale i dziesiątki innych.
    Może jedynie wystarczyłoby więcej pokory? Czasem chmury, które niebezpiecznie zeszły poniżej linii oczu zasłaniają widok.
    Popatrz sobie ile jest stron o Bieszczadach - dziesiątki, setki - czesto są to strony gestorów obiektów, itp - dodatkowo zamieszcające informacje o regionie. Poświęc dzień czasu i posurfuj po innych stronach bieszczadzkich, tych mniejszych (ale czasem i wiekszych), a zobaczysz ile błędnych informacji one podają. Ile jest materiałów poprzepisywanych ze starych, nieaktualnych przewodników, ile jest tekstów które miały racje bytu 10 lat temu. Zastanów się jak to mozliwe, żeby ktoś kto mieszka w Bieszczadach pisał takie bzdury na temat swojego regionu i wprowadzał turystów w błąd (małe stronki gospodarstw, male stronki hobbystyczne, itp). To wszystko i pięćdziesiąt innych przykładów świadczy o stanie promocji regionu w internecie.
    Nie ilość decyduje o tym, a jakość. A jak jest z jakością, to sam widzisz - w końcu to Ty tam mieszkasz, a nie ja i znasz Biszczady 50*lepiej ode mnie.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Główne miejscowości przystosowane na przyjazd turystów
    Przez nika89 w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 13:11
  2. strzelanie na szlaku.... do turystów...
    Przez Barnaba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-03-2011, 14:38
  3. Dlaczego tak nie ma w Bieszczadach ?
    Przez Henek w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 06-05-2009, 18:57

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •