Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Ciekawe opracowanie historyczne (II WS)

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,506

    Domyślnie Ciekawe opracowanie historyczne (II WS)

    W swojej "Historii Bieszczadów" ( http://www.bieszczady.info.pl/0,8,0,0,main.html ) w rozdziale pt. "II wojna światowa" wyraziłem m.in.kontrowersyjny podgląd, że atak Niemiec na ZSRR w 1941 r. był w istocie rzeczy uderzeniem prewencyjnym, uprzedzającym napaść ZSRR na Niemcy, mającą nastąpić niecały miesiąc później.

    Co do tego poglądu, to jestem o jego słuszności całkowicie przekonany na podstawie dostępnej, aczkolwiek na ogół przemilczanej przez zawodowych historyków, literatury.

    Aż tu i w sferach, nazwijmy je, naukowo - historycznych, "coś drgnęło". Polecam Wam monografię pt. "Między Berlinem a Moskwą. Stosunki niemiecko - sowieckie 1939 - 1941" autorstwa Sławomira Dębskiego. Wydawca: Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, Warszawa 2003. www.pism.pl
    Autor bez niedomówień, wprost pisze o przygotowanym przez ZSRR uderzeniu na Niemcy. Data ataku: pomiędzy 2 a 15 lipca 1941 r.
    Hitler uderzył 22 czerwca.

    Gwoli jasności: dla nas nie ma to już żadnego znaczenia, zbrodniczy system hitlerowski należy zdecydowanie potępiać, itd.
    Ale obiektywna prawda historyczna też się przecież liczy. Po co dalej ogłupiać młodzież w szkole informacjami, że ZSRR padł ofiarą agresji, że Hitler - podejmując wojnę na 2 fronty - był szalony, itp.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  2. #2
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie

    Ja przychylam sie do tej teorii po przeczytaniu dawno temu "Lodołamacza" Suworowa.Nie mam żadnych wątpliwosci.Liczba sowieckiego sprzętu straconego w pierwszych dniach wojny mówi sama za siebie.To była koncentracja przed atakiem...Hitler miał jedno wyjście.Atakować "sojusznika" :) Dziwne że przemilcza sie ten temat w mediach oficjalnych. Pozdrawiam!
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jabol
    Ja przychylam sie do tej teorii po przeczytaniu dawno temu "Lodołamacza" Suworowa.Nie mam żadnych wątpliwosci.Liczba sowieckiego sprzętu straconego w pierwszych dniach wojny mówi sama za siebie.To była koncentracja przed atakiem...Hitler miał jedno wyjście.Atakować "sojusznika" :) Dziwne że przemilcza sie ten temat w mediach oficjalnych. Pozdrawiam!
    Tej tematyce Wiktor Suworow poświęcił również kolejne 2 swoje książki: "Dzień "M"" oraz "Ostatnia republika". Też warto je przeczytać.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Ciekawe linki
    Przez WALDI w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 10:49
  2. Ciekawe!
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-03-2011, 13:59
  3. Ciekawe wyprawy
    Przez Sztympel w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-07-2009, 11:59
  4. Ciekawe strony
    Przez aniad w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-02-2006, 12:08
  5. noclegi ,ciekawe miejsca,trasy
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-08-2001, 10:46

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •