Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Szkoła w Polanie

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie Szkoła w Polanie

    Jestem po "rozmowie" z Karoliną. Chyba mi wybaczy, że również w jej imieniu zwrócę się do Was z prośbą o wspomożenie szkoły w Polanie czym się da. Będzie tę szkołę prowadzić stowarzyszenie "Zamiejscowy Oddział "Edukatora", które wkrótce ma być zarejestrowane i mam nadzieję szybko uzyska status pożytku publicznego (tzn. "Edukator" taki status ma). 1 maja organizują festyn, na którym odbędzie się aukcja "różności". Potrzebują tych "różności": prac plastycznych, staroci, pamiątek itp.
    Każdy z nas może też wspomóc ich swoim 1% z podatków (trzeba się upewnić czy są już stowarzyszeniem pożytku publicznego).
    Porywają się na wielką sprawę... Będzie to ich własna szkoła, szkoła, która jest wizytówką... Przepracowałem trochę w oświacie i wiem, co znaczy dla każdej miejscowości szkoła. Myślę, że trzeba im pomóc! Co o tym myślicie?
    Pozdrowaśki dla wszystkich, którzy kochają Bieszczady

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie

    Najlepiej niech Karolina poda nam namiary tzn. nazwę tego stowarzyszenia, numer w KRS i oczywiście numer rachunku bankowego. Chętnie przekażę ten 1 %, zresztą w innym wątku sam to sugerowałem. Wg. stanu na 28 lutego w rejestrze OPP jest stowarzyszenie "Edukator" z Łomży. Czyżby o nie chodziło ? / KRS 0000048046/.
    Pozdrawiam
    naive

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie

    Jasne, najlepiej tak będzie. Chodzi mi również o to byśmy też coś podarowali na aukcję. Ja np. daję im kilka, 2-3, moje rysunki cerkiewek beskidzkich. Każdy ma jakieś talenty, więc może się nimi podzielić. Pozdrowaśki

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WojtekR
    Każdy ma jakieś talenty, więc może się nimi podzielić.
    Nic nie wiem o swoich talentach, widocznie moje czekają na odkrycie.
    Pozdrawiam
    naive

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Karolina
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    Serednie Małe
    Postów
    80

    Domyślnie

    Witam Was
    FAktycznie zakładamy Zamiejscowy Oddział Edukatora już w ten czwartek-trzymajcie kciuki!
    Dzięki Wojtku za poruszenie tej sprawy. Nie pisałam jeszcze ponieważ musze porozmawiać z paną z Edukatora (tak chodzi o tego Edukatora z Łomży) czy zanim zostaniemy zarejestrowani nie można by tego 1% wpłacać im z dopiską że to na Polanę. Dziś powinnam to wiedzieć i na pewno napiszę jak tylko się dowiem :)
    1 maja robimy festyn "Turystyczna majówka" wszystkich serdecznie zapraszam oczywiście program będzie wcześniej podany w bieszczady.prv.pl
    Dzieci będą robiły jakieś prace plastyczne i będą jeszcze inne stoiska-dochód na szkołę. Ale jak zaproponował Wojtek jak ktoś coś ma co mógłby podarować to zrobimy taką "aukcję internautów dobrej woli " czy jak to sobie nazwiemy. I ŚWIETNIE
    Robimy też loterię-z której dzieciaki przeznaczą dochód na wycieczkę. To trochę "inna para kaloszy" robi to klub turystyczno-żeglarski "Moklik"-założyłam go z koleżanką i robimy różne fajne rzeczy z dzieciakami (oj widzę że muszę coś o tym wszystkim napisać u Jaro-ale nie było czasu ostatnio). Tu należą dzieciaki z naszej szkoły także.
    Też zbieramy losy-gdyby ktoś miał jakieś gadżety reklamowe, drobiazgi (ale tylko nowe rzeczy)- wszystko chętnie weźmiemy.
    Ale to tylko festyn 1 maja.
    Szkoła będzie potrzebowała pomocy naukowych, papieru ksero, tuszu do ksero i drukarki i pewnie wielu, wielu innych rzeczy. No i kasy, przede wszystkim kasy.
    MYŚLCIE O NAS I KOMBINUJCIE JAK SIĘ DA WIERZĘ W WAS

    Karolina

  6. #6
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie

    Brawo :)
    Mam nadzieję, że nie będą (mam na myśli takie czy inne urzędy instytucje itp) Wam robić sztucznych problemów.

    Piszesz że szkoła będzie potrzebować pomocy naukowych itp. - czy to oznacza że te ze starej szkoły nie zostaną Wam udostępnione? Co na to wszystko Gmina?
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Karolina
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    Serednie Małe
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Piszesz że szkoła będzie potrzebować pomocy naukowych itp. - czy to oznacza że te ze starej szkoły nie zostaną Wam udostępnione? Co na to wszystko Gmina?
    Po prostu chodzi o to że teraz stowarzyszenie musi się o to martwić.Oczywiście wszystkie pomoce zostają w szkole ale mam świadomość że będą potrzebne nowe, a papier czy tusz tak samo-jeżeli ktoś nam podaruje takie rzeczy mamy jako stowarzyszenie więcej pieniędzy na płace dla nauczycieli, które w szkole stowarzyszeniowej zostaną znacznie obniżone. Po prostu przyda nam się każda pomoc. Szkoła zawsze cienko przędła a teraz będzie jeszcze gorzej.
    Pozdrawiam
    Karolina

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie

    Do naive,
    Traktuję Twoją wypowiedź jako żart..., bo nie sądzę, byś swoje talenty roztrwonił(a). Zawsze przecież "swój talent" (= grosz też), mozesz dołożyć... Pozdrowaśki

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie

    Jak wcześniej pisałem, w swojej zawodowej pracy spotkałem się z funkcjonowaniem szkoły, której prowadzeniem zajmowało się stowarzyszenie (akładane głównie przez rodziców). W tej chwili jest taka tendencja, aby większość szkól przejmowały właśnie stowarzyszenia. One są organami prowadzącymi szkołę i tym samym zwalniają z obowiązku prowadzenia gminy. Ci z gmin zazwyczaj strasznie "jęczą", że nie ma funduszy, że budżet nie wytrzymuje itp. Na prawdę rzadko spotyka się gminy (a raczej wójtów, burmistrzów lub prezydentów), którzy "czują" sprawę, wiedzą, że inwestycja w oświatę zwraca się kilkakrotnie. Rozumiem, że prowadzenie szkoły jest kosztowne, ale czy doprawdy, nie można obniżyć diet i niemałych pensji wysokich urzędników gminnych i radnych przy mizernym budżecie? Trzeba na to trochę odwagi i ... honoru!
    Pozdrowaśki

    Do Karoliny: Skontaktuj się ze szkołą w Kunkowej, gdzie stowarzyszenie rodziców - Łemków prowadzi szkołę. Na pewno podzielą się z Wami swoimi doświadczeniami

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Karolina
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    Serednie Małe
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WojtekR
    Rozumię, że prowadzenie szkoły jest kosztowne, ale czy doprawdy, nie można obniżyć diet i niemałych pensji wysokich urzędników gminnych i radnych przy mizernym budżecie? Trzeba na to trochę odwagi i ... honoru!
    Też tak myślę i wiele osób podziela ten pogląd ale co z tego? gmina nie pozostawiła nam wyboru lepiej wziąć sprawę w swoje ręce niż pozwolić na całkowite zamknięcie szkoły i dojeżdżanie dzieci 10 km do Czarnej. Moje dziecko ma 10 km do Polany, do Czarnej miałoby 20 więc muszę walczyć o tę szkołę. Poza tym wiadomo zamknięcie szkoły to to zlikwidowanie kultury we wsi. A szkoła stowarzyszeniowa powinna stać się centrum kulturalnym z którego nie będą korzystały tylko dzieci ale wszyscy mieszkańcy. Może uda się jakoś zaktywizować ludzi, może jak wszyscy zaczną dbać o szkołę to zacznie ona dobrze funkcjonować.
    Dziękuję Ci Wojtku za zaangażowanie-myśl o naszej szkole i przekazuj dalej.
    Pozdrawiam

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Szkoła przetrwania po rosyjsku [wydzielony]
    Przez Lisk w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-08-2012, 18:22
  2. Baborów- dawna szkoła
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-06-2012, 14:04
  3. Szkoła.
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-10-2011, 23:20
  4. Zielona szkoła - wrzesień 2008
    Przez Gosiek38 w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-07-2008, 19:57
  5. ZAMIAR LIKWIDACJI SP W POLANIE PRZEZ GMINĘ CZARNA
    Przez Karolina w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-01-2005, 14:53

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •