Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: Może nowy szlak?

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie Może nowy szlak?

    Zdarzyło mi się iść tędy w 2003 roku. To trasa Muczne-Grandysowa Czuba - Obnoga - Bukowe Berdo. Przyznaję, że troszeczkę (z Obnogi dalej) nielegalnie. Wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać... To tak cudowna trasa, a przy wspaniałej jesiennej pogodzie jeszcze wspanialsze widoki. Przejście z Obnogi wśród jagodzisk (w tym czasie różne odcienie czerwieni, żółci i brązów) wąską ścieżynką z kilkoma krótkimi podejściami. W dawnym przewodniku S.Krycińskiego ta trasa jest opisana, ale, zrozumiałe, od czasu, kiedy część jej znalazła się w granicach BdPN zniknęła z opisów w przewodnikach. Szkoda... A może BdPN uruchomiłby tę trasę od Obnogi na Bukowe, tak jak jest możliwe wejście ze Stołów na Wysokie Berdo?
    Pozdrowaśki
    Wojtek

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar MikoX
    Na forum od
    03.2005
    Rodem z
    Gdansk, Pomorskie, Poland, 112082238810004, Gdansk, Poland
    Postów
    38

    Domyślnie Re: Może nowy szlak?

    Rzeczywiście trasa super. Miałem okazję schodzić tamtędy z okolic Krzemienia (wcześniej Doliną Halicza na Rozsypaniec - Halicz - Tarnicę) w maju 2004 roku. Jest tam ścieżka, ale w pewnym miejscu można się pogubić (za (...)* ) jeśli się idzie w dół. Myślę jednak, że lepiej jest, aby zostało tak jak jest - czyli bez szlaku turystycznego. Kto kocha to i tak tam trafi :)

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie

    Mikołaj, Masz rację, że tak byłoby najlepiej, ale...Sam wiesz jak to jest, bo chodzisz po górach, prowadzisz grupy... Ja wolę, by np. tak jak w przypadku wejścia ze Stołów na Wysokie Berdo była zgoda BdPN na nieoznakowany szlak, niż tłumaczyć się strażnikom dlaczego, po co itp. Byłem świadkiem, jak przy wejściu na Poł. Wetlińską strażnicy "obrabiali' starszą panią, która zeszła ze szlaku na 5m w krzaki. Nie wiem jak się to skonczyło, ale to co słyszałem... żenujące!
    Wiesz, że przez Obnogę prowadzi ścieżka, więc i tak tam ludzie będą chodzić. Chyba, że adrenalinka????
    Pozdrowaśki
    Wojtek
    PS. Wrzuciłem Ci pytanie na gg.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar MikoX
    Na forum od
    03.2005
    Rodem z
    Gdansk, Pomorskie, Poland, 112082238810004, Gdansk, Poland
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WojtekR
    Byłem świadkiem, jak przy wejściu na Poł. Wetlińską strażnicy "obrabiali' starszą panią, która zeszła ze szlaku na 5m w krzaki. Nie wiem jak się to skonczyło, ale to co słyszałem... żenujące!
    Nie wiem, co strażnicy jej mówili, ale JESTEM ZA surowymi metodami wtedy, kiedy występują dwie okoliczności:
    1) mamy zezon letni w Bieszczadach
    2) jest to w najbardziej uczęszczanych miejscach takich jak Wetlińska czy Tarnica
    Uważam że wtedy należy postępować z tłumami z CAŁĄ SUROWOŚCIĄ i wlepiać duże kary nawet za te "5 metrów".
    Inaczej ma się rzecz poza sezonem (kiedy jest tak pusto,że chodzenie poza slakami nie stanowi zagrożenia dla przyrody) i w przypadkach indywidualnych czy małych grupach pasjonatów.
    z pozdrowieniami
    Mikołaj

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar jacekp
    Na forum od
    03.2005
    Rodem z
    spod Jeleniowatego
    Postów
    35

    Domyślnie szlak?

    A po co?
    Ci ktorzy beda chcieli pojsc i tak pojda(i niech ida).
    Przez Muczna przewija sie w sezonie i tak za duzo turystow, a nowy szlak spowodowalby jeszcze wiekszy naplyw stonki.Ja osobiscie niechce wiecej.
    A pomysleliscie co staloby sie z chatka?I tak jest w oplakanym stanie.
    pozdrawiam

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar MikoX
    Na forum od
    03.2005
    Rodem z
    Gdansk, Pomorskie, Poland, 112082238810004, Gdansk, Poland
    Postów
    38

    Domyślnie Szlak

    Heh, no właśnie, lepiej niech pozostanie tak jak jest. A o chatce NAWET nie wspominajmy że jest ... :)

  7. #7

    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    łańcut
    Postów
    8

    Domyślnie

    zgadzam sie z przedmówca. niech bedzie tak jak jest - bo nie jest jeszcze najgorzej. a jesli mowa o "tej sprawie" lepiej niech wiecej osób sie nie przwewija bo ulegnie caBkowitej degradacji przez nierozumnych (bo i tacy tam przychodza) pozdrwiam serdecznie

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie

    Temat tworzenia nowych szlaków na terenie BdPN odżywa średnio raz na miesiąc. Ja myślę że nim się rozpocznie dyskusję, warto zapoznać się z tym co na to prawo. Mówiąc w skrócie nie jest to decyzja dyrektora parku. Z drugiej strony śmieszne jest iż niektórzy dyskutanci oczywiście surowo ścigali by naruszycieli regulaminu parkowego, pod warunkiem że to ściganie ich by nie dotyczyło.
    Niech zostanie tak jak jest, jeśli by miało się coś zmienić to sensowne byłoby rozszerzyć granicę parku właśnie o to wszystko co jest na południowy-wschód od opisywanej w tym wątku ścieżki. Obecnie szlaki na terenie BdPN są tak ułożone iż można z bliższej lub dalszej odległości oglądać wszystkie jego zakątki. Natomiast sens miałoby znakowanie nowych szlaków poza parkiem, tam gdzie miejscami nie ma ich wcale.
    Pozdrawiam
    naive

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar MikoX
    Na forum od
    03.2005
    Rodem z
    Gdansk, Pomorskie, Poland, 112082238810004, Gdansk, Poland
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez naive
    śmieszne jest iż niektórzy dyskutanci oczywiście surowo ścigali by naruszycieli regulaminu parkowego, pod warunkiem że to ściganie ich by nie dotyczyło.
    Hmm... to chyba logiczne, ze niektorzy naruszaja regulamin i tych trzeba scigac, a sa tacy ktorzy sa z przekonania ochroniarzami gor i przyrody...

    Cytat Zamieszczone przez naive
    Niech zostanie tak jak jest, jeśli by miało się coś zmienić to sensowne byłoby rozszerzyć granicę parku właśnie o to wszystko co jest na południowy-wschód od opisywanej w tym wątku ścieżki.
    Zgadzam sie, slyszalem zreszta tu i owdzie, ze tego typu korekta granic jest dyskutowana..
    z pozdrowieniami
    Mikołaj

  10. #10
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez naive
    Niech zostanie tak jak jest, jeśli by miało się coś zmienić to sensowne byłoby rozszerzyć granicę parku właśnie o to wszystko co jest na południowy-wschód od opisywanej w tym wątku ścieżki. Obecnie szlaki na terenie BdPN są tak ułożone iż można z bliższej lub dalszej odległości oglądać wszystkie jego zakątki. Natomiast sens miałoby znakowanie nowych szlaków poza parkiem, tam gdzie miejscami nie ma ich wcale.
    Jestem za jeśli chodzi o powiększenie Parku. A poza parkiem szlaki powinny - i myślę, że spełniają ten warunek w Biesach w 100% - uprzystępniać miejsca o najwyższych walorach krajoznawczych. Jednak dalsze zagęszcZanie ich sieci czyni bezsensowną całą tak zwaną turystykę kwalifikowaną. Zostawmy troszkę miejsca na 'dzikie' trasy dla tych, którzy lubią łazęgę z kompasem i mapą. Bieski w nieparkowej części są rewelacyjnym terenem do takich eskapad. Nowe szlaki w tym rejonie nie doprowadzą tłumu do wartych zwiedzenia miejsc - najwyżej zamienią kilka zapomnianych zakątków, enklaw dla łazęgów, w wygon. Do szacownego Przewodnika... zaciekawiać wycieczkowiczów można pokazując w gablocie i na znakowanym szlaku albo budząc potrzebę odkrywania tajemnicy na bezdrożach.
    I niech mi nikt nie mówi, że egoizm ze mnie wyłazi...nikomu nie zabraniam odszukać te miejsca samemu gdzieś na stokach Chryszczatej i Wołosani albo wśród kopek wokół Rabego. Tylko mam prośbę. Niech nie trąbi o nich nigdzie, nawet tu na Forum.
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. A jednak nowy szlak... [Kińczyk Bukowski i Opołonek]
    Przez WojtekR w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 210
    Ostatni post / autor: 02-05-2020, 20:42
  2. A może Kilimandżaro?
    Przez andrzej627 w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 20-08-2012, 23:06
  3. Nowy uroczy szlak na Jeziorka Duszatyńskie....
    Przez agnieszkaruda w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-05-2010, 12:54
  4. A może tak ?
    Przez mniszek w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-10-2009, 16:31
  5. Jeżeli nie nowy szlak, to może nowe przejście na Ukrainę...?
    Przez WojtekR w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-03-2005, 12:59

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •