Strona 11 z 47 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 21 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 467

Wątek: Ptaki

  1. #101
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Ptaki

    Przyleciało do mnie jeszcze to. Niestety fleja napaskudziła w momencie robienia zdjęcia.
    Poza tym było coś podobne do kosa, ale dziób miało to czarny, a siedząc na krzaku ogonek do góry unosiło. Gardziło to słoniną i słonecznikiem, jedynie zasuszone owoce z krzaka jadło.

    Co dajecie swoim ptakom ? Jakie ziarenka ?

    Z tego co wiem nie należy dawać im pieczywa, rzeczy solonych oraz wiórków kokosowych. A co można ?
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  2. #102
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: Ptaki

    To też kos.

    Najlepiej dawać to, co naturalne. Wszelkiej maści drozdy uwielbiają jabłka. Z kilkuletniego doświadczenia wiem, że najlepiej wolą jabłka podane na odśnieżonej łące lub trawniku. Jak często sypie to można jabłka ponabijać na krzewy lub drzewa. Najlepsze są jabłka z drzewa - takie normalne wymiarowo. Te ze sklepu są wielkie i często spadają zaraz po nabiciu. Również wszelkie inne suszone rodzime owoce są mile widziane. Natomiast ziarnojadom podawać najlepiej mieszankę nasion. Jak najbardziej wskazana domieszka nasion dzikich ziół i chwastów - np.: ostów.
    Marcin

  3. #103
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Ptaki

    Dobrze wiedzieć. Odnośnie jabłek i kosów widziałem ostatnio taką sytuację będąc w ostatnie święta w Cieszynie. Jabłoń, pod nią cała masa spadów, praktycznie gleba nimi szczelnie przykryta. Stado kosów się nimi pożywia. Nagle w ciągu kilku sekund jeden po drugim z piskiem odlatują, a na jabłoni ląduje jakiś drapol (dziób zagięty, spore szpony, ciut większy niż gołąb, szary w czarne kropki), zaraz odlatuje, a kosy zaraz wracają. Szkoda, że nie mam zdjęć, ale już szarówka była.

    Porównałem ceny ziaren słonecznika, sklep vs allegro wychodzi 1,80 zł za 150g do 1,75 - 2,20 zł za 1 kg, warto to rozważyć chyba.

  4. #104
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: Ptaki

    Ten drapol to krogulec. U mnie też jeden działa koło domu. W jesieni ogladałem z kilku metrów udane uderzenie na gołębia.

    Różne ziarna można tanio kupić na targach po małych miasteczkach lub na giełdach rolniczych.
    Marcin

  5. #105
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Ptaki

    Krogulec jest porąbany - czasem:D Widywałem krogulca 'patrolującego' parking przed kastoramą w JG:) Fakt, ma do pól jakieś 200 m więc sobie zagląda od czasu do czasu za jakimś wróblem.

    Co do fotek - mam urwanie głowy z biurem. Ustawiłbym apcio na 3-nogu i cyknął czasem lecz nie mam ani chwilki w dzień. A weekendy służą ostatnio do przelegiwania w becikach:P Cieeeepło lubię

    Tu mam pytanie techniczne. Czy znacie może kogoś, kto potrafiłby skonstruować tanio układ: czujnik ciepła/ruchu, drut, spust migawki aparatu nikon? Bez tego w zasadzie ciężko fotografować ruchomą ptaszynę przy karmie, gdy nie ma się czasu:(
    Pozdrawiam
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  6. #106
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Ptaki

    Jakoś te ptaki z mojego parapetu nie za bardzo chcą się bardziej zróżnicować.

    Poniżej kilka najnowszych fotek.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  7. #107
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Ptaki

    a moje ptaszysko to też kos ?
    przylatuje od tygodnia.
    Bo do tej pory jedynie Janka Kosa znałem.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  8. #108
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Ptaki

    ..taa.... jak kos to malował cos ostatnio i nie brał od tej pory prysznitza! ... I dzioba też lubi w czymś zamoczyć... szpak też człowiek...
    Ostatnio edytowane przez trzykropkiinicwiecej ; 25-01-2010 o 20:59 Powód: ...

  9. #109
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Ptaki

    Kolejny cwaniak się dziś przykolegował. Najpierw opierniczył pół berberysu (fot) i zażądał jeszcze przepitki sokowej (fot)
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  10. #110
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Ptaki

    Nowy ptasi gość do kolekcji. Prośba do ptasiarzy o identyfikację. Bezczelny typ, nie dość, że sam się obżerał, to jeszcze wróble przeganiał, chociaż wcale większy nie jest :)
    Załączone obrazki Załączone obrazki

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Paralotnie i ptaki.
    Przez Franko w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 03-09-2008, 13:17
  2. Jak wyglądają te ptaki
    Przez petro w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-03-2007, 11:00
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-01-2006, 11:15

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •