Strona 6 z 47 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 16 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 467

Wątek: Ptaki

  1. #51
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez długi
    Nie przykładajmy ludzkiej miary do zachowań zwierząt. One tak mają. Nie jest to "kłótliwość", brak społecznego porządku. Społeczne zachowania są właściwe zwierzętom stadnym. Znajdziemy je u psów, koni, nie znajdziemy u kotów i sikor.
    Z całym szacunkiem nie zgodze się z opinią o kotach. Jestem w chwili obecnej własnością 10cio osobowego stada kotów. Tworzą grupę rodzinna chociaż nie wszystkie są ze sobą spokrewnione. Poluja stadnie przeważnie na lodówkę( dwa koty kładzie się na podłodze i łapami odciąga drzwiczki , dwa siedzi na lodówce i to samo robi a pies ciągnie zębami za uchwyt.Gdy lodówka jest otwarta to kocica dominantka wyciąga wszystko co najlepsze i dzieli). Bronią się stadnie przed obcymi psami i też mają strategię coś w rodzaju trójkata dominantka jest najbardziej agresywna na przodzie, obok jej dwa największe kocury jej synowie, za nimi otoczone bokami przez kocury koty najsłabsze, czyli młode i kotne, na końcu zamykając grupę znajdują się podrostki. Widziałam obcego wilczura który je zaatakował. Po kilku sekundach walki uciekał z okrawionym pyskiem.

  2. #52
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie

    Lepiej znam się na ptakach niż kotach
    Kawki też mają zachowania społeczne i wiele innych ptaków żyjących w koloniach, choć nie wszystkie.
    Mam nadzieję, że mimo histerii grypowej nadal dokarmiacie, zima trzyma mocno, a pojawiają się wyczerpane przelotami te bardziej ciepłolubne.
    Długi

  3. #53
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    To rzeczywiście problem. Boje się o ptaki i ...koty( te ostatnie łatwo łapią wirosówki). Nie wiem jak zareagują nasi kochani Rodacy.

  4. #54

    Domyślnie

    Witam!

    Wczoraj w Dzienniku Polskim znalazłem zdjęcie łączące ptaszki z kotkami :)

    pozdrawiam
    J.Lupino
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  5. #55
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie

    http://namq.blox.pl/html
    Kilka ładnych zdjęć
    Długi

  6. #56
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie Re: Ptaki

    Dwa "strzały" podczas niedzielnej wycieczki poza miasto... Nie wiem tylko czy mazurek to... mazurek?
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  7. #57
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WojtekR
    Nie wiem tylko czy mazurek to... mazurek?
    hmmm... Nie widać plamki na "policzku"...
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  8. #58
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie

    Przydało by się ujęcie z profilu. Skłonny jednak jestem stwierdzić, że to samica wróbla. Mazurki nie posiadają dymorfizmu i obie płcie mają ciemny "śliniaczek".
    Na tym zdjęciu powinien być widoczny, a nie jest.

  9. #59
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie

    Historyjka z ostatnich dni:
    Sopot, molo, pani rzuca do wody kawałki chleba - karmi łabędzie. Podchodzi do niej starszy pan i pyta: nie boi się pani zarazić ptasią grypą?
    - Nie, ja się z nimi nie całuję.
    Długi

  10. #60

    Domyślnie

    Witam.

    Podczas poszukiwań wiosny trafiłem Dzięcioła Dużego (dryobates major) podczas spożywania posiłku. Cwaniak robi sobie specjalne szczelinki (przez fachowców zwane kuźnią) wkłada tam szyszki i wydziobuje z nich nasona.
    Przyleciały już Kosy (turdus merula) i powyłaziły pierwsze biedronki. Poza tym żadnych oznak wiosny nie widać :(

    pozdrawiam

    J.Lupino
    Załączone obrazki Załączone obrazki

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Paralotnie i ptaki.
    Przez Franko w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 03-09-2008, 13:17
  2. Jak wyglądają te ptaki
    Przez petro w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-03-2007, 11:00
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-01-2006, 11:15

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •