Strona 17 z 47 PierwszyPierwszy ... 7 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 27 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 467

Wątek: Ptaki

  1. #161
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: Ptaki

    Zimowo sięzrobiło i snieg sypie więc sikory przeprosiły się z moim karmnikiem. Dzisiaj cały dzień wyjadały słonecznik i słoninę. Łącznie pięć sikor bogatek i jedna modraszka. Orzechy laskowe, jabłka, dzika róża, tarnina, nasiona dzikich traw, pszenica i proso nie znalazły jeszcze amatorów. Po okolicznych chaszczach i lasach kryją się: orzechówki, gile, mysikróliki, pełzacze, kowaliki i kruki. Dzięcioły tylko słychać z oddali.
    W związku z dzisiejszymi mrozami rozpocząłem dokarmianie z grubej rury - wywiesiłem cztery kule łojowo-nasienne na obrzeżach podwórka i w lesie.

    Dużo więcej ptaków kręci się po okolicznych wioskach - kwiczoły, szczygły, dzwońce i wróble wszelkiej maści. U mnie na razie nie stwierdziłem przedstawicieli tych ptaków.
    Marcin

  2. #162
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2010
    Rodem z
    Bieszczady
    Postów
    20

    Domyślnie Odp: Ptaki

    Masz rację Marcinie zima ostro się zabrała do roboty szczególnie, że straszy nie tylko mrozem ale też śniegiem. u mnie na razie "tylko" bogatki i modraszki, ale sądzę, że kwestią czasu jest nim wieść gruchnie o nowej jadłodajni. Liczę na ciekawe gatunki, choć zapewne takiego gościa jak miałem w tamtym roku w Krakowie, mianowicie kokoszka wodna, to raczej nie doświadczę, ale kto wie....

  3. #163
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: Ptaki

    U mnie ciągle tylko słonecznik, słonina i kule tłyszczowe z ziarnami mają wzięcie. Sikory bogatki zleciały się już chyba z całego lasu. Pojedynczo zalatują bogatki oraz jedna sosnówka. Przy kulach pod lasem kręcił się też dzięcioł czarny. Śniegu dopadało więc pewnie niebawem zleci się więcej ptactwa. Ziarno nie ma dalej wzięcia.
    Marcin

  4. #164
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Ptaki

    U mnie każdy rodzaj ma wzięcie. Porcja, która w ubiegłym sezonie starczała na 3 - 4 dni znika teraz w ciągu dnia. Poprzednio częstowałem ptactwo tylko słonecznikiem, teraz zastosowałem mieszanki. Z pierwszej mieszanki najpierw znikały orzechy, potem słonecznik, a na końcu pszenica. Z nowej mieszanki zawierającej rzepak, słonecznik, proso, pszenicę i inne ziarna zniknęło dziś wszystko, łącznie z dynią, która rok temu była fuj. Duży zapas słoniny też zniknął.
    Niestety głodomory dopiero jutro poobserwuję.

  5. #165
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie Odp: Ptaki

    A u mnie ptaszki dbają o niski poziom cholesterolu. Słonecznik idzie jak woda... Sikorki "nie łapią się" za słoninkę!
    A już zagościł w mojej stołówce: grubodziób, dzwońców fura, sikorki bogatki i modraszki oraz... wróble! Tych ostatnich zaobserwowałem więcej niż w lata poprzednie. Super, bo już myślałem, że wróbelki będą rzadkością!
    Acha, dzięcioł zielony dziś mocno dokopywał się pod warstwę śniegu i wybierał spod trawy jakieś robactwo. Sójki też zaglądają do stołówki. Ale fajnie!!!

  6. #166
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: Ptaki

    Orzechówki z czubów jodeł rosnących na bagnie obserwują okolicę, ale na orzechy się jeszcze nie połakomiły... Za to sikorki przełamały już opory, zwłaszcza bogatki, których kręci się wokół podwórka z 50, modre i sosnówki są bardziej ostrożne. Przylatują po jedno ziarno słonecznika i szybko odlatują w świerki, ale powiesiłem im już kule, żeby kilometrów nie musiały nabijać. Bogatki stołówkę zrobiły sobie na trzmielinie obok karmnika.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Marcin

  7. #167
    Bieszczadnik Awatar Aleksandra
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    948

    Domyślnie Odp: Ptaki

    Cytat Zamieszczone przez WojtekR Zobacz posta
    A u mnie ptaszki dbają o niski poziom cholesterolu. Słonecznik idzie jak woda... Sikorki "nie łapią się" za słoninkę!
    A już zagościł w mojej stołówce: ... wróble! Tych ostatnich zaobserwowałem więcej niż w lata poprzednie. Super, bo już myślałem, że wróbelki będą rzadkością!
    U mnie wróble też zawitały pierwszy raz od 3 lat. Słoninka nie smakuję...
    Marcinie jak robisz kule?
    "niech będą błogosławione wszystkie drogi proste, krzywe, dookolne…"
    http://takiewedrowanie.blogspot.com/

  8. #168
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Ptaki

    Moje wróble dzisiaj przegoniły sikorki i zajęły się słoninką.
    Nic z tego nie rozumiem.
    IMG_5533.jpg

  9. #169
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie Odp: Ptaki

    A to ostatnie "bliskie spotkania III stopnia"
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  10. #170
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Ptaki

    Mimo tęgiego mrozu ruch na krzakach wzmożony już od rana.
    Dzisiaj pojawił się nowy jegomość.
    Ponieważ nigdy go nie widziałem proszę o podpowiedź czy to na literę j....?
    hm.12_5568.jpg

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Paralotnie i ptaki.
    Przez Franko w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 03-09-2008, 13:17
  2. Jak wyglądają te ptaki
    Przez petro w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-03-2007, 11:00
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-01-2006, 11:15

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •