Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Bacówka pod Małą Rawką

  1. #1
    aleXander
    Guest

    Domyślnie Bacówka pod Małą Rawką

    Jestem nauczycielem i zamierzam się na wiosne wybrać z klasą do tego schroniska, mam jednak kilka pytań:
    1) Czy w tym schronisku jest jakiś sklep itp. a jeżeli nie ma to jak daleko jest oddalony od bacówki?
    2) Czy łazienki są w pokojach, czy jest po prostu jedna dla chłopców i jedna dla dziewczyn?
    3) Czy jedzenie jest znośne?
    4) Czy warunki są dobre dla 15-nastoletnich dzieciaków (chodzi o czystość przede wszystkim)?

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: Bacówka pod Małą Rawką

    Cytat Zamieszczone przez aleXander
    1) Czy w tym schronisku jest jakiś sklep itp. a jeżeli nie ma to jak daleko jest oddalony od bacówki?
    Bufet - czyli mniej więcej mozna tam kupic to co wkażdym schronisku. Najbliższy sklep jest w Ustrzykach Górnych (6km).
    Cytat Zamieszczone przez aleXander
    2) Czy łazienki są w pokojach, czy jest po prostu jedna dla chłopców i jedna dla dziewczyn?
    Są wspólne - o ile dobrze pamietam. Wspólne - znaczy j/w napisałeś oczywiście :)
    Cytat Zamieszczone przez aleXander
    4) Czy warunki są dobre dla 15-nastoletnich dzieciaków (chodzi o czystość przede wszystkim)?
    Eee tam - akurat 15-letnie dzieciaki patrza na czystość... :)
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  3. #3
    aleXander
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki, a w ten bufet to drogi?

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aleXander
    Dzięki, a w ten bufet to drogi?
    Najlepiej zadzwoń albo napisz do nich:

    http://www.rawka.bieszczady.info.pl/
    Pozdrawiam
    naive

  5. #5
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    Bacówka ma swoje zalety. Piękne położenie to atut.

  6. #6
    Nasty_girl
    Guest

    Domyślnie

    ja tam bylam tylko wchodzac na mala rawke ale nie narzekam.. w bufecie ceny jak to w bufecie sa wyzsze, ale ne mozna narzekac.. fajne miejsce ale nie na dlugi okres bo jednak oddalone od cywilizacji

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Informacja przydatna dla 15 letniej młodzieży - piwo Tyskie Gronie 4 PLN - była tez bodaj Warka , żywiec i Tatra w cenie takiej samej
    http://www.doczu.pl

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar MikoX
    Na forum od
    03.2005
    Rodem z
    Gdansk, Pomorskie, Poland, 112082238810004, Gdansk, Poland
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aleXander
    Jestem nauczycielem i zamierzam się na wiosne wybrać z klasą do tego schroniska
    Dobrym pomysłem jest pobyt nie tylkow jednym miejscu, ale powędrować i pomieszkać w 2 - 3 schroniskach.
    Tez uczę, byłem z gimnazjalistami (28 osób) w maju 2004 w Bieszczadach. Zrobiliśmy trasę:
    Zagórz - Tarnawa Niżna (busem)
    1 i 2 dzień na DOlinę Górnego Sanu (w pierwszym dniu Opołonek, w drugim Tarnica przez DOlinę Halicza i Halicz)
    3 dzien: przejście do Mucznego, dalej stokówkami do WIdełek i szlakiem niebieskim do schr studenckiego KOLIBA (polecam !)
    4 dzień: przejście przez Połoninę Carynską do Wetliny (część grupy coś jeszcze)
    5 dzien: do Rabiej Skały, zejście doliną Smereka do Kalnicy, chwila w Jaworzcu i do Cisnej
    (nocleg pod Honem)
    6 dzien: przez Chryszczatą do Duszatyna (stamtąd odebrał nas bus)
    Plusem tego mojego rajdu było to, że nie byłem zmuszony wziąć jakiejś jednej konkretnej klasy, ale uczniowie zgłaszali się sami, z różnych klas.
    Z grupą byłem w Biesach już trzy razy, odwiedziliśmy prawie wszystkie schroniska, więc chętnie pomogę.
    Pozdr
    Mikołaj
    z pozdrowieniami
    Mikołaj

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Jura Krak-Częst.
    Postów
    61

    Domyślnie alexander pyta

    Sądząc po zapytaniu Aleksandra to nie ma on dużego doświadczenia górskiego.
    Polecam wynajęcie przewodnika i wcześniejsze telefoniczne ustalenie z nim szczegółów. Jeśli Alex jest nauczycielem to z pewnością wie ,że obowiązuje go ustawa o
    turystyce oraz przepisy ministra oświaty.Najważniejszy przepis mówi ,że wycieczki szkolne udające się w teren powyżej 600 m n.p.m. muszą posiadać przewodnika z uprawnieniami na dany teren.
    Szczegółowych informacji udzieli z pewnością kolega którego niedawno sąd skazał za głośną wycieczkę na Rysy.
    Przed laty też prowadziłem moich harcerzy w różne dziwne miejsca. Wtedy nie miałem pojęcia o przepisach i konsekwencjach ale teraz nie zdecydowałbym się na to.

    Pozdrawiam Skuter

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2005
    Rodem z
    Kraków (Prądnik Czerwony, na Nową (C)huć zamieniony...)
    Postów
    327

    Domyślnie

    MikoX

    A ja chcialbym zapytać - jak weszliście na Opołonek i na Halicz od strony doliny Sanu, tj na dzikca czy mieliście na to legala? Pytam, bo saam się tam chcę wybrać i nie wiem jakie są szanse na legal i z kim to załatwiać
    Pozdrawiam
    mj

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Płonie bacówka pod Małą Rawką
    Przez szy w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-10-2012, 11:49
  2. Bacówka pod Mała Rawką jako początek :)
    Przez acek1 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 14:29
  3. Sylwester - Bacówka Pod Małą Rawką
    Przez erha w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-11-2009, 10:17
  4. Bacówka pod Rawką
    Przez Browar w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-08-2006, 21:51

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •