Pokaż wyniki od 1 do 10 z 446

Wątek: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

Mieszany widok

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Cytat Zamieszczone przez Henek Zobacz posta
    Wojtku !
    Jest na to metoda ... po prostu - nie czytać - ja to stosuję z powodzeniem.
    Mój post też nie na temat , może wywalą nas obydwu ???
    Masz rację. Ręce opadają...

  2. #2
    lucyna
    Guest

    Thumbs down Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Cytat Zamieszczone przez WojtekR Zobacz posta
    Masz rację. Ręce opadają...
    Ręcę opadają fakt.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Cytat Zamieszczone przez WojtekR Zobacz posta
    Masz rację. Ręce opadają...
    A ja czytam z zainteresowaniem.

    Po prostu nie mogę wyjść z podziwu jak bardzo spojrzenie na turystykę może się różnić od mojego.

    B.

    (jak się okazuje - kompletny laik turystyczny)

  4. #4

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Tutaj pisałem o innym pojmowaniu turystyki http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?t=4573

    Pytanie czy grupy zorganizowane przyjeżdżają w Bieszczady dla wyciągów oraz czy turyści indywidualni traktują Bieszczady (i górki) jako ośrodek narciarski (poważny). Swoją drogą to bardzo ciekawe na jakiej podstawie wyliczono taką chłonność Bieszczadów- w sumie niedużego skrawka ziemii?

  5. #5
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof Franczak Zobacz posta
    Tutaj pisałem o innym pojmowaniu turystyki http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?t=4573

    Pytanie czy grupy zorganizowane przyjeżdżają w Bieszczady dla wyciągów oraz czy turyści indywidualni traktują Bieszczady (i górki) jako ośrodek narciarski (poważny). Swoją drogą to bardzo ciekawe na jakiej podstawie wyliczono taką chłonność Bieszczadów- w sumie niedużego skrawka ziemii?
    Obliczono pojemność. Nie chłonność.
    Pojemność i chłonność turystyczna to dwa różne pojęcia. Nie mam notatek i książek przy sobie więc nie będe wdawać się w rozważania.
    To organizatorzy decydują o programach, my podajemy im tylko sugestie. Daniel szef www.krainawilka.pl pisał pracę magisterską poprzedzoną badaniami ankietowymi prowadzonymi w ośrodkach i w internecie na temat czynników wpływających na rozwój turystyki w Bieszczadach. Przebadał także preferencje odwiedzających.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Lucyno!
    Napisałaś cyt. "Dla Bieszczadów jako regionu recepcyjnego (nie uwzględniono Gór Sanocko-Turczańskich i części Pogórza Bukowskiego) pojemność turytyczna jest szacowana na 6000 dziennie i wynosi dla BdPN 3000 i na otulinę 3000. Rocznie daje to 1080000 osób. BdPN nie ma rezerw pojemności ale w rejonie strefy IV ta rezerwa pojemnośc jest bardzo duża i zaleca się sterowanie ruchem turystycznym. "

    Tymczasem zgodnie z definicją przez pojemność turystyczną rozumie się maksymalną liczbę turystów, którzy mogą jednocześnie przebywać na danym obszarze, po jego przystosowaniu do tego celu, w warunkach prawidłowego zaspokajania ich potrzeb, nie powodując negatywnych konsekwencji w walorach turystycznych środowiska przyrodniczego.
    Pojemność turystyczna definiowana jest również następująco:
    „Pojemność turystyczna” (obiektu, miejscowości, regionu, przestrzeni) – to pojemność bazy noclegowej (liczba miejsc noclegowych), gastronomicznej (liczba miejsc konsumpcyjnych, wydawanych posiłków) i towarzyszącej (liczba miejsc lub powierzchnia) określająca maksymalną liczbę uczestników ruchu turystycznego mogących równocześnie korzystać z poszczególnych urządzeń, nie przyczyniając się do zmniejszenia zakresu i poziomu podaży usług turystycznych oraz dezorganizacji życia społeczno-gospodarczego.
    Pojemność turystyczna odnosi się więc do obszarów zagospodarowanych i przystosowanych do użytkowania turystycznego.
    Zwrócić należy jednak uwagę na fakt, że wielu autorów traktuje pojęcia chłonności i pojemności jako synonimy.
    „Chłonność turystyczna (miejscowości, regionu, przestrzeni) – to maksymalna liczba uczestników ruchu turystycznego, którzy mogą równocześnie przebywać na danym obszarze, nie powodując dewastacji i degradacji środowiska naturalnego, a tym samym pogorszenia warunków wypoczywania. W przypadku szlaku turystycznego pojęcie to określane jest jako przepustowość
    Chłonność turystyczna w ujęciu powyższej definicji jest miarą odporności środowiska przyrodniczego na niszczące procesy wywoływane ruchem turystycznym.
    Z ch
    łonnością turystyczną koresponduje pojemność turystyczna.


Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Rude wędrówki małe i duże...
    Przez agnieszkaruda w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 28-09-2012, 20:26
  2. Duże zwierzę
    Przez sir Bazyl w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 03-10-2011, 17:30
  3. Nowy wyciąg narciarski na Jasło?
    Przez ebik w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 09-12-2009, 17:53
  4. Co sądzicie o takiej wycieczce?
    Przez Loodie w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 31-07-2007, 11:35
  5. Jasło...
    Przez bleki w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 04-11-2006, 19:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •