Strona 34 z 45 PierwszyPierwszy ... 24 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 44 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 446

Wątek: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

  1. #331
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Dobry duszek przygotował mi mini kosztorys małego wyciągu narciarskiego
    - budowa budynków -915.000
    - oświetlenie zewnętrzne 228.000
    - system naśnieżania 520 000
    - wyposażnie sprzętowe 1.465.000
    - sterownie 1.001.200
    - koszt budowy wyciągów: bezorczykowego, orczykowego i orczykowego równoleglego 1.710.280
    - zestawienie koztów mocy zainstalowanej 638 KV 4.924.830
    Nie uwzględniono najwyższych kosztów:
    - kosztów zaminy sytuacji prawnej gruntów,
    - kosztów kredytów
    - instalacji sieci elektrycznej
    - modernizacji dróg i budowy parkingów
    - robót ziemnych profilujących trasy (w przypadku Jasła w dolnym odcinku może być "wyrównywanych" około 20 %
    - robót ziemnych,montażowych i fundamentowych wyciągów
    - robót ziemnych i montażowych zaśnieżania
    - wyposażenia
    - zatrudnienia przewidywane 23 osoby





    -

  2. #332

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    nie ma też kosztów "szybkiej ścieżki urzędniczej" no ale te nie są ujmowane w kosztorysie;-)

  3. #333
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof Franczak Zobacz posta
    nie ma też kosztów "szybkiej ścieżki urzędniczej" no ale te nie są ujmowane w kosztorysie;-)
    Watpię aby w tym wypadku doszło do takiej sytuacji.
    Interesowały Cię aprkingi więc podam Ci jaka pojemność parkingowa jest przygotowana dla takiego małego wyciągu
    50x100=5000m2
    40x200=8000m2
    80x30=2400m2
    15400m2
    15 400m2/34m2=453 samochody

    Informacja dla malkonentów nie znam wzoru którym dobry duszek posługiwał się pisząc analizę.

  4. #334

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Watpię aby w tym wypadku doszło do takiej sytuacji.
    Z doświadczenia wiem ,że jeśli urząd może (prowadzić postępowanie do 2 -3 mies w skomplikowanych sprawach) to nie musi , a różnica pomiędzy to "szybka ścieżka urzędnicza"

  5. #335
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof Franczak Zobacz posta
    Z doświadczenia wiem ,że jeśli urząd może (prowadzić postępowanie do 2 -3 mies w skomplikowanych sprawach) to nie musi , a różnica pomiędzy to "szybka ścieżka urzędnicza"
    Nie zapominaj, że to "sprawa honorowa". Już trzeci wójt gminy dąży konsekwentnie do powstania wyciągu. Z ich puktu widzenia jest to inwestycja bardzo potrzebna, wyczekiwana. Nie przez przypadek wszyscy znani mi gestorzy, ludzie zajmujący się obsługą ruchu turystycznego i zdecydowana większość mieszkanców tej gminy i nie tylko tej gminy chce aby wyciąg lub nawet stacja narciarska powstała. Ze znanych mi osób tylko Agnieszka Słowik-Kwiatkowska i pewien naukowiec badający populację derkacza na terenie gminy Cisna są przeciwni powstaniu wyciągu. Mówiąc wprost część mojej części służbowej sądzi iż ten wyciąg mógłby przyczynić się do rozwoju okolicy. To bardzo skomplikowana sprawa, należy ją dokładnie przeanalizować.

  6. #336

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Czasem jest tak jak w bajce nikt nie widzi ,że król jest nagi .Trzeba dziecka...wrażliwego dziecka.

  7. #337
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Cieszy mnie, że rzeczywiście nie mam sklerozy, chyba tym bardziej rozdwojenia jaźni jaka czasem przytrafiała sie wtedy niektorym pracownikom BdPN. Przypomnę więc że BdPN chyba ciągle ma w załozeniach rozszerzenie granic parku na zachodzie do rzeki Solinki, na północy obejmowałby także Otryt - oczywiście z wyłączniem terenów istniejacych wsi. W tym samym czasie ówcześni pracownicy parku / niektorzy a nie wszyscy/optowali za budową wyciągu na Jaslo i drugiego w Wetlinie - z Beskidnika ktory bezpośrednio przylega do granicy BdPN więc raczej trudno uznać jego nieszkodliwość. A tak swoja droga poniewaz mieszkam daleko i zalożenia nie bywam w Wetlinie czy Cisnej, wiec nie wiem co wie o tej sprawie / wyciągu/ kolega Poliszynel, jak znam życie sprawa tego wyciągu nie jest tak prosta jak budowa cepa, do czego pani wojt i pani poseł tzw. elektorat przekonują. Jak znam życie ten wyciąg tym ktorym ma w założeniach pomoc czyli tzw. przecietnym mieszkancom gminy, pomoże im jak umarlemu kadzidło. Co nie oznacza, że nie pomoże tym ktorym rzeczywiscie ma pomóc.
    Pozdrawiam
    naive

  8. #338
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Cytat Zamieszczone przez kamil.zeglarz Zobacz posta
    [wyedytowano]
    To jest ostatni taki wpis na tym forum. Jasne? Mam nadzieję, że Moderatorzy to także rozumieją. Mam dośc ich stronniczości. Teraz nie można powiedzieć, ze czymś sprowokowałam trolla albo, że to ja zaatakowałam. Proszę o przestrzeganie regulaminu.
    Ostatnio edytowane przez Marcowy ; 02-03-2009 o 12:03

  9. #339
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Cytat Zamieszczone przez naive Zobacz posta
    Jak znam życie ten wyciąg tym ktorym ma w założeniach pomoc czyli tzw. przecietnym mieszkancom gminy, pomoże im jak umarlemu kadzidło. Co nie oznacza, że nie pomoże tym ktorym rzeczywiscie ma pomóc.
    Pomoże tym co ma pomóc. Nie wiem czy nie powstanie? Kłania nam się polityka. Na dzień dzisiejszy najważniejsza jest zmiana sytuacji prawnej własności gruntów. Najprawdopodonbniej będzie to zamiana. Mamy nowego dyrektora lasów państwowych w Krośnie. Na pewno znakomicie zna tę historię. To były zastępca nadleśniczego bodajże z Wetliny.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 27-02-2009 o 23:28

  10. #340
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    jak sobie to wszystko czytam, to chyba derkacze winny zacząć badać populacje tego, co krząta się po Bieszczadach LOL.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Rude wędrówki małe i duże...
    Przez agnieszkaruda w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 28-09-2012, 20:26
  2. Duże zwierzę
    Przez sir Bazyl w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 03-10-2011, 17:30
  3. Nowy wyciąg narciarski na Jasło?
    Przez ebik w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 09-12-2009, 17:53
  4. Co sądzicie o takiej wycieczce?
    Przez Loodie w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 31-07-2007, 11:35
  5. Jasło...
    Przez bleki w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 04-11-2006, 19:02

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •