Strona 39 z 45 PierwszyPierwszy ... 29 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 446

Wątek: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

  1. #381
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    bieszczady wysokie
    Postów
    32

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Cytat Zamieszczone przez Zefir Zobacz posta
    Ad. 1. Człowiek jest miarą wszystkich rzeczy. Aczkolwiek ciąży na nim odpowiedzialność za kształt świata. Przyroda to dzieło Stwórcy.Tak jak napisali poprzednicy - są miejca przeznaczone do inwestycji i powinny byc miejsca, gdzie te inwestycje są niepożądane.
    Reprezentujesz - wybacz - bardzo prostolinijne podejście do ochrony przyrody. Nasuwają mi się skojarzenia "żabka i kwiatek ważniejsza od człowieka". Takie porównania są prymitywne i nastawione odgórnie na tworzenie negatywnych opinii.

    Czy zakaz budowy wyciągu, który do zycia nie jest potrzebny twoim zdaniem narusza godnosc istoty ludzkiej?
    To ,że człowiek -Tak -JEST NAJWAŻNIEJSZY - nie prowadzi jednoczesbnie do twierdzenia,że przyroda jest niczym.

    Ad. 2 Ludzie mieszkający na obszarze cennym przyrodniczo muszą sobie zdawać sprawę,gdzie żyją i jakie wynikają z tego ograniczenia. Gdyby było inaczej nie byłoby już dziś co chronić.

    Ad. 3. Kompromisem nazywasz przyjęcie stanowiska oponenta. Żartujesz czy kpisz??? Nie ma kompromisu tam, gdzie prawo jasno stanowi co wolno budować a co nie... Kompromis może być tylko w ramach obowiązującego prawa. Jeżeli prawo (a tak jest ) zabrania liokalizowania pewnych inwestycji (kazus Rospudy) na pewnych obszarach (np. N2000) to nie mówimy tu o kompromisie, bo kompromis istniej tylko , gdy jest przedmiot kompromisu.
    Jeżeli nie wolno spalac smieci w piecu, to nie ma kompromisu. Bo co - kompromisem będzie,że wypalę tych smieci o 1/3 mniej??? Paranoja?

    Ad4. Nic co ludzkie nie jest mi obce. Otwartosc nie oznacza rozmycia własnych poglądów. Otwartosc oznacza poznanie poglądów drugiej strony i ocenę, czy te poglądy moga stać się w części moimi poglądami. Jeżeli po poddaniu krytycznej i obiektywnej analizie cudzych poglądów stwierdzę,że są złe, to zostajhe przy swoich. Tak też jest i w tym przypadku. To moja definicja otwartości.

    Ad. 5. Tolerancja - patrz wyżej ad. 4. Tolerowac mozna (jeśli posiada się w ogóle poglądy) sprawy i rzeczy dla nas obojętne. Natomist nalezy zawsze tolerować drugiego człowieka i jego poglądy. Oddzielam zatem tolerancję dla człowieka od tolerancji jego poczynań.

    Ad. 6 Nie siedzę w temacie oczyszczalni.
    Bardzo bym chciał aby taka kasa się znalazła, ale to już niestety nie wina ekologów , ale niekompetentnych (często) urzędasów.
    PS. A może samorząd Gminy Cisna zadziała w tym kierunku, co?

    Szerzej o temacie Jasła (polecam!!!): http://pracownia.org.pl/gora-jaslo-k...y-zawrot-glowy


    ---------------------------------------------------------------
    AD 6. Nie chodzi mi o winę kogokolwiek. Pytam, czy organizacje ekologiczne wystąpią razem z nami tuziemcami w walce skanalizowane Bieszczady

  2. #382
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    ....
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 06-03-2009 o 16:14

  3. #383
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    304

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Cytat Zamieszczone przez Jan Tulin Zobacz posta
    AD 6. Nie chodzi mi o winę kogokolwiek. Pytam, czy organizacje ekologiczne wystąpią razem z nami tuziemcami w walce skanalizowane Bieszczady
    Nie reprezentuję żadnej organizacji, więc nie wiem. Jednak co ma oczyszczalnia do wyciągu. To chyba troche inne problemy, choc obydwa dotyczą jakości środowiska.

    http://pracownia.org.pl/gora-jaslo-k...y-zawrot-glowy

    ------------------------------------------------------------

  4. #384
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    bieszczady wysokie
    Postów
    32

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Cytat Zamieszczone przez Zefir Zobacz posta
    Nie reprezentuję żadnej organizacji, więc nie wiem. Jednak co ma oczyszczalnia do wyciągu. To chyba troche inne problemy, choc obydwa dotyczą jakości środowiska.

    http://pracownia.org.pl/gora-jaslo-k...y-zawrot-glowy

    ------------------------------------------------------------
    Naprawdę nie widzisz ścisłego związku między działającym wyciągiem a koniecznościa utylizacji ścieków!!!!!!
    1. Gospodarka ściekami w sytuacji kiedy wyciąg jednak powstanie będzie miała kluczowe znaczenie dla środowiska. To chyba oczywiste.
    2. Bez względu na fakt, czy wyciąg powstanie czy nie, wiejska kanalizacja jest chyba lepsza od nieszczelnych i trujących szamb.

    Naprawde uważasz, że ścieki to nie jest temat dla ludzi chroniących środowisko. Szukam wsparcia wśród organizacji ekologicznych po to, żeby wspólnie produkty głupich urzędasów korygować.

  5. #385
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Cytat Zamieszczone przez orsini Zobacz posta
    tak?
    a ja myślałam, że połoniny nie są tworem naturalnym i powstały w wyniku działalności człowieka.
    Rozumiem, że wprowadzono mnie w błąd podając taką ich genezę?
    Jeśli miales na myśli te dzialalnośc od mniej więcej XIII wieku, to trochę masz rację. Ale juz ponad 60 lat na Haliczu czy na Rozsypańcu nie ma "dzialalności" czlowieka, a jednak jakoś las tam nie wyrosł, co stalo sie np. nizej przy drodze do Przełęczy Bukowskiej / były tam pola uprawne i pastwiska wsi Wolosate, las był dopiero od tego ostrego zakrętu drogi w prawo/.
    Nie ma w istocie o co sie spierać, połoniny to troche efekt dzialalności czlowieka, ale w części także ciepłych mas powietrza z nad Niziny Węgierskiej.
    Pozdrawiam
    naive

  6. #386
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    304

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Cytat Zamieszczone przez Jan Tulin Zobacz posta
    Naprawdę nie widzisz ścisłego związku między działającym wyciągiem a koniecznościa utylizacji ścieków!!!!!!
    1. Gospodarka ściekami w sytuacji kiedy wyciąg jednak powstanie będzie miała kluczowe znaczenie dla środowiska. To chyba oczywiste.
    2. Bez względu na fakt, czy wyciąg powstanie czy nie, wiejska kanalizacja jest chyba lepsza od nieszczelnych i trujących szamb.

    Naprawde uważasz, że ścieki to nie jest temat dla ludzi chroniących środowisko. Szukam wsparcia wśród organizacji ekologicznych po to, żeby wspólnie produkty głupich urzędasów korygować.
    Wyciąg nie powstanie więc o kluczowym czymś tam zapomnij...

    Co po potrzeby wiejskiej kanalizacji ścieków - mam podobne zdanie i wspieram Twoje działania z całego serca.
    Dam Ci radę - skontaktuj się z organizacjami ekologicznymi, może z Pracownią, no chyba,że robisz podpuchę.... Mam nadzieję,że nie,

    Nr telefonów są ogólnodostępne, np. Pracowni, Stow. Olszówka, itd. Poszukaj. Jakoś nie pochwaliłeś się czy takowe kontakty nawiązałeś i czy chciałeś z kimkolwiek współpracować. Działasz pod jakims szyldem, organizacją a może działsza sam???Ja przedstawiłem sie wielokrotnie z imienia i nazwiska na tym forum. Zrób to samo - będziesz wiarygodniejszy i o kontakty/pomoc będzie łatwiej.

  7. #387
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    bieszczady wysokie
    Postów
    32

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Cytat Zamieszczone przez Zefir Zobacz posta
    Wyciąg nie powstanie więc o kluczowym czymś tam zapomnij...

    Co po potrzeby wiejskiej kanalizacji ścieków - mam podobne zdanie i wspieram Twoje działania z całego serca.
    Dam Ci radę - skontaktuj się z organizacjami ekologicznymi, może z Pracownią, no chyba,że robisz podpuchę.... Mam nadzieję,że nie,

    Nr telefonów są ogólnodostępne, np. Pracowni, Stow. Olszówka, itd. Poszukaj. Jakoś nie pochwaliłeś się czy takowe kontakty nawiązałeś i czy chciałeś z kimkolwiek współpracować. Działasz pod jakims szyldem, organizacją a może działsza sam???Ja przedstawiłem sie wielokrotnie z imienia i nazwiska na tym forum. Zrób to samo - będziesz wiarygodniejszy i o kontakty/pomoc będzie łatwiej.
    Po pierwsze co ja za podpuche mam robić. - jakiś idiotyzm.
    Po drugie wyciąg powstanie i dlatego sprawa ścieków jest jak najbardziej aktualna.
    Po trzecie odnoszę niestety wrażenie , że to Ty mnie podpuszczasz wywijając się od odpowiedzi, czy ekolodzy wspomogą nas miejscowych. Telefon do Pracowni oczywiście mam i takie rady to wiesz.....
    Po czwarte dlaczego o kontakty ma być mi łatwiej jak się przedstawię. To jest dopiero podpucha.
    Właśnie tak to jest. Prowadzimy nibydyskusję nibysięrozumiemy a w rzeczywistości nie mamy do siebie za gfrosz zaufania.
    Tak mnie to wk.......wia bo się z nocą komunizmu.
    Nazywam się Marcin Dobrowolski, mieszkam w Wetlinie, reprezentuje samego siebie. Czy jeszcze jakich danych potrzebujesz. Jeżeli nie, to wesprzyj moje działania z całego serca. I napisz jak się nazywasz i gdzie mieszkasz bo nie chce mi sie po forum żeglować.

  8. #388
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    304

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Sam nie jestem w stanie Ci pomóc. Poza tym nie mam pojęcia o gospodare wodno -ściekowej. Róznimy się także co do pogladów na temat wyciągu.
    Nie reprezentuje żadnej organizacji więc nie moge się wypowiadać czy ktoś pomógł czy pomoże.
    Małe pytanie - kontaktowałes z jakąkolwiek organizacją społeczną/ekologiczną w tej sprawie. Moja rada - podejmij kontakt. Ja wyrazam swoje opinie, ale z racji szacunku dla sprawy i świadomości swojej niewiedzy nt kanalizacji nie jestem w stanie Ci pomóc.
    Poza tym temat dot. Jasła. Jesli chcesz zatem przerzucic cieżar dyskusji na jakże potrzebną kanalizację i udowodnić,że zaden "ekolog" w tym szczytnym przedsiewzięciu udziału wziąść nie chce - to wygneruj nowy temat.

    Jeżeli wyciąg powstanie - w co watpię - temat kanalizacji bedzie aktualny. Teraz nie rozmawiajmy o gruszkach, bo nie wyrosła jeszcze zadna wierzba ....

    Tak w ramach savoir-vivre - wszelkie dane kontaktowe do mnie - dla kazdego - na privie.

  9. #389
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Ochłońcie, zanim wrócicie do dyskusji, OK?

  10. #390
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    304

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Janie Tulim.A nie dostałes prywatnej wiadomości z namiarami do mnie? Pozdrawiam.

    Co do Jasła - wyciąg nie powstanie w najblizszych latach, no chyba,że zmieni się prawo...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Rude wędrówki małe i duże...
    Przez agnieszkaruda w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 28-09-2012, 20:26
  2. Duże zwierzę
    Przez sir Bazyl w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 03-10-2011, 17:30
  3. Nowy wyciąg narciarski na Jasło?
    Przez ebik w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 09-12-2009, 17:53
  4. Co sądzicie o takiej wycieczce?
    Przez Loodie w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 31-07-2007, 11:35
  5. Jasło...
    Przez bleki w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 04-11-2006, 19:02

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •