Strona 37 z 45 PierwszyPierwszy ... 27 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 446

Wątek: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

  1. #361
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    A co ma wyciąg do parku ? Są parki na świecie gdzie na ich terenie funkcjonują wyciągi. Zresztą krzesło na Jasło odciążyło by w sezonie letnim zadeptane i zmasakrowane zasiekami Połoniny. Jak wycieczka będzie miała do wyboru wyjechać na Jasło wyciągiem czy taplać się w błocie do Chatki Puchatka to jak myślicie co wybiorą
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  2. #362
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    304

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Krzesło na Jasło jak to nazywasz przecina szlaki migracji zwierzyny.
    Poza tym park narodowy tworzy sie po to aby tego typu inwestycje nie mogły byc realizowane.
    Dosadniej? Obsrana toaleta nigdy nie będzie sterylna. A przeniesienie gówna w inne miejsce róznicy nie robi.

  3. #363
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Cytat Zamieszczone przez Zefir Zobacz posta
    Krzesło na Jasło jak to nazywasz przecina szlaki migracji zwierzyny.
    A szlaki turystyczny ze zorganizowanym grupami nie przeszkadzają migracji ?

    Cytat Zamieszczone przez Zefir Zobacz posta
    Poza tym park narodowy tworzy sie po to aby tego typu inwestycje nie mogły byc realizowane.
    A ja myślałem że się tworzy w innym celu.

    Cytat Zamieszczone przez Zefir Zobacz posta
    Dosadniej? Obsrana toaleta nigdy nie będzie sterylna. A przeniesienie gówna w inne miejsce róznicy nie robi.
    Bardzo rzeczowa odpowiedź.
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  4. #364
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Cytat Zamieszczone przez Zefir Zobacz posta
    Dosadniej? Obsrana toaleta nigdy nie będzie sterylna. A przeniesienie gówna w inne miejsce róznicy nie robi.
    aha, czyli przeniesienie g... z połonin na Jasło różnicy nie zrobi?
    tak to rozumieć?
    Jakieś dziwne te metafory więc wybacz,że pytam
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  5. #365
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    304

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Tu nie będzie przeniesienia jednego g...na w inne miejsce. Tu powstanie drugie o wiele wieksze g..wno, którego "smród" pozostanie z nami na lata. Dodatkowo sprawi,że inni nie bedą bali się juz tu "srać". Taki precedens.

    Dodatkowo jakie masz gwarancje,że wyciąg odciązy połoniny. Argument banał???

    Pytanie do irka - w jakim celu tworzy się PN - y. Proszę, odpowiedz mi, uświadom mnie!

    Dla szlaków nie wycina się 40 ha lasów i nie buduje się takiej infrastruktury.

  6. #366
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Cytat Zamieszczone przez Zefir Zobacz posta
    Dodatkowo jakie masz gwarancje,że wyciąg odciązy połoniny. Argument banał???
    No raczej odciąży bo będzie inne alternatywne łatwo dostępne widokowe miejsce, a nie da się być w dwóch w tym samym czasie to chyba logiczne.

    Cytat Zamieszczone przez Zefir Zobacz posta
    Pytanie do irka - w jakim celu tworzy się PN - y. Proszę, odpowiedz mi, uświadom mnie!
    No na pewno głównym celem nie jest walka z wyciągami. Bo jak już pisałem takowe istnieją i w bardziej cennych przyrodniczo parkach tak jak i inna infrastruktura. Ja nie widzę problemu w wyciągu na terenie Parku tylko w kwestii obwarowania takiej inwestycji określonymi wymogami. Przy dobrym rozegraniu przyroda może na tym nawet skorzystać.

    A jak by np. Ok powstaje wyciąg ale wszystkie szlaki w PN zamykamy dla grup pow 5 osób. Ja osobiście bym wolał żeby wszystkie wycieczki woziły sobie dupy wysoko nad ziemia na jeden szczyt a nie deptały całego parku.

    Cytat Zamieszczone przez Zefir Zobacz posta
    Dla szlaków nie wycina się 40 ha lasów i nie buduje się takiej infrastruktury.
    Tak ale idź w góry i zobacz jak wyglądają te najbardziej popularne szlaki nie wspominając już o infrastrukturze parkowej. Naprawdę wole 40ha wyciętego lasu na Jaśle niż wszystkie Połoniny w zasiekach, tabliczkach, schodkach, poręczach. Przeniósł bym jeszcze krzyż z Tarnicy na Jasło by pątnicy w wieki piątek mieli lżej.
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  7. #367
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    304

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Ad.1. Połoniny zawsze byłły są i beda popularne. Poza tym w imie wątpliwego eksperymentu i "ofiary z części przyrody dla innego skrawka przyrody" ten Twój argument uważam za bezprzedmiotowy. Wolee turystów niż krajobraz księzycowy i kolejny zdewastowany obszar przez ludzką chciwość.

    Ad.2. Głównym celem PN-ów jest ochrona przyrodyt i naturalnych procesów. Budowa wyciągu to jasna sprzeczność z celami parków narodowych. W PNach głównym celem i celem nadrzędnym jest ochrona przyrody.
    Przyroda nigdy nie korzysta na zabieraniu kolejnych jej skrawków na cele urbanizacyjno - rozrywkowe.

    Co do reglamentacji ruchu na szlakach - nierealne i nie widze powiązania z budową wyciągu.

    Ad. 3. To juz zupełny banał.

  8. #368
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Widzisz tylko chodzi o to, że rozmawiamy z rożnych poziomów Ty wysoko przypięty do drzewa a ja stoję na ziemi. Wyciąg i tak pewnie powstanie.
    Skończy się tylko biciem piany jak w przypadku Turnickiego PN dołożysz sobie trochę nowych linków w podpisie i tyle. Może lepiej zamiast protestować i zakazywać lepiej spróbujcie coś na tym ugrać.

    Zaznaczam tu że nie jestem narciarzem narty mam ale tylko turowe. A we wcześniejszych postach pisałem o wyciągu krzesełkowym który działał by cały rok.

    I to tyle w tym temacie bo takie akurat jest moje zdanie w kwestii wyciągu.
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  9. #369
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    304

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Z drzewa jest lepszy widok...
    Lepiej być soba niż cos ugrywać. Ugrywanie prowadzi do relatywizmu a relatywizm prowadzi do ...w sumie to do niczego nie prowadzi.

    Dam Ci radę - jedź na Jasło. Spędź kilkanaście godzin w lesie a później mocno się zastanów.

    Szanuję Twoje zadanie. Ja mam inne . Bywaj zdrów.

  10. #370
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    bieszczady wysokie
    Postów
    32

    Domyślnie Odp: Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?

    Cytat Zamieszczone przez Zefir Zobacz posta
    Krzesło na Jasło jak to nazywasz przecina szlaki migracji zwierzyny.
    Poza tym park narodowy tworzy sie po to aby tego typu inwestycje nie mogły byc realizowane.
    Dosadniej? Obsrana toaleta nigdy nie będzie sterylna. A przeniesienie gówna w inne miejsce róznicy nie robi.
    No nie, to znowu Ty biedaku. Piszesz o szlakach migracji zwierzyny a mnie szlak trafia. I znowu milion linków. No to tera czytaj:

    Problemem korytarzy ekologicznych zajmuje się Stowarzyszenie dla Natury „Wilk” z siedzibą w Lipowej www.polskiwilk.org.pl. Oto fragment ich tekstu:

    „Jednym z podstawowych działań zmierzających do zapewnienia ciągłości szlaków migracyjnych jest budowa odpowiednich przejść dla zwierząt na drogach i liniach kolejowych. Nasze Stowarzyszenie wykorzystuje wspomniany powyżej projekt korytarzy w procesie opiniowania planów budowy autostrad i dróg ekspresowych w Polsce. Na jego podstawie ustalamy, które z odcinków planowanych dróg przecinają korytarze migracyjne oraz obszary istotne dla bytowania zwierząt i wskazujemy lokalizacje przejść dla różnych grup zwierząt. Ostateczne lokalizacje i wymiary przejść ustalane są podczas burzliwych negocjacji z inwestorami.
    Ponad 600 km nowych i planowanych dróg zostało dotychczas przez nas przeanalizowanych pod kątem kolizji z korytarzami migracyjnymi zwierząt. Bez takich analiz i bez wybudowania odpowiednich przejść dla zwierząt, nasz kraj może zostać niebawem poszatkowany przez autostrady na niewielkie izolowane obszary, które już nigdy nie będą mogły stanowić siedlisk bytowania gatunków o większych wymaganiach obszarowych, takich jak duże drapieżniki. Wskutek utrudnionego przepływu wszelkich organizmów naziemnych, na obszarach tych dojdzie także do znaczącego zubożenia różnorodności biologicznej i genetycznej. Skala tego problemu jest ogromna, dotyczy większości chronionych obszarów i kompleksów leśnych w Polsce i wielokrotnie przekracza zagrożenie, jakie stanowi obwodnica Augustowa dla doliny Rozpudy.”
    Oba przytoczone wyżej teksty wskazują na konieczność tworzenia przejść dla zwierzyny w istniejącej i planowanej sieci dróg, linii kolejowych i wodnych. Problem korytarzy dotyczy, zatem trudnych do przekroczenia dla zwierząt barier na odcinkach kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu kilometrów. Z tego, co wiem nie ma planów budowy w Bieszczadach nowych dróg, regulacji brzegów potoków czy budowy linii kolejowych.
    Konieczność ominięcia przez watahę np. trasy wyciągu o długości 2, 5 km lub budynków leżących w pasie korytarza ekologicznego nie wpłynie negatywnie na wielkość populacji tego drapieżnika w Bieszczadach. Czy inne zwierzęta (nie tylko drapieżniki) nie poradziłyby sobie również z tego typu barierami."

    Dodaj koniecznie do swojego miliona linków i ten www.polskiwilk.org.pl.

    Jednak nie stać Cię na przeprosiny lub odrobinę pokory.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Rude wędrówki małe i duże...
    Przez agnieszkaruda w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 28-09-2012, 21:26
  2. Duże zwierzę
    Przez sir Bazyl w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 03-10-2011, 18:30
  3. Nowy wyciąg narciarski na Jasło?
    Przez ebik w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 09-12-2009, 18:53
  4. Co sądzicie o takiej wycieczce?
    Przez Loodie w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 31-07-2007, 12:35
  5. Jasło...
    Przez bleki w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 04-11-2006, 20:02

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •