Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: Jak znaleźć nocleg w Bieszczadach - PORADNIK

  1. #1
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie Jak znaleźć nocleg w Bieszczadach - PORADNIK

    Witam!

    Jeśli szukasz noclegu w Bieszczadach np. na długi weekend albo na wakacje lub ferie to trzeba zacząć od przeanalizowania swoich potrzeb.

    1) Zaplanuj z mapą swój wyjazd a dopiero potem szukaj noclegu.

    2) Gdzie szukać noclegów:

    W zasadzie każdy z serwisów bieszczadzkich współpracujących na forum ma swoją bazę obiektów noclegowych.
    I tak:

    www.bieszczady.info.pl/noclegi
    www.twojebieszczady.pl/noclegi.php
    www.bieszczady.net.pl/oferty.html
    http://www.bieszczady.pl/portal/html...p?strona=lista

    Warto dodać, że w każdym serwisie po przejściu na stronę główną można znaleźć szereg dodatkowych informacji o noclegach, ofertach itp.

    3) Gdzie jeszcze szukać noclegów:

    www.google.pl
    www.szukaj.onet.pl
    www.netsprint.pl

    Wpisz w dowolnej z tych wyszukiwarek frazę:
    - bieszczady noclegi
    lub
    - Solina noclegi
    - dowolna miejscowość noclegi itd

    Otrzymasz wyniki konkretnych obiektów.

    4) Co dalej: warto wtedy np. nazwę wybranego obiektu wpisać w naszej forumowej wyszukiwarce:

    www.forum.bieszczady.info.pl/search.php

    Sprawdzisz w ten sposób czy np. ktoś z forumowiczów odwiedził dany obiekt i czasem się nie naciął - bywa różnie więc trzeba się mieć na baczności.
    Warto używać wyszukiwarki forumowej, ponieważ indeksuje ona wiadomości od powstania forum - blisko 25 tys postów.

    Koleżanki i Kolegów obecnych na forum, a mających wiadomości uniwersalne, które mogą pomóc zapraszam do uzupełniania tego wątku tak by osoby, które szukają informacji stricte związanych z noclegiem, a potem rezerwacją itp. miały w tym wątku kompendium wiedzy na temat.
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Szaszka
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    znad morza
    Postów
    463

    Domyślnie

    Ważna porada, moim zdaniem: jeśli już znajdziesz sobie (telefonicznie) nocleg, to koniecznie umow sie z gospodarzami i WYŚLIJ ZALICZKĘ. W sezonie wielu z nich stosuje zasadę "lepszy wróbel w garści..." i oddaje zarezerwowane miejsca turystom którzy akurat zapukają do drzwi, nie ogladajac sie na telefoniczne umowy. Można się fatalnie naciąć, szczególnie pojawiając się na miejscu o 22:00 po 12-godzinnej podróży...
    я пиду в далекие горы на широкие полонины

  3. #3
    lucyna
    Guest

    Domyślnie noclegi

    Dziękuję Admin. To jest dobra droga. Sądzę, że ludzie nie znajacy specyfiki Bieszczadów moga na forum znależć odpowiedzi na swoje pytania. Problem jest naprawde nabrzmiewający. Brak rzetelnej informacji. Powstały wprawdzie biura inf. turystycznej ale to patologia. Bardzo czesto są to biura dezinformacji turystycznej. Często zamiast fachowców pracują tam oględnie mówiąc urzednicy. Swietnie niegdyś działajaca infomacja w Lesku w chwili obecnej jest parodia. moge powołac się na wyrywkowe badania rynku przeprowadzone przez magistrantke wsród biur podróży. Tylko 11 % z nich korzysta z inf. turystycznej. 3 % z nich uzyskane inf. uznało jako wiarygodne. Ciekawostka jest to ,ze nawet pracownicy biur podróży kieruja sie reklama szeptaną, korzystają z inf. znajomych.

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Wyżyna....Lubelska
    Postów
    207

    Domyślnie

    Witam. polecam jeszcze www.bieszczady.podkarpackie.pl tam jest katalog gospodarstw agroturystycznych.
    Pozdr
    PYTON

  5. #5
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szaszka
    Ważna porada, moim zdaniem: jeśli już znajdziesz sobie (telefonicznie) nocleg, to koniecznie umow sie z gospodarzami i WYŚLIJ ZALICZKĘ.
    Dokładnie - były takie sytuacje o których mowa i mamy tego ślady na forum (trzeba poszukać np. pod hasłem rezerwacja).

    A więc rezerwujcie noclegi poprzez zaliczkę!
    Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie należy wysyłać zaliczki zbyt dużej - może się przecież okazać że obiekt który sobie znaleźliście nie ma nic wspólnego z tym co było opisane np. w sieci. Zaliczki za niewykorzystane usługi nikt wam nie zwróci stąd zalecam najwyższą ostrożność.

    Zaliczka, a w zasadzie jest potwierdzenie jest w świetle prawa dowodem zawarcia umowy cywilno prawnej - a do czego się to może przydać nie muszę tłumaczyć.
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Jaro
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    50°02'11''N 21°59'02,6''E
    Postów
    794
    Pozdrawiam
    Jaro

    Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Cytat Zamieszczone przez Szaszka
    Ważna porada, moim zdaniem: jeśli już znajdziesz sobie (telefonicznie) nocleg, to koniecznie umow sie z gospodarzami i WYŚLIJ ZALICZKĘ.
    Dokładnie - były takie sytuacje o których mowa i mamy tego ślady na forum (trzeba poszukać np. pod hasłem rezerwacja).
    Nie wiem gdzie te noclegi znaleźliście. Ale ja pierwsze słysze o takich "wałkach". Moja rodzina trudni się m.in. wynajmem pokojów. Znam mase ludzi, którzy w ten sposób zarabiają na życie i zapewniam, że takie rzeczy są niespotykane.
    Może i znajdzie się jakiś nieuczciwa osoba, ale to w takim razie gratuluje wyboru miejsca, bo według mnie jest to przysłowiowa igła w stogu siana i trzeba mieć farta trafiając na taką.
    Pozdrawiam
    Sława Starym Bogom...

  8. #8
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Viperaberus
    Nie wiem gdzie te noclegi znaleźliście. Ale ja pierwsze słysze o takich "wałkach".
    To poszukaj na forum. :) Dowiesz się więcej.
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  9. #9
    Marcowy
    Guest

    Domyślnie zaliczki

    No to teraz mnie nastraszyliście...
    Właśnie zarezerwowalem telefonicznie nocleg w Wetlinie dla 5 osób. Zaoferowałem zaliczkę, ale miła pani zapewniła, że nie ma takiej potrzeby i że wszystko będzie OK.
    To jak? Będę miał gdzie spać?

  10. #10
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy
    To jak? Będę miał gdzie spać?
    Tego się dowiemy jak wrócisz :)
    Ja bym się upierał przy wysłaniu zaliczki.
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-04-2013, 09:12
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-05-2009, 22:08
  3. Jak zacząć wędrówkę po Bieszczadach?
    Przez warmus w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 07-08-2007, 01:05
  4. [Dwernik] Nocleg w Bieszczadach
    Przez Marcin w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2001, 18:57

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •