Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Jak jest w maju?

  1. #1

    Na forum od
    04.2005
    Rodem z
    Śląsk
    Postów
    7

    Domyślnie Jak jest w maju?

    Witajcie!
    Nigdy jeszcze nie byłam tak wcześnie (weekend majowy) w Bieszczadach i wprost umieram z ciekawości i niecierpliwości - jak wtedy jest????
    Czy są tłumy na szlakach, czy w barach?
    Czy może będzie już trochę zielono?
    Czy kursują ogórki lub inne busiki (mam noclegi w Wetlinie, więc trzeba będzie dojeżdżać np. do Ustrzyk)?
    Czy sklepiki będą otwarte, czy też wziąć z sobą kilka bochenków chleba?
    Czy w tym terminie będą obowiązywać bilety do BPN?
    Bardzo proszę, jeśli macie dośwadczenia w tym względzie, podzielcie się!

  2. #2
    lucyna
    Guest

    Domyślnie jak jest

    Pięknie! W oba długie weekendy turyści zapełnią szlaki. Zainteresowanie jest olbrzymie. W ogóle sezon zapowiada się conajmniej dobrze. Są jednak miejsca sporadycznie odwiedzane, które gorąco polecam. Przykłady mozna mnożyć. BdPN będzie pobierał opłaty.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar robines
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    dziura w Beskidzie Małym
    Postów
    441

    Domyślnie

    W maju w Biesach jest pięknie :P (zresztą jak w każdym miesiącu).Śniegu są tylko resztki(czasami nie ma go już wcale)pojawia się pierwsza "zieleninka".Dzień jest już stosunkowo długi można więc dłużej wędrować.Problemem każdego tzw.długiego weekendu jest tylko nadmiar ludzi:nie tylko na szlakach ale i w knajpkach,hotelach itp.
    Cytat Zamieszczone przez ancie
    Czy sklepiki będą otwarte, czy też wziąć z sobą kilka bochenków chleba?
    Napewno będą otwarte...właściciele tylko czekają na tą "magiczną" datę.
    Cytat Zamieszczone przez ancie
    Czy w tym terminie będą obowiązywać bilety do BPN?
    Przupuszczam że tak.Moim zdaniem warto zapłacić tych parę złotych na utrzymanie szlaków,na pozimowe remonty itp.
    A jeszcze raz co do nadmiaru ludzi na szlakach, to ja mam taki swój prosty sposób na względnie samotne wędrowanie: pobudka o godzinie 4.30,śniadanko no i w góry.
    Nie zawsze jest to możliwe(ta 4.30) no ale to już inna bajka

    Pozdrawiam serdecznie
    Jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić.

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2005
    Rodem z
    Kraków (Prądnik Czerwony, na Nową (C)huć zamieniony...)
    Postów
    327

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robines
    Śniegu są tylko resztki(czasami nie ma go już wcale)pojawia się pierwsza "zieleninka"
    No, z tą zieleniną to lekka przesada... w łykend majowy, odkąd sięgam pamięcią, to z zieleniny są ino pąki na drzewach i pierwsza, soczysta trawka, ale nie na połoninach. Płaty śniegu bywają nawet całkiem spore, ale głównie na zacienionych stokach (północnych), no chyba że się zima straaasznie wydłuży w danym roku (czyli nie w tym :D ). Bywa czasami że snieg spadnie i 1 maja, ale jest go 2-5 centów i leży ino do południa.
    Za to jest całkiem sporo różnego kwiecia, pierwiosnków, kaczeńców, zawilców, lepiężników i czego tam jeszcze. Jest pięknie!!! Może i piękniej niż w lecie, choć to zależy, co kto lubi.

    P.S. Błoto też jest piękniejsze, niźli letnie - i obfitsze :D
    Pozdrawiam
    mj

  5. #5
    lucyna
    Guest

    Domyślnie jak

    Wg mnie znacznie piękniej. Kiedyś jedna turystka malarka naliczyła stojąc na Wetlińskiej kilkadziesiąt odcieni zieleni. Nie mam tak wnikliwego oka ale bez zastrzeżeń przyjęłam to stwierdzenia. Marzy mi się zobaczenie łanów kwitnącej tarniny skąpanej w zieleni. Ostatnio zafascyniwał mnie rezerwat śnieżyca w dwerniku. Cudo.

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misiekjakub
    Za to jest całkiem sporo różnego kwiecia, pierwiosnków, kaczeńców, zawilców, lepiężników i czego tam jeszcze.
    Dorzucę do tego wawrzynek wilczełyko - ten na fotce poniżej to Bukowe Berdo, końcem kwietnia 2 lata temu.
    Ostatnio edytowane przez Piotr ; 25-12-2007 o 18:10
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  7. #7

    Na forum od
    04.2005
    Rodem z
    Śląsk
    Postów
    7

    Domyślnie

    Mmmm, mniam mniam (brakuje innego odpowiedniego słowa)! Już się rozmarzyłam!
    Mimo błota - bo utytłanie się od stóp do głów zawsze wliczam koszty.
    A co z lilią złotogłów? Zdąży zakwitnąć? Widziałam ją kiedyś w połowie czerwca bodajże na Rabem - a może na Paportnej?

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2005
    Rodem z
    Kraków (Prądnik Czerwony, na Nową (C)huć zamieniony...)
    Postów
    327

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ancie
    A co z lilią złotogłów? Zdąży zakwitnąć? Widziałam ją kiedyś w połowie czerwca bodajże na Rabem - a może na Paportnej?
    Obawiam się, że do 1 maja to nie - ona kwitnie w czerwcu - lipcu, do zobaczenia właśnie w paśmie granicznym

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam
    mj

  9. #9
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie

    Prawie na pewno kwitną: kaczeńce, tarnina, miłek, wawrzynek wilczełyko, czosnek niedźwiedzi (mniam), wyżej jest jeszcze szansa na przebiśniegi i śnieżycę wiosenną (nie mylić), storczyk kukawka, w dolinach może czeremcha, kalina, kruszyna itp krzewy. Lilia na pewno nie.
    Będzie pięknie.
    Większość ptaków śpiewających też już jest, więc koncert murowany.
    Miłych wędrówek
    Długi

  10. #10
    lucyna
    Guest

    Domyślnie jak

    Piękne, miałam szczęście widzieć. Ostatnio zobaczyłam po raz pierwszy kwitnące lulecznice kraińskie. Za ok. tydzień zakwitnie kokorycz. Przepiękne łany można zobaczyć w rezerwacie Dyrbek w Bezmiechowej. W ogóle wg mnie jest to jeden z najpiękniejszych terenów w naszym regionie. Kocham Słonne więc dodam, że lilie złotogłów można zobaczyć na górze Sobień. W czerwcu zaś wrażenie robią kwitnące łąki w dolinie Solinki.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Jak to jest?
    Przez DUCHPRZESZŁOŚCI w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-08-2007, 02:25
  2. To jak to w końcu jest???
    Przez Barnaba w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-04-2007, 14:06
  3. PKP PKS- jak to jest
    Przez Barnaba w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-04-2005, 09:38
  4. A jak jest z namiotami?
    Przez organek w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-04-2004, 11:10
  5. Rabe: jak dojść, czy w maju będzie baza?
    Przez Andrzej_Wroc w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-02-2003, 22:25

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •