Strona 275 z 328 PierwszyPierwszy ... 175 225 265 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 285 325 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,741 do 2,750 z 3277

Wątek: A moze jakies aktualne fotki?

  1. #2741
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: A moze jakies aktualne fotki?

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    Kilka godzin temu, na paśmie granicznym z okolicami:
    Załącznik 39663
    Pierwsze zdjęcie konkursowe !!!. Gratuluję.

  2. #2742
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: A moze jakies aktualne fotki?

    A mi coś tu nie gra kolego! Gdzie zdjęcia z mega-kapitalnego zachodu słońca jaki dziś można było zaobserwować w Bieszczadach? Właśnie oglądam fotki jakie kolega ustrzelił z dzisiejszego zachodu słońca na Jaśle (może żeście się nawet spotkali?) -po prostu ogień (jak w wielu miejscach na Podkarpaciu dziś o zachodzie). A wędrówki zazdrościm :>>>
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 27-12-2015 o 23:52
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  3. #2743
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: A moze jakies aktualne fotki?

    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    Pierwsze zdjęcie konkursowe !!!. Gratuluję.
    Oj tam, oj tam, z zachodu słońca to by dopiero było

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    A mi coś tu nie gra kolego! Gdzie zdjęcia z mega-kapitalnego zachodu słońca jaki dziś można było zaobserwować w Bieszczadach? Właśnie oglądam fotki jakie kolega ustrzelił z dzisiejszego zachodu słońca na Jaśle (może żeście się nawet spotkali?) -po prostu ogień (jak w wielu miejscach na Podkarpaciu dziś o zachodzie). A wędrówki zazdrościm :>>>
    Koleżanko, jakby Ci się z tego wytłumaczyć?
    Może zacznę od początku! Kiedyś, dawno, dawno temu, jeszcze zanim pojawił się facebook a nawet telefonia komórkowa - ziemia była płynną masą, która powstała z wirującej chmury gazu, pyłu i skał (skąd one się wzięły to nie tyle nie pamiętam, co nie mam pojęcia ). Sobie tak to wszystko krzepło i krzepło a temu krzepnięciu towarzyszyło powstanie atmosfery. I tu już prawie jesteśmy w domu! Jak już było po czym stąpać to na świecie pojawiły się dinozaury a trochę później Bazyl. Aha, jeszcze wcześniej się wypiętrzyło i powstały Karpaty. Dinozaury zostawmy w spokoju, bo nie wiadomo czy lubiły wdrapywać się pod górę i kontemplować zachód słońca z Jasła a weźmy się za Bazyla. Lezie toto pod górę, pod górę Jasło i zaczyna się pocić, dyszeć i parować. Wilgoć pod postacią pary tworzy widoczne w atmosferze chmury a te to kłębią się, to snują, czy też płyną raz wyżej, raz niżej, a bywa, że i o szczyt Jasła zahaczą. Jak już zahaczą to i spowić mogą. A jakże! Spowicie może trwać chwilkę, chwilę, dzień, dwa i dłużej. Wczorajsze trwało krócej niż dzień a dłużej niż chwilkę i stąd moje zdjęcia mogą różnic się od zamieszczonych przez Twojego kolegę. Wniosek z tego jest taki, że ja się chyba za bardzo spociłem a on nie, więc mieliśmy całkiem inną widoczność w tym samym dniu, z tej samej góry ale o innych porach, gdyż o zachodzie to wyruszają ostatnie autobusy w kierunku Sanoka . Każdy ma to, na co sobie zasłużył – jeden kiczowaty zachód słońca , drugi 20 metrów widoczności . Ten drugi często tak ma, gdyż zachowuje się wybitnie nieprofesjonalnie! Dyletanctwo jego obnażył pewien ekspert od zimowych wędrówek, pisząc w swoim artykule, że podczas zimowych wypraw w góry, najważniejszą rzeczą jest by się nie spocić! Dobrej rady nie posłuchałem i widoki miałem jak na zdjęciach. Najgorsze, że chyba jest więcej takich jak ja, gdyż schodząc zauważyłem, że w tej samej nawet minucie, nie z całych Bieszczadów były takie same widoki. Inne mieli wędrujący Połoniną Wetlińską i Caryńską, czy z Rawek
    ołjee8.jpg
    a inne z polanek na Dziale
    ołjee9.jpg
    Czy moje wyjaśnienia można uznać za przekonywające?
    Ostatnio edytowane przez sir Bazyl ; 28-12-2015 o 18:51
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  4. #2744
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: A moze jakies aktualne fotki?

    Yhy to zmyliła mnie ta pogoda -myślałam, że te Twoje zdjęcia zrobione są w okolicy zachodu oraz po zmroku bo są ciemne i że kilka godzin temu zrobione. A u koleżki niebo przejrzyste, błękitne (był jeszcze sporo przed zachodem) i obłoczki na ognistym tle -szooook jak zupełnie inny dzień. Górska pogoda i te chmury szybko się zmieniają. No to może być takie wyjaśnienie!! Coś na połoninach śniegu nie ma za wiele ale za kilka dni idzie wielkie ochłodzenie i na sylwestra zapowiadana jest pogoda żyleta -świetna przejrzystość, mało wiatru ale za to duuużo mrozu (-17, -20).
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 28-12-2015 o 21:12
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  5. #2745
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: A moze jakies aktualne fotki?

    Gdyby sir Bazyl nie był spocony i zasapany i gdyby przyniósł w prezencie zamiast mglistego światełka jakąś ognistą feerię barw to może i warto byłoby tu coś napisać w komentarzu.
    a tak to chyba tylko jedno można rzeczywiście...

    ...ołjee...OŁJEEEE...

  6. #2746

    Domyślnie Odp: A moze jakies aktualne fotki?

    Parę na szybko z wczorajszej niedzieli. Dwa z Małej Rawki i dwa z Caryńskiej.
    Będzie jeszcze (z zachodu słońca z Caryńskiej) ale najwcześniej 30.12
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  7. #2747
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: A moze jakies aktualne fotki?

    te cztery już powodują błogi zachwyt a co dopiero zachód... :)) (dziś 30-ty!!!!)

  8. #2748

    Domyślnie Odp: A moze jakies aktualne fotki?

    Cytat Zamieszczone przez asia999 Zobacz posta
    te cztery już powodują błogi zachwyt a co dopiero zachód... :)) (dziś 30-ty!!!!)
    A Ty mnie z rana wprawiłaś tym mailem w dobry humor. Już zamieszczam.
    A tu link do następnych czterdziestu -> https://picasaweb.google.com/1078506...1512Bieszczady

    Do Siego Roku
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  9. #2749

    Domyślnie Odp: A moze jakies aktualne fotki?

    Zimowa Tarnica, warunki były kiepskie.. ale wyprawa i tak mi się podobała :)



  10. #2750

    Domyślnie Odp: A moze jakies aktualne fotki?

    Nie wiem, czy to właściwe miejsce, ale proponuję kliknąć w link i zdecydować. ;-)
    http://www.dalekieobserwacje.eu/rumu...y-most-wanted/

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. Aktualne fotki
    Przez irek w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 25-05-2011, 18:07
  2. Moze Ktos Chetny?
    Przez Hern w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-03-2008, 02:47
  3. dalsze fotki
    Przez zakapiór w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2006, 16:48
  4. moze mi sie uda...
    Przez agajotek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-07-2002, 11:45
  5. a moze spanie w stodole?
    Przez Monika w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-08-2001, 05:50

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •