Strona 272 z 328 PierwszyPierwszy ... 172 222 262 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 282 322 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,711 do 2,720 z 3277

Wątek: A moze jakies aktualne fotki?

  1. #2711
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: A moze jakies aktualne fotki?

    Wolna niedziela czyli kolejny wypad w Bieszczady , jak zwykle nie mogłem się zdecydować gdzie konkretnie bo zawsze jest milion pomysłów ale ostatecznie padło na Balnicę. Start z Maniowa , następnie Balnica , stacja kolejki i do Osadnego gdzie trochę się pokręciłem. W Osadnem parę ciekawych punktów do obejrzenia , jedna cerkiew z kwaterą z I wś. na cmentarzu , druga z kryptą w podziemiu , jest także bar czynny od 14 gdyby to kogoś interesowało. Słoneczka tym razem nie było ale pogoda ogólnie bardzo przyjemna do spacerowania.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  2. #2712

    Domyślnie Odp: A moze jakies aktualne fotki?

    Trzy listopadowe dni w Bieszczadach.
    Plan był na dwa zachody słońca (piątek 7.11 - Wetlińska, sobota 8.11 - Tarnica - po trasie Wołosate-Rozsypaniec-Tarnica).
    W niedzielę 9.11 pogoda się skiepściła, więc tylko wylazłem przed schronisko na Przysłupiu Caryńskim, gdzie oprócz drzew zasadniczo gór nie zarejestrowałem (ale to w niczym nie przeszkadza, bo wiem że tam są)...
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  3. #2713
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    świętokrzyskie
    Postów
    67

    Domyślnie Odp: A moze jakies aktualne fotki?

    piękną mamy jesień w tym roku

  4. #2714
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: A moze jakies aktualne fotki?

    Takie tam niedzielne plątanie się dolinami w sceneri podobnej do tej z wątku Bartolomeo czyli trochę na biało a i terytorialnie też podobnie. Najpierw Bereźnica W. gdzie obejrzałem sobie cerkiewkę i murowaną kaplicę od której polną drogą jednym susem no może dwoma przesadziłem grzbiecik Horbem zwany i zanurzyłem się w chaszcze tarninowo-leszczynowo jakieś tam ,te rozlewiska na potoku o których wspominał Recon to oczywiście bobrza robota ale udało się je sforsować. Począłem bacznie się rozglądać czy aby najbardziej zaginiona kapliczka jak o niej pisał Bazyl nie wychynęła z czeluści na powierzchnie ale ku mojemu rozczarowaniu niestety ani śladu. Niepocieszony takim obrotem sprawy polazłem dalej w dolinę potoku Ruchlin czego o mało nie przepłaciłem żywotem , co chwilę słychać było pif-paf a cała dolina obstawiona była przez myśliwych ale jakoś udało mi się przedostać do cerkwi. Nie będę ukrywał że schodki też miały u mnie wzięcie tyle że nie była to buła a batonik i ciepła kawa , trochę pomarudziłem koło cerkwi i hajda z powrotem na Bereźnicę. Kawałek przed szlabanem odbiłem sobie w lewo na północ coby obejść te bobrze roboty i trafiłem na polankę z której widok na całą dolinę Żernicy i to by było chyba tyle , no jeszcze powrót do domu nową obwodnicą Brzozowa ale to raczej mało interesujące.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  5. #2715
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: A moze jakies aktualne fotki?

    Rozpoczęłam sezon górski zimowy 2015! Połonina Caryńska 05.12.2015. Na połoninie prędkość wiatru kosmiczna -momentami wiatr nas mocno spychał . Widoczność 30 metrów. Były momenty, że można było zapadać się w śniegu po kolana. Uwierzycie, że na tym zdjęciu jestem w tej chwili najszczęśliwszym człowiekiem na świecie? Czekałam na zimę!

    A w plecaku niosę słoiki sałatek dla znajomych ;D

    DSC04511 - Kopia.jpg DSC04509.JPG DSC04517.jpg DSC04514.jpg

    aha, na dole we wsi (np. Ustrzyki Górne) to właściwie wcale śniegu prawie nie było ;>
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 06-12-2015 o 21:22
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  6. #2716
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,350

    Domyślnie Odp: A moze jakies aktualne fotki?

    hłe, hłe, hłe... zaczęły się poziome sople.
    Moje ulubione.
    kiedyś na Smereku, na krzyżu wisiały (?) tak ponad metrowe
    ech, a ja urlopu nie mam
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

  7. #2717

    Domyślnie Odp: A moze jakies aktualne fotki?

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    Rozpoczęłam sezon górski zimowy 2015! Połonina Caryńska 05.12.2015. Na połoninie prędkość wiatru kosmiczna -momentami wiatr nas mocno spychał . Widoczność 30 metrów. Były momenty, że można było zapadać się w śniegu po kolana. Uwierzycie, że na tym zdjęciu jestem w tej chwili najszczęśliwszym człowiekiem na świecie? Czekałam na zimę!

    A w plecaku niosę słoiki sałatek dla znajomych ;D

    DSC04511 - Kopia.jpg DSC04509.JPG DSC04517.jpg DSC04514.jpg

    aha, na dole we wsi (np. Ustrzyki Górne) to właściwie wcale śniegu prawie nie było ;>
    Dzięki za pogląd Na skitury jeszcze za wcześnie, choć jaskółki mi donoszą, że nie dla wszystkich

  8. #2718
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: A moze jakies aktualne fotki?

    Kto to widział tak po śniegu
    w przedwieczornym mrozie biegać?!

    Jimia! Noś przynajmniej ciepłe palto bo zobaczysz, że jutro będziesz przeziębiona.

  9. #2719
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: A moze jakies aktualne fotki?

    Uszatek, znajomi (zaawansowani narciarze) w niedzielę wybrali się na narty na Rawkę (pierwszy raz w tym sezonie!) i wrócili bardzo zadowoleni :) :) Po samej połoninie przydałyby się rakiety śnieżne bo co chwile zapadałyśmy się po kolana (i wywracały na boki) , choć nie wiedzieć czemu -bawiłyśmy się z koleżanką dobrze przy tym :P Ot radocha -mamy w końcu prawdziwą zimę w górach!

    Przedwieczornym? Haha. Było dokładnie samiutkie południe. Byłam dobrze przygotowana :) Tak 100 metrów poniżej głównego grzbietu połoniny -cisza zupełna, ani podmuchu wiaterku. Spotkałyśmy dwójkę schodzących turystów, którzy zawrócili z powodu trudnych warunków i wiatru -więc nas ostrzegli wcześniej jak jest. Z tego powodu na granicy lasu zdążyłyśmy się odpowiednio przygotować do sieczki -poubieranie wszystkich swetrów z plecaka, sprawdzenie azymutu na kompasie (w razie czego by wiedzieć jak iść), ustalenie wariantu zejścia awaryjnego (w razie pogubienia) i sprawdzenie na mapie w którym kierunku można awaryjnie schodzić a którego absolutnie unikać (potoki), no i przygotowanie na wierzchu rzeczy awaryjnych (apteczka). Generalnie odcinek miałyśmy krótki i prosty (od Górnych do zejścia w połowie Caryńskiej - do schroniska), samą sieczką szłyśmy ponad godzinę. Na jednym odcinku wiatr mógł sięgać setki.)
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 07-12-2015 o 09:15
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  10. #2720

    Domyślnie Odp: A moze jakies aktualne fotki?

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    Uszatek, znajomi (zaawansowani narciarze) w niedzielę wybrali się na narty na Rawkę (pierwszy raz w tym sezonie!) i wrócili bardzo zadowoleni :) :)
    Jeśli z samego schroniska jest jeden z nich, to pewnie mamy to samo źródło informacji Aczkolwiek może sprawdzę organoleptycznie sam w najbliższym czasie.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 3 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 3 gości)

Podobne wątki

  1. Aktualne fotki
    Przez irek w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 25-05-2011, 18:07
  2. Moze Ktos Chetny?
    Przez Hern w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-03-2008, 02:47
  3. dalsze fotki
    Przez zakapiór w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2006, 16:48
  4. moze mi sie uda...
    Przez agajotek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-07-2002, 11:45
  5. a moze spanie w stodole?
    Przez Monika w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-08-2001, 05:50

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •