Strona 21 z 328 PierwszyPierwszy ... 11 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 31 71 121 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 3277

Wątek: A moze jakies aktualne fotki?

  1. #201
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucyna
    TORFOWISKO W TARNAWIE TEŻ JEST UDOSTĘPNIONE TURYSTOM. Swietne kładki.
    Szkoda tylko że Park ograniczył się do położenia kładek. Zero informacji o roślinności, a i stanowiska poszczególnych gatunków mogłyby być oznaczone. A tak, to chodzi się po kładkach i to jest jedyna atrakcja tego miejsca. Byłem rozczarowany
    Anyczka - piekne zdjęcia. Zwłaszcza pierwsze, z krzyże. Supeeer Przypomina mi się moja ostatnia wedrówka. ten sam teren
    http://www.doczu.pl

  2. #202
    Bieszczadnik Awatar Walker
    Na forum od
    10.2004
    Rodem z
    Wratislavia
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Doczu
    Cytat Zamieszczone przez lucyna
    TORFOWISKO W TARNAWIE TEŻ JEST UDOSTĘPNIONE TURYSTOM. Swietne kładki.
    Szkoda tylko że Park ograniczył się do położenia kładek. Zero informacji o roślinności, a i stanowiska poszczególnych gatunków mogłyby być oznaczone. A tak, to chodzi się po kładkach i to jest jedyna atrakcja tego miejsca. Byłem rozczarowany
    Oj tak, oj tak... Przydałaby się też informacja, gdzie się właściwie znaleźliśmy :) Widziałem turystów, którzy dyskutowali, że w lesie na pewno ktoś ma chałupę i zbudował mostek, aby nie chodzić po bagnach

    Tak na marginesie to bardzo zdziwiła mnie informacja, że objaśnienie do ścieżki dydaktycznej na Poł. Wetlińskiej znajduje się w przewodniku czy na mapie, którą można sobie kupić.

    Jak to jest - czy nie powinno to być ogólnodostępne? Po co mam kupować cały przewodnik, jak mógłbym kupić tylko folder o samej ścieżce? Czy w ogóle sens ścieżki dydaktycznej nie powinien być taki, że tablica z objaśnieniem powinna znajdować się w miejscu danego zjawiska?

  3. #203
    Bieszczadnik Awatar ebik
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    Beskid Makowski
    Postów
    84

    Domyślnie

    31.10.2005. Pusto, cicho, przepięknie. Jesień jest jeszcze miejscami złota.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    • Typ pliku: jpg a.jpg (56.8 KB, 130 odsłon)
    • Typ pliku: jpg f.jpg (42.1 KB, 125 odsłon)
    • Typ pliku: jpg d.jpg (37.9 KB, 121 odsłon)
    • Typ pliku: jpg b.jpg (40.9 KB, 121 odsłon)

  4. #204
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walker
    Tak na marginesie to bardzo zdziwiła mnie informacja, że objaśnienie do ścieżki dydaktycznej na Poł. Wetlińskiej znajduje się w przewodniku czy na mapie, którą można sobie kupić.
    Jak to jest - czy nie powinno to być ogólnodostępne? Po co mam kupować cały przewodnik
    Powinno i nie powinno. To że ściezki przyrodnicze na terenie BdPN sa oznaczone własnie w ten sposób jest akurat właściwe. Tu masz przykład takiej ściezki:
    http://www.twojebieszczady.pl/piesze/smerek.php - a przewodnik do niej (60 stron, kolore zdjęcia i rysunki kosztuje 1,40zł). Teraz wyobraź sobie, że na 20 przystanków tej ściezki, wiele przypada na odcinek powyżej górnej granicy lasu. Chciałbyś aby na przełeczy Orłowicza odwalili Ci taka tablice 2m*2m? ) I potem jeszcze między przełeczą, a Smerekiem kolejne 3 (bo tyle jest) wprost na "grani" grzbietu Smereka? Dlatego warto to wyważyć i moim zdaniem jest to jak najbardziej prawidłowe podejście. Gdyby taki przewodniczek kosztował 25zł możnaby rzeczywiście miec obiekcje (BTW: widziałem ostatnio na allegro te broszurki, wywoławcza 15zł, kup teraz 25zł - ma ktoś tupet).
    Natomiast co innego są ściezki dydaktyczne, tu masz kolejny przykład:
    http://www.twojebieszczady.pl/komanc...i/sciezka1.php i na tej ścieżce sa wlasnie ustawione tablice z opisem, ale nikomu one nie przeszkadzają. Decyduje o tym specyfika miejsca w którym wyznacza się ścieżki.
    Tu kolejna: http://www.twojebieszczady.pl/piesze/jodla.php - dla odmiany przyrodnicza - tu są tablice, ale ubogie w informacje i mała liczba przystanków + teren całkowicie zalesiony. Poza tym na tablicach nie znalazłbys tylu informacji ile zawiera taki przewodnik.
    Być może jednak źle usłyszałeś i chodziło własnie o taki przewodnik o ścieżce a nie przewodnik po całych Bieszczadach, bo do ściezki "Pełnik alpejski" na P. Wetlińską równiez jest (o ile dobrze pamietam).
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  5. #205
    Bieszczadnik Awatar Jaro
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    50°02'11''N 21°59'02,6''E
    Postów
    794

    Domyślnie

    I ja cos dorzuce z ostatniego weekendu.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Pozdrawiam
    Jaro

    Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  6. #206
    Bieszczadnik Awatar Walker
    Na forum od
    10.2004
    Rodem z
    Wratislavia
    Postów
    22

    Domyślnie

    Dzięki Piotrze za wyczerpującą odpowiedź. W sumie to targają mną emocje, bo z jednej strony chciałbym, aby w Bieszczadach wszystko pozostawało tajemnicze i żeby samemu móc odkrywać różne ukryte ciekawostki, ale z drugiej strony budzi się we mnie jakieś proedukacyjne pragnienie, żeby Bieszczady trafiły pod strzechy i żeby turystom tłumaczyć w jakim niesamowitym miejscu się znaleźli.
    Ale chyba bliższy jestem jednak tej ascetyczniejszej wersji, czyli w sumie takiej jaka obowiązuje obecnie.
    A z przewodnikiem coś musiało mi się poplątać najwyraźniej, bo oczywiście 1,4zł to nie jest wygórowana cena

  7. #207
    Bieszczadnik Awatar Jaro
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    50°02'11''N 21°59'02,6''E
    Postów
    794

    Domyślnie

    Moze jeszcze linka do panoramki bo tu sie nie zmiesci.
    http://www.odkryjbieszczady.pl/image...ecodzienna.JPG
    Pozdrawiam
    Jaro

    Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  8. #208
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walker
    Jak to jest - czy nie powinno to być ogólnodostępne? Po co mam kupować cały przewodnik, jak mógłbym kupić tylko folder o samej ścieżce?
    Piotr już odpowiedział na Twoje wątpliwości. Ten temat był już wielokrotnie w naszym środowisku dykutowany. Jest dwie szkoły. Jedna prezenowana przez zarząd parków krajobrazowch, druga przez park narodowy. Parki krajobrazowe stawiaja tablice. Piotr ma rację ,one szpecą. Jest jeszcze jeden problem. Niszczenie tablic. Taka tablica jest czasami zniszczona w ciągu kilku godz. po postawieniu. Koszt 1 tablicy jest wysoki czasami kilkaset zł. Pomnóż przez ilość potrzebnych tablic i dodatkowo oblicz siłę zniszczenia pseudoturystów i tutejszych przygłupów. Na zach. Euorpy można spotkać w parku monumentalne "tablice", gdzie inf. jest zatapiana w tworzywie sztucznym. Nie wiem ,czy u nas jednak wytrzymałaby siłę wandali. Jestem przekonana do wydań książkowych. Jeżeli ktoś musi zapłacić nawet symboliczną kwotę to jest w stanie to uszanować wysiłek włozony w organizcję ścieżki
    A pozatym z czego byśmy żyli my przewodncy. Wiesz jako to frajda, gdy błyskasz wiedzą przyrodniczą, słuchają ci ę i jeszcze za to płacą.. Mamy kumpla zajmującego się turystyką przyrodniczą, wbija nam ciągle wiedzę i cobyśmy z nią robili. A na poważnie polecam jako przewodnik serwis Piotra. Ostatnio często do niego zaglądam. Ma opracowaych kilka ścieżek przyrodniczych.

  9. #209
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka20
    No to jeszcze kilka.... Acha, mam pytanko wie ktoś co to za białe "kotki" pojawiają sie o tej porze roku na drzewie
    Już wiem. Wierzba pięciopręcikowa. Jej nasionka.

  10. #210
    Bieszczadnik Awatar Anyczka20
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Sanok / Dublin
    Postów
    751

    Domyślnie

    Dwie fotki z wczoraj i dzisiaj Pierwsza, widok z urwiska na Chryszatej.. zaczyna sie ta druga mniej "fajna" połowa jesieni ...a druga...."zamchowe buciki" ...to nie podróba, takiego buciora znalazła Anyczka w lesie :D
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    "Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj,
    Jaki spokój można znaleźć w ciszy.
    Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha ..."

    www.anyczka20.fotosik.pl
    www.youtube.com/Anyczka24

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 8 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 8 gości)

Podobne wątki

  1. Aktualne fotki
    Przez irek w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 25-05-2011, 18:07
  2. Moze Ktos Chetny?
    Przez Hern w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-03-2008, 02:47
  3. dalsze fotki
    Przez zakapiór w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2006, 16:48
  4. moze mi sie uda...
    Przez agajotek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-07-2002, 11:45
  5. a moze spanie w stodole?
    Przez Monika w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-08-2001, 05:50

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •