Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Poszukuje najbardziej dzikich,odludnych ostępów Bieszczad

  1. #1
    Asan
    Guest

    Domyślnie Poszukuje najbardziej dzikich,odludnych ostępów Bieszczad

    Witam w wakacje zamierzam wybrac sie z moim pieskiem w Bieszczady. Ponoc w Bieszczadach mozna znalezc calkowicie dzikie, odludne, oddalone od cywilizacji tereny i takich miejsc szukam wlasnie. Chce zapuscic sie na jakis tydzien gleboko w gorskie lasy wyposazony w niezbedne do przezycia przybory i prowiant.

    Po prostu chce wejsc w las i wedrowac, isc przed siebie w blizej nieznanym kierunku, z dala od ludzi, aby po tygodniu z niego wyjsc. Przez ten tydzien chce zyc zgodnie z prawami natury. Gdy bedzie zmierzchac bede rozbijal obozowisko na przypadkowo napotkanej polanie, zbieral drwa i rozpalal ognisko. Wazne, aby miejsca ktore odwiedze nie byly w ogole uczeszczane przez ludzi. Chce sie totalnie wyalienowac, koczowac jak nasi przodkowie, zyc z dnia na dzien, wędrować, kontemplowac przyrode, zjednac sie z natura....


    Zalezy mi, aby tereny po ktorych bede wedrowal byly piekne i malownicze, aby obfitowaly w roznoraka rzezbe terenu, abym mogl podziwiac rozne ciekawe miejsca. Musza tez przeplywac liczne strumyki, zeby moj piesek mial gdzie ugasic pragnienie.
    Czy sa w Bieszczadach takie rejony, ktore gwarantuja intensywne przezycia i bliski kontakt z natura, jaki mieli nasi przodkowie?

    I drugie pytanie. W co nalezaloby sie wyposazyc, aby byc samowystarczalnym i przezyc 7 dni nie wychodzac z lasu ?

  2. #2
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie

    Poszukuje najbardziej dzikich,odludnych ostępów Bieszczad
    poczytaj przewodniki, popytaj ludzi o to, co radzą ci w bieskach odwiedzić i pójdź w przeciwnym kierunku...
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  3. #3
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie

    Popatrz na mapę, to podstawa.
    U dołu jest informacja o skali mapy. Za pomocą linijki sprawdź, ile kilometrów mają Bieszczady od Ustrzyk G. do Komańczy. Trzeba dość marudzić, by przejście zajęło cały tydzień.
    Ale teraz konkretnie. Na terenie całych Bieszczadów jest zakaz biwakowania. Można tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Również poza terenami Parku.
    W wakacje raczej masz marne szanse na samotność na szlaku i poza szlakiem.

    Czy sa w Bieszczadach takie rejony, ktore gwarantuja intensywne przezycia i bliski kontakt z natura, jaki mieli nasi przodkowie?
    Chcesz z dzidą ganiać za niedźwiedziem????
    Długi

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Wyżyna....Lubelska
    Postów
    207

    Domyślnie

    <<<Po prostu chce wejsc w las i wedrowac...>>>
    <<<Zalezy mi, aby tereny po ktorych bede wedrowal byly piekne i malownicze, aby obfitowaly w roznoraka rzezbe terenu, abym mogl podziwiac rozne ciekawe miejsca. Musza tez przeplywac liczne strumyki, zeby moj piesek mial gdzie ugasic pragnienie.
    >>>
    Nie to żebym pomniejszał range Bieszczad ale Twoje wymagania kwalifikuja się na Półwyspek Skandynawski, wschodnia Rosję i Kanadę...Szczególnie jeœli wyjezdzasz na długi weekend lub w sezonie wakacyjno-urlopowym. Poza tymi okresami może spokoju więcej w Biesach będzie. Co do biwakowania to juz powiedziano, ogniska nie rozpalaj tym bardziej bo lesnicy sš na ogień potwornie uczuleni nawet w największy deszcz...kwestia zwierzaka (psa) w Parku była poruszana na forum.
    spróbuj szlak z Komańczy do Ustrzyk G (graniczny) (juz wspomniany) ale poza sezonem
    pozdr z życzeniami znalezienia głuszy
    PYTON

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Śląsk
    Postów
    162

    Domyślnie

    Jak chcesz trochę smotnosci to polecam Ci nie Bieszczady ale Beskid Niski. Szlak niebieski graniczny z Dołzycy do Barwinka, to są miejsca gdzie wedrujac nie spotyka się nwet w sezonie ludzi, co do ognisk i samotności to polecam Ukraine tam mozesz sobie wędrować po miejscach gdzie rzeczywiście nie ma żywej duszy.
    pozdrowieniazbyszekj

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Szaszka
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    znad morza
    Postów
    463

    Domyślnie

    Przykro mi, że obalamy tu kolejne mity i rozwiewamy Twoje marzenia, ale lajf is brutal.
    Sama chcialam polecić Ci Ukrainę, jako miejsce do kilkudniowych wędrówek z dala od cywilizacji, cudnych widoków i biwakowania gdzie popadnie, ale takie Gorgany, Czarnohora czy Świdowiec nie spelniają z kolei warunku bezludności. Gwarantuję Ci, że codziennie spotkasz tam po parę osób,z czego polowa to bedą Polacy poszukujący bezludnych gór.

    Hmm, może ktoś się wypowie na temat Rumunii albo Syberii...?

    pozdrawiam,
    Szaszka
    я пиду в далекие горы на широкие полонины

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Polej
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Międzychód
    Postów
    1,152

    Domyślnie

    Witam!
    Zajrzyj do poniższego postu:
    http://forum.bieszczady.info.pl/bieszczady1988.html

    Pozdrawiam serdecznie
    Polej

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    32

    Domyślnie

    Wszystko o czym marzy Asan to zasadniczo w Biesach jest. Tylko że nie kumuluje się w jednym czasie i w jednym miejscu. Dlatego też aby zrealizować takie zamierzenia to rzeczywiście najepiej byłoby zacząć od północnej Alaski.

    kryspin

  9. #9
    Asan
    Guest

    Domyślnie

    hmm.. zakaz biwakowania w Bieszczadach, niedobrze Ukraina? raczej odpada. Obawiam sie, ze napadnieto by mnie i ograbiono

    Przyznam, ze juz od dluzszego czasu wedruje po lasach okalajacych moje miasto a moje wedrowki sa coraz dluzsze i ciekawsze. Niemal podczas kazdego wypadu wgłąb lasu spotykam stado sarenek :D Cudny widok Jutro, czyli juz dzis wybieram sie na calodzienna wyprawe wglab lasu z moim pieskiem. Jak widac nie ma koniecznosci wyjazdu w odlegle strony, zeby zaznac przygody :D

    No, ale marzy mi sie podrozowanie po calkowicie obcych terenach Polski. Lubie widok starych chat krytych strzechą, starych gospodarstw...reliktow przeszlosci.. I takie elementy rzeczywistosci takze chcialbym widziec na drodze moje wedrowki :P

    W Polsce musza byc jakies magiczne miejsca, godne zwiedzenia. Niejsca, ktore wabia swa tajemniczoscia ludzi gotowych na wszystko.. I ja takie miejsca znajde...

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar marekm
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    934

    Domyślnie

    [quote="Szaszka"]Przykro mi, że obalamy tu kolejne mity i rozwiewamy Twoje marzenia[quote="kryspin"]

    to pierwsza prawda, a ponoć są zawsze trzy.

    Cytat Zamieszczone przez kryspin
    Wszystko o czym marzy Asan to zasadniczo w Biesach jest. Tylko że nie kumuluje się w jednym czasie i w jednym miejscu.
    .
    Druga to taka, że i w Biesach czas nie stoi w miejscu, i one też się zmieniają . Czy tego chcemy, czy nie. Tzw " dzikość Bieszczadów " inna była, gdy pierwszy raz zawitali w Biesy pierwsi turyści w latach 50-tych. A inna, chociaż wciąż dzika ta kraina, na początku lat 70-tych gdy ja się tam pierwszy raz zjawilem. I zapewne tą dzikość inaczej odbierze moja wnusia 9-cio letnia, którą zaraziłem tą "chorobą bieszczadzką "
    Jest też trzecia prawda, musisz przekonać się na własnej skórze Asan jak to naprawdę jest. Poprostu pakuj się i w trasę ruszaj!!!
    pozdroowka
    marekm

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. [Wetlina] Tanie noclegi
    Przez kempa855 w dziale Noclegu szukam
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-03-2014, 13:38
  2. Kizior - legenda dzikich ostępów
    Przez trzykropkiinicwiecej w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-10-2011, 22:37
  3. ...a co TY lubisz najbardziej ? ...
    Przez tori w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 15-02-2009, 00:58
  4. Bieszczadnik najbardziej bieszczadzki
    Przez klopsik w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 24-11-2008, 21:41
  5. Poszukuje amatorskich zdjec niedzwiedzi w Bieszczadach
    Przez awanski w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 25-03-2008, 14:37

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •