Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Wątek: Czapki z głów...

  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stachu
    hmmm niestety nie widzialem tej fotki
    to wystarczy, ze sobie kupisz "sześćdziesiatkę" w wersji papierowej - na odwrocie jest fotka tego wodospadu
    :D

    pozdrawiam

    www.ruthenus.pl

  2. #42
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stachu
    hihi zabrzmialo lekko ironicznie
    Raczej autoironicznie, jestem dyletantem w tej sprawie i oceniam stronkę pod względem czysto użytkowym. Jak się okienka otwierają szybko, jak łatwo znajduję informację i nie gubię się w gąszczu okienek jak w gęstym lesie, to jest OK.
    A mapy... te zawsze budziły moje uczucia. Pierwszą rzeczą na Twojej stronie, którą dokładnie studiowałem i studiuję, to mapa... i galeria zdjęć. Wszystkie bieszczadzkie serwisy odwiedzam głównie dla zdjęć. I bieżących wiadomości. Jak na przykład tych o Tołchajach, czy nowej ścieżce dydaktycznej.
    No ale taki reportaż jak spływ z żubrami, to jest perełka niezależnie od nowego czy starego wyglądy strony. Fotki z widokiem na Tatry też. Dlatego sama "nowa strona" mało mnie ekscytuje.
    Pozdrawiam
    Długi

  3. #43

    Domyślnie

    Oki.

    Mnie prawde mowiac ekscytowal sam proces jej powstawania. Po jej uruchomieniu - ekscytacja przeszla w swiadomosc, ile pracy jeszcze przede mna i w krytyke. Strona w najblizszych tygodniach, czy tez miesiacach, bedzie przechodzila kilkukrotnie "lifting".
    Nie jestem zadowolony z paru rzeczy. Glownie wizualnych, bo do funkcjonalnosci raczej nie mam jakis wielkich zastrzezen.

    Na pewno bedzie znow tak, ze bede zbieral uwagi niezaleznych osob. Bardzo lubie siasc potem nad zestawem takich rzeczy i kilka dni nie myslec o czyms takim intensywnie, tylko pospacerowac sobie, pochodzic po wertepach. Pomysly/wnioski wtedy same przychodza do glowy - nic na sile...

    Co do zubrow i innych takich... Takie wydarzenia utwierdzaja tylko w przekonaniu, ze nigdy nie wiadomo, co fajnego sie zdarzy, ale jedno jest pewne - NA PEWNO SIE ZDARZY ;-)
    Warto wtedy miec wtedy rodzaj wewnetrznego spokoju, bo tylko wtedy mozna sie w pelni cieszyc z tego typu rzeczy.
    Serdeczne pozdrowienia

    Stachu Strzyżewski
    http://www.bieszczady.pl
    http://facebook.com/bieszczady

  4. #44
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,359

    Domyślnie

    Jak mił0 przeczytać na Twojej stronie stary artykuł o nazwie Bieszczady. Już jakiś czas temu przywoływałem ten tekst w dyskusji o prawidłowym odmienianiu nazwy Bieszczady http://forum.bieszczady.info.pl/bies...9-0-asc-0.html
    Brawo za przypomnienie.
    Ciekawe, że na mapie nazewniczej obok nazwy Sakowczak umieszczono prawidłową Sawkowczyk, ale przy Rajskiem już nie znalazło się miejsce na prawidłowe Ralskie -
    Parę dni temu miły kolega z wydawnictwa Ruthenus zwrócił mi uwagę, że Smerek jest nieprawidłowy, bo kto tam widział smreki. I u Fastnachta czytam:
    # 1529 - dział graniczny - "qui torres Szmerek defluit de montibus Byesczath", - "qui fluvius Solyna defluit de montibus Byesczath.
    Nie jestem poliglotą i z trudem posługuję sie językiem ojczystym, ale ten Szmerek jakoś mi się kojarzy...
    Pozdrawiam Długi

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez długi
    ale przy Rajskiem już nie znalazło się miejsce na prawidłowe Ralskie
    i zapewne jak jesteś tak dociekliwy to wiesz ze nazwa Rajskie powstała już kilka wieków temu i raczej nie w wyniku czyjegoś błędu, a nazwę Smerek przeniosł kartograf austriacki z wsi o tejże nazwie na szczyt najbliższy, bo przeciez musiał jakoś go nazwać (gdyż jest to szczyt wybitny) i zapewne nie chciało mu sie nikogo zapytać.

    Cytat Zamieszczone przez długi
    # 1529 - dział graniczny - "qui torres Szmerek defluit de montibus Byesczath", - "qui fluvius Solyna defluit de montibus Byesczath.
    Sugerujesz że Szmerek z 1529 roku to dziesieszy Smerek - Wysoka?

    Jeśli się tak interesujesz nazewnictwem w Bieszczadach to polecam "Słownik geograficzno - historyczny Ziemii Sanockiej w srednioweiczu" A. Fastnachta - 3 tomy. Wszystkie jeszcze można zdobyć. No i oczywiście podstawową pracę tegoż samego "Osadnictwo Ziemii Sanockiej..." (niestety ta tylko w bibliotekach)

    Barszczu
    www.ruthenus.pl

  6. #46
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,359

    Domyślnie

    Moje zainteresowania mają mocno niedzielny charakter.
    Tylko właśnie u A. Fastnachta czytam: "Dziwi zmiana nazwy Sawkowczyk w pow. leskim na Sakowczyk, gdyż pierwsza ma uzasadnienie historyczne. W r. 1540 wymieniony został Sawka kniaź z Ralskiej Woli (zwanej tak od Ralskiego, czyli obecnego Rajskiego)...."
    Być może błądzę, jak przy Smereku, sugerując się jednym zdaniem z artykułu prasowego sprzed lat. Nie jestem fachowcem, jedynie życzliwie zainteresowanym czytelnikiem forum.
    Długi
    PS
    Mapa doszła, Dziękuję za sprawne i szybkie załatwienie wysyłki.

  7. #47
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2005
    Rodem z
    Kraków (Prądnik Czerwony, na Nową (C)huć zamieniony...)
    Postów
    327

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barszczu
    Nie wiem czy zauwazyłeś, że Krukarowe Bieszczady sa mapą jednostronną - na rewersie jest tylko informator i kilka reklam. I tak mimo skali 1-60.000 jest to największa jednoarkuszowa mapa Bieszczadów jaka kiedykolwiek został opublikowana. (100 x 120 cm, a wiec blisko B-0) Przy takiej konstrukcji mapa w skali 1-50.000 nie zmiesciłaby się na maksymalnym arkuszu papieru (100 x 140 cm - B-0). Myślimy o drugiej wersji papierowej (skala 1-50.000, wtedy mapa dwustronna, brak informatora turystycznego) ale to już w sezonie 2006.
    Zauważyłem, bo posiadam :) . Nie mam nic przeciw mapom dwustronnym, nawróciłem się na nie jak Piter wydał po raz 1szy swoją "75" na WIGowskim podkładzie, a informator na odwrocie według mnie nigdy nie zastąpi przewodnika -> nie jest wg mnie konieczny. Na zapowiedzianą 50tkę czekam z utęsknieniem, na pewno kuipię :D. Przy okazji, jeśli wolno pogrymasić - czy na 50 tce możecie zrobić więcej warstwic? Co 10 metrów? Pod względem rzeżby terenu wasza mapa trochę przegrywa z Compassem. Chętnie bym o mapach jeszcze podyskutował, ale boję się narazić Stachowi - prosił, żeby zostawić ten temat :(
    Pozdrawiam wszystkich

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misiekjakub
    Chętnie bym o mapach jeszcze podyskutował, ale boję się narazić Stachowi - prosił, żeby zostawić ten temat

    E tam narazic... stworzcie nowy watek :P
    Serdeczne pozdrowienia

    Stachu Strzyżewski
    http://www.bieszczady.pl
    http://facebook.com/bieszczady

  9. #49

    Domyślnie

    http://forum.bieszczady.info.pl/bieszczady2036.html

    no wiec przenosimy się z dyskusją - Długi i Misiekjakub - czytajcie tam odpowiedzi

    Barszczu
    www.ruthenus.pl

  10. #50
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Rodem z
    Warszawa, Ustrzyki Górne, Wetlina
    Postów
    142

    Domyślnie

    B rawo !!! Stachu
    Wchodzę ja sobie na stronę po prawie dwóch tygodniach i .... podzielam wszystkie pochwały, które tu się pojawiły.

    Dałeś sobie siana z zawracaniem kijem Sanu, czyli próbami poprawy jakości MM i od razu widać efekty. Oby tak dalej.

    Co do mapy - dokonałeś najwłaściwszego wyboru, biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw, które m.in. i tu padły.
    Pozdrawiam

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Historia KIMB-ów
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-10-2009, 13:27
  2. Cudzy-słów
    Przez katarzynowosc w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-07-2007, 00:02
  3. Kilka słów o języku polskim...
    Przez WojtekR w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 22-01-2007, 11:35
  4. Słów kilka o Bieszczadzkich Wilkach
    Przez Snurf w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 04-04-2005, 15:04
  5. Mapy Bieszczad (ów)
    Przez Stały Bywalec w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-07-2003, 11:21

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •