Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 146

Wątek: Mapy Bieszczadów...

  1. #101
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Mapy Bieszczadów...

    Strychologia!
    ...ta daaaa..... dorwałem fajną mapę... nalezała do Galicyjskich kopalni .. przedsiąbiorswto naftowe sprzed wojny... od Pogórza Przemyskiego po Beskid Niski... to biały kruk czy szyb naftowy w ogródku?


    jak tylko zeskanuje to chętnym odeśle... nie wiem ile to potrwa bo w ruchu jestem..brak ustatkowania wrodzony ...

  2. #102

    Domyślnie Odp: Mapy Bieszczadów...

    Dziwię się, że najnowsze mapy Krukara z 2009 roku nie zawierają ścieżki historyczno-przyrodniczej "HYLATY" w Zatwarnicy wytyczonej w roku 2008, której fragment widać na załączonym obrazku. Zejście z Dwernika Kamienia do drogi do wodospadu Szepit jest w terenie oznakowane. Według mapy trzeba by próbować zejść nieoznakowaną ścieżką do Przełęczy Pryslip i dopiero tam skręcić w kierunku dogi do Zatwarnicy.

    Mapa BIESZCZADY wydawnictwa ExpressMap z roku 2009 (laminowana) zawiera tę ścieżkę.

    W tej okolicy na mapach Krukara oznaczona jest jedynie ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza "Dwernik Kamień" z Nasicznego - nr 12 na "sześćdziesiątce" i nr 16 na "czterdziestce". Te same ścieżki mają różną numerację, co może być mylące dla osób mających obie mapy.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  3. #103
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Postów
    59

    Domyślnie Odp: Mapy Bieszczadów...

    Obecnie mam mapę COPASS wydanie VII z 2006r. Zastanawiam się na nową. Co polecacie ? Czy wspomniane ExpressMap z roku 2009 (laminowana) będzie dobra.
    Wybieram się do Sękowca więc wspomniane przez Andrzeja okolice Drenik Kamień jak najbardziej mnie interesują.

  4. #104

    Domyślnie Odp: Mapy Bieszczadów...

    Cytat Zamieszczone przez Maciej.K Zobacz posta
    Obecnie mam mapę COPASS wydanie VII z 2006r. Zastanawiam się na nową. Co polecacie ? Czy wspomniane ExpressMap z roku 2009 (laminowana) będzie dobra.
    Wybieram się do Sękowca więc wspomniane przez Andrzeja okolice Drenik Kamień jak najbardziej mnie interesują.
    Najnowszy COMPASS to wydanie X z roku 2009. Polecam ExpressMap. Mapy Krukara (Wydawnictwo Ruthenus) są "dla wytrawnego turysty". Zawierają dużo szczegółów, ale za to są mniej czytelne. Też je polecam. Najlepiej mieć wszystkie te mapy.

  5. #105

    Domyślnie Odp: Mapy Bieszczadów...

    Cytat Zamieszczone przez andrzej627 Zobacz posta
    Mapa BIESZCZADY wydawnictwa ExpressMap z roku 2009 (laminowana) zawiera tę ścieżkę.
    Trasa, którą szliśmy, zaznaczona jest na czerwono na tle tej mapy. W pewnym momencie, schodząc z Dwernika Kamienia, zagadaliśmy się i trochę zboczyliśmy z oznakowanej ścieżki.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  6. #106
    Bieszczadnik Awatar Aleksandra
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    948

    Domyślnie Odp: Mapy Bieszczadów...

    Cytat Zamieszczone przez andrzej627 Zobacz posta
    Dziwię się, że najnowsze mapy Krukara z 2009 roku nie zawierają ścieżki historyczno-przyrodniczej "HYLATY" w Zatwarnicy wytyczonej w roku 2008, której fragment widać na załączonym obrazku. Zejście z Dwernika Kamienia do drogi do wodospadu Szepit jest w terenie oznakowane. Według mapy trzeba by próbować zejść nieoznakowaną ścieżką do Przełęczy Pryslip i dopiero tam skręcić w kierunku dogi do Zatwarnicy.


    W tej okolicy na mapach Krukara oznaczona jest jedynie ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza "Dwernik Kamień" z Nasicznego - nr 12 na "sześćdziesiątce" i nr 16 na "czterdziestce". Te same ścieżki mają różną numerację, co może być mylące dla osób mających obie mapy.
    Mnie to też zdziwiło, moje poprzednie mapy wyglądają jak puzzle, które już tylko właścicielka dopasowywała właściwie, więc postanowiłam zakupić trochę nowych - pod czas ostatniego wyjazdu. Zakupiłam więc też ww mapę (dopisek, że jest ona na 2009/2010). Postanowiłam sprawdzić jak te nowe ścieżki wyglądają. Przecież to frajda, że nie muszę schodzić z powrotem do Nasicznego, aby szybko wrócić do Wetliny. A na mapie oznakowań ścieżek nie było.

    Ciekawi mnie też oznaczenie na samym Dwerniku Kamieniu, jest tam informacja, że węzeł ścieżek do Zatwarnicy, Nasicznego i Sękowca '2. Dlaczego opis ścieżek i ich wariantów jest niżej w lesie? (dobrze i ładnie zrobiony)
    Osoba mająca ww. mapę i próbująca wybrać drogę na szczycie może mieć mały dyskomfort.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    "niech będą błogosławione wszystkie drogi proste, krzywe, dookolne…"
    http://takiewedrowanie.blogspot.com/

  7. #107

    Domyślnie Odp: Mapy Bieszczadów...

    Cytat Zamieszczone przez Aleksandra Zobacz posta
    Postanowiłam sprawdzić jak te nowe ścieżki wyglądają. Przecież to frajda, że nie muszę schodzić z powrotem do Nasicznego, aby szybko wrócić do Wetliny. A na mapie oznakowań ścieżek nie było.
    Ja akurat planowałem powrót do Sękowca. Przed wyjazdem w Bieszczady nie wiedziałem, że jest taka ścieżka. Nie miałem wtedy najnowszej mapy Wydawnictwa ExpressMap i długo się wpatrywałem w dostępne mi mapy, aby zaplanować powrót inną trasą niż oznakowane wejście z Sękowca na Dwernik Kamień.


    Cytat Zamieszczone przez Aleksandra Zobacz posta
    Ciekawi mnie też oznaczenie na samym Dwerniku Kamieniu, jest tam informacja, że węzeł ścieżek do Zatwarnicy, Nasicznego i Sękowca '2. Dlaczego opis ścieżek i ich wariantów jest niżej w lesie? (dobrze i ładnie zrobiony)
    Osoba mająca ww. mapę i próbująca wybrać drogę na szczycie może mieć mały dyskomfort.
    Ktoś oznakował ścieżki, ale nie pomyślał o szerszej informacji na ten temat. Można dodać pytanie, dlaczego taki obrazek nie jest wszędzie dostępny w okolicy Dwernika Kamienia. Wystarczyłaby zwykła kartka papieru z wydrukiem takiej ścieżki. A może gdzieś w Internecie jest ten obrazek? Może na stronach miejsc zakwaterowaniu w tej okolicy?
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  8. #108

    Domyślnie Odp: Mapy Bieszczadów...

    Cytat Zamieszczone przez andrzej627 Zobacz posta
    Ktoś oznakował ścieżki, ale nie pomyślał o szerszej informacji na ten temat.
    Wytłumaczę więc cytując powyższe dlaczego na naszych mapach brakuje czasem jakiejś ścieżki "przyrodniczej" lub innej. Ten "ktoś" znakuje sobie ścieżkę w terenie (a często gminy robią to nielegalnie), stawia sobie tabliczkę na jej początku i końcu i... tyle. A przecież nie jest trudno wysłać informację o nowo powstałej ścieżce do kilku wydawnictw, które wydają mapy Bieszczadów. Wydawnictwa te są powszechnie znane i twórcy ścieżki mogliby pofatygować się i przesłać takie informacje.
    Rafał Barski
    Wydawnictwo RUTHENUS

  9. #109
    Bieszczadnik Awatar Aleksandra
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    948

    Domyślnie Odp: Mapy Bieszczadów...

    Cytat Zamieszczone przez barszczu Zobacz posta
    Wytłumaczę więc cytując powyższe dlaczego na naszych mapach brakuje czasem jakiejś ścieżki "przyrodniczej" lub innej. Ten "ktoś" znakuje sobie ścieżkę w terenie (a często gminy robią to nielegalnie), stawia sobie tabliczkę na jej początku i końcu i... tyle. A przecież nie jest trudno wysłać informację o nowo powstałej ścieżce do kilku wydawnictw, które wydają mapy Bieszczadów. Wydawnictwa te są powszechnie znane i twórcy ścieżki mogliby pofatygować się i przesłać takie informacje.
    Rafał Barski
    Wydawnictwo RUTHENUS
    Witam,

    mimo wszystko swoją obecnością na tym forum powodujesz, że powstaje wrażenie - iż Wydawnictwo RUTHENUS - powinno wyłapywać pewne nowości także w necie. Szczególnie, że w zeszłym roku dość głośno było o tych ścieżkach na forum.
    W drugą stronę działa lepiej , mamy zawsze świeże news - y z Wydawnictwa.

    Na tym kończe, nie mam w zwyczaju czepiać się uporczywie :)
    "niech będą błogosławione wszystkie drogi proste, krzywe, dookolne…"
    http://takiewedrowanie.blogspot.com/

  10. #110

    Domyślnie Odp: Mapy Bieszczadów...

    Cytat Zamieszczone przez barszczu Zobacz posta
    Ten "ktoś" znakuje sobie ścieżkę w terenie (a często gminy robią to nielegalnie), stawia sobie tabliczkę na jej początku i końcu i... tyle.
    Barszczu, co masz na myśli pisząc, że "często gminy robią to nielegalnie"?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Katalog: Mapy 1945 - 1989, Dział: Mapy turystyczne
    Przez marekm w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-01-2008, 07:53
  2. Miłośnicy Bieszczadów z Bieszczadów - ankieta :)
    Przez Promyk :) w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-03-2007, 23:58
  3. Mapy Bieszczadów Wschodnich
    Przez buba w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-09-2006, 20:42
  4. Katalog: Mapy 1945 - 1989, Dział:Mapy krajoznawczo-samochod
    Przez marekm w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-10-2005, 22:13
  5. Mapy Bieszczadów sprzed akcji Wisła
    Przez radek w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-07-2005, 21:18

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •