Strona 8 z 15 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 146

Wątek: Mapy Bieszczadów...

  1. #71
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Mapy Bieszczadów...

    Cytat Zamieszczone przez mapiot Zobacz posta
    Demarta podobają mi się plany miast, są bardzo czytelne i dosyć dokładne.
    No i niech Demart najlepiej się zajmie tym co robi dobrze. Mapa w gazecie jest dość słaba, ale i tak jest postęp w stosunku do wydania z 2006 roku. A tak na szybko: bardzo mało obiektów turystycznych (noclegi, knajpy, etc.), niemal zupełny brak cerkwisk i dawnych cmentarzy, kiepskie w stos. do rzeczywistości rozmieszczenie dróg zamkniętych dla ruchu (+brak zakazów ruchu), kilka błędów w poprowadzeniu najpopularniejszych ścieżek hist-przyr. brak wielu istniejących ścieżek hist-przyr., brak Jeziorka Bobrowego (no jak można;-)), pomyłki typu Huczywice zamiast Huczwice (na obu wydaniach), brak ciekawszych kamieniołomów i długo tak można by wyliczać + IMHO jest słabo czytelna. Da się przeżyć z taka mapą - ale po co?
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  2. #72
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Mapy Bieszczadów...

    Cytat Zamieszczone przez mapiot Zobacz posta
    posiadam "Bieszczady Wysokie.Bieszczadzki Park Narodowy" wydanie 2004 r. (skala 1:40 000) - mapa bardzo dokładna z mnóstwem szczegółów topograficznych
    Zaopatrz się w wydanie III z sierpnia tego roku - zobaczysz różnice, spore różnice - in plus oczywiście.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  3. #73
    Bieszczadnik Awatar mapiot
    Na forum od
    06.2007
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    44

    Domyślnie Odp: Mapy Bieszczadów...

    Wielkie Dzięki Piotr za informację. Joorg chwalił inne mapy tego wydawnictwa.
    Czy też uważasz, że warto jest mieć je wszystkie? Wiecie - już jako 6-latek
    lubiłem siedzieć z nosem w atlasach, mapach itp. Ojciec mnie tym zaraził. Także problemów orientacyjnych przy czytaniu map nie mam. Ale największa frajda zaczyna się kiedy powiąże się wiedzę teoretyczną z praktyką czyli poprostu z "górołażeniem" planowaniem wypraw no i tym co jest najważniejsze, czyli jak dana mapa sprawdza się w terenie.

    Pozdrawiam

  4. #74
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Mapy Bieszczadów...

    Cytat Zamieszczone przez mapiot Zobacz posta
    .... ponieważ lubię mieć przy sobie dwie lub nawet trzy dobre mapy obszaru, po którym będę się poruszał....
    Zgadzam się z Tobą całkowicie , ja do "trzech" dokładam jeszcze mapy WIG z lat 30 -tych (tam widać stare ścieżki ,dzisiaj już zarośnięte ).
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  5. #75
    Bieszczadnik Awatar mapiot
    Na forum od
    06.2007
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    44

    Domyślnie Odp: Mapy Bieszczadów...

    chodzi Ci chyba o wartość krajoznawczo-sentymentalno-porównawczą tych map, bo praktycznego zastosowania to one chyba obecnie nie mają. Nie chodzisz chyba zarośniętymi ścieżkami? Czytałem gdzieś o mapach Tatr tego wydawnictwa. Podobno rewelacyjne odwzorowanie ukształtowania terenu.
    Czy mają one dla Ciebie zastosowanie w terenie? Przyznam, że tak do końca to nie mogę się w kwestii tych map wypowiadać ponieważ ich poprostu nie widziałem na oczy.

  6. #76
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Mapy Bieszczadów...

    Cytat Zamieszczone przez mapiot Zobacz posta
    Czy też uważasz, że warto jest mieć je wszystkie? Wiecie - już jako 6-latek lubiłem siedzieć z nosem w atlasach, mapach itp.
    No, jak ktoś jest maniakiem map to najlepiej wszystkie :) Różnice czasem są niewielkie, ale zawsze są. Przy "B. Wysokich" między II z 2004 a III z 2007 różnica jest już spora. Mam wszystkie mapy Bieszczadów Ruthenusa i Compassa + większość Express Map, PPWK, Demart, Sygnatura, Pietruska&Mierkiewicz, wycinkowe PITR, Rewasz i trochę innych.
    Ze sobą zabieram zawsze najnowsze Ruthenusa i Compassa bo są imho najlepsze, teraz np. biore: Ruthenus "Bieszczady" wyd.III'2007 1:60k; "Bieszczady Wysokie" wyd.III 1:40k; "Okolice Baligrodu" wyd. 2007 1:25k i Compass "Bieszczady" wyd.VIII 2007 1:50k. Ruthenusa m.in ze względu na nazewnictwo a Compassa bo jest dla mnie bardziej czytelny (ale znam zdania odwrotne, tak że kwestia indywidualna). czasem dokładam stare wycinkowe, np. Komańcza i okolice (Rewasz) czy Okolice Komańczy i Woli Michowej. Największy sentyment mam natomiast do PPWK 1:75k, chyba wyd. XI i potem odświeżone w roku 2000 jako wydanie I.
    p.s - nie widziałem jeszcze "Żubr oprowadza po Bieszczadach", ale chyba podobna do "normalnej" w kwestii topo. Tylko dlaczego muszę kupować takie wstrętne piwo żeby dostać tę mapę?
    Ostatnio edytowane przez Piotr ; 07-08-2007 o 22:46
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  7. #77
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Mapy Bieszczadów...

    Cytat Zamieszczone przez mapiot Zobacz posta
    ....Nie chodzisz chyba zarośniętymi ścieżkami? ....
    No teraz to przegiąłeś! Toż to najprzyjemniejsze jest
    Pozdrawiam
    bertrand236

  8. #78
    Bieszczadnik Awatar mapiot
    Na forum od
    06.2007
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    44

    Domyślnie Odp: Mapy Bieszczadów...

    nie miałem na myśli okazyjnego chodzenia po zaroślach tylko raczej dłuższe, wielokilometrowe wędrówki. Też lubię czasem pochaszczować i zgodzę się z Tobą Bernard, że to przyjemne jest.

    Pozdrawiam

  9. #79
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Mapy Bieszczadów...

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Zobacz posta
    No, jak ktoś jest maniakiem map to najlepiej wszystkie :) Różnice czasem są niewielkie, ale zawsze są...... p.s - nie widziałem jeszcze "Żubr oprowadza po Bieszczadach", ale chyba podobna do "normalnej" w kwestii topo.
    Tak na prawdę to wszystkie mapy tego regionu mają jedno zródło (tak mi się wydaje) mapy CK "ręcznie mierzone i ręcznie rysowane" -( cudo i majstersztyk)
    Każde następne mapy , jedne są lepsze ,inne mniej ,ale "mapa matka" jest jedna -CK. Tworząc nowe mapy korzysta się z "cudów" techniki jakim są zdjęcia satelitarne , ale nic nie zastąpi przy opracowywaniu nowych dobrych map "przejścia" przez te tereny.(w miarę możliwości)
    ps. mapiot popatrz sobie na str. Piotra na mapy, począwszy od CK z roku 1877
    http://www.twojebieszczady.pl/mapaonline.php
    ps2 Piotr może się uda zdobyć mapę "Zubra" bez żubra , to Ci podrzucę .
    ps3 ten WIG na str Piotra jest taki charakterystyczny (przypalony)... super , jakby z mapnika wojskowego tyle co wyjęty.
    Ostatnio edytowane przez joorg ; 07-08-2007 o 23:41
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  10. #80
    Bieszczadnik Awatar mapiot
    Na forum od
    06.2007
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    44

    Domyślnie Odp: Mapy Bieszczadów...

    jeśli interesuje Was jakaś konkretna mapa, przewodnik itp.(niekoniecznie Bieszczadów) zagranica też, a nie możecie jej akurat nigdzie znaleźć to polecam sklep internetowy, do którego niżej zamieszczam link:

    http://www.inter-map.cc.pl/index.php

    minusem tego sklepu jest to, że nie można podejrzeć okładek interesujących nas wydawnicw i innych danych o publikacjach, jest tylko sucha nazwa:
    np. jakie wydawnictwo i nazwa mapy czy przewodnika ewentualnie jaka skala.
    Jeśli jednak wiecie czego szukacie to nie będzie problemu, dodatkowo info, które to wydanie zawsze możecie uzyskać telefonicznie albo mailem od sklepu.

    Podsumuję jednym zdaniem: wybór mają imponujący.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Katalog: Mapy 1945 - 1989, Dział: Mapy turystyczne
    Przez marekm w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-01-2008, 07:53
  2. Miłośnicy Bieszczadów z Bieszczadów - ankieta :)
    Przez Promyk :) w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-03-2007, 23:58
  3. Mapy Bieszczadów Wschodnich
    Przez buba w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-09-2006, 20:42
  4. Katalog: Mapy 1945 - 1989, Dział:Mapy krajoznawczo-samochod
    Przez marekm w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-10-2005, 22:13
  5. Mapy Bieszczadów sprzed akcji Wisła
    Przez radek w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-07-2005, 21:18

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •