Zobacz wyniki ankiety: Czy nalezy inwestowac w turystyke w Bieszczadach???

Głosujących
70. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    16 22.86%
  • Nie

    18 25.71%
  • Nie wiem/Nie mam zdania

    0 0%
  • Tak- w granicach zdrowego rozsadku

    36 51.43%
Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 92

Wątek: Zagraniczni turysci - szansa dla Bieszczadow???

  1. #11
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucyna
    Infrastruktura drogowa jest fatalna.
    I tak ma być! Wolę dziurawe drogi w Bieszczady i w Bieszczadach niż tysiące rozwalonych "brzuchatych kapitalistów" pałętających sie w swoich bmw X-5 czy mercach M - ileś tam po równych jak stól szosach na Połoninę Wetlińską lub do Sianek!!!
    Pozdrowaśki

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar robines
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    dziura w Beskidzie Małym
    Postów
    441

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WojtekR
    I tak ma być! Wolę dziurawe drogi w Bieszczady i w Bieszczadach niż tysiące rozwalonych "brzuchatych kapitalistów" pałętających sie w swoich bmw X-5 czy mercach M - ileś tam po równych jak stól szosach na Połoninę Wetlińską lub do Sianek!!!
    Pięknie to ująłeś...sam czasami jestem zły gdy np.w nocy(śpiesząc się oczywiście) wracam z okolic Sianek i klnę w duszy bo w Ustrzykach już czeka ciepłe łóżeczko a dziury w drodzę doprowadzają mnie do szału...Wolę jednak ten szał niż hipotetyczną,piękną A4 i Mcdonaldsa przy nadajniku (chociaż jestem przekonany że taka opcja w Bieskach i tak by się nie przyjęła)

    Pozdrówka
    Jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić.

  3. #13
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2005
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    10

    Domyślnie

    Zgadzam sie z Lucyna - rozni ludzie czytaja Forum. Dowod?:

    U niektórych jednak informacja o połączeniach z Jasionki wzbudziła lęk: "Nie ma szans zachować Bieszczadów dla siebie; ehh, taka jest kolej rzeczy" - pisze na internetowym forum www.bieszczady.info.pl "irek Bieszczadnik".

    Cytat z Gazety Wyborczej z dzialu Gospodarka. Caly tekst pod adresem:

    http://gospodarka.gazeta.pl/gospodar...1,2801430.html
    Pozdrawiam
    S.

  4. #14
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    Cóz mogę powiedzieć. Bieszczady na pewno nie zostaną zadeptane. To absurd. Powoli zmienia się oblicze naszych gór.
    Stało się. Zainteresownie Bieszczadami wśród zagranicznych biur i turystów jest duże. To już nie są zapytania ale podpisywane kontrakty.
    Samorząd województwa dał półtora miliona zł za urochomienie serwisu turystycznego www.go-rzeszow.com. Ma być zlinkowany z serwisem tanich linii lotniczych. Zaczynamy wysyłać tam materiały reklamujące gestorów turystyki w Bieszczadach.
    Dosłownie na dniach wyjdzie Welcome to Bieszczady. Gorąco polecam. Pracowałam przy tym wydaniu. 30 tys. egzemplarzy główne kanały dystrybucji to targi turystyczne krajowe i zagraniczne. Promocja turystyki aktywnej i przyrodniczej. W styczniu wydanie bieszczadzkie zostanie dodane jako wkładka do wydania małopolskiego. W lutym ruszą prace nad następnym. Sądzę, że zainteresowanie Bieszczadami jeszcze zwrośnie. Cieszę się także, że możemy juz mówić o profesjonalnych pakietach oferowanych przez naszych lokalnych tour operatorów, firmy turystyczne, ośrodki. Martwi mnie tylko jedno czy jesteśmy przygotowani do przyjęcia turystów zagranicznych. Bariera językowa.

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar Lech Rybienik
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    Przemyśl/Warszawa
    Postów
    225

    Domyślnie

    Ludzie szybko się uczą. Zwłaszcza jak za tym idzie kasa.
    Lech

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar WueM
    Na forum od
    04.2004
    Rodem z
    Piotrków Trybunalski
    Postów
    102

    Domyślnie

    Dawno, bardzo dawno nie byłem w Bieszczadach. Jak w przyszłym roku tam nie dojadę, to pewnie będę musiał być pod nadzorem służby zdrowia.
    Po tym wszystkim, co tu można przeczytać, to pewnie muszę się śpieszyć, żeby jeszcze synowi pokazać resztkę Bieszczadów... Temu najstarszemu, bo reszta dzieci może nie zdążyć.
    Trzeba zastanowić się dlaczego Bieszczady tak przyciągają turystów? Bieszczady to klimat: ta specyficzna atmosfera, dzika przyroda, nie zepsuci jeszcze mamoną ludzie. Dla kogoś z "Europy" Bieszczady to odludna kraina i właśnie takiego odludzia turyści szukają. W momencie, gdy rozwój turystyki pójdzie na żywioł - Bieszczady, jakie chcielibyśmy zachować, zostaną zniszczone. Przestaną istnieć też i dla turystów z "Europy", bo do uprawiania narciarstwa zjazdowego o wiele lepsze warunki panują na przykład w Alpach. Myślę, że tam baza noclegow jest też o wiele lepsza i długo jeszcze tak zostanie. Władze w Bieszczadach powinny postawić na rozwój turystyki "ekologicznej". Na tym też można zarobić, tym bardziej, że Bieszczady są chyba ostatnim takim zakątkiem do Bugu po Atlantyk. Tylko czy władza to potrafi zrozumieć? Wątpię.
    Nie wszystkim dzieciom jest pisane stać się dorosłymi, niektóre nie mogą nauczyć się kłamać.

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar domina
    Na forum od
    11.2005
    Rodem z
    Opole
    Postów
    188

    Domyślnie

    Nie chcę, żeby Bieszczady przypominały Zakopane!!!
    ...tylko, że moje zdanie niewiele się liczy.
    Od masowej turystyki z infrastukturą typu "fulwypas" mamy Tatry, Bieszczady mogłyby pozostać niewypasione :).
    "Wariat to członek jednoosobowej mniejszości"

  8. #18

    Domyślnie

    Nie chcę, żeby Bieszczady przypominały Zakopane!!!
    niestety w niektórych miejscach przypominają, szczególenie w okresie letnim , na szlaki przybywa coraz więcej ludzi , już mało jest miejsc w których można nacieszyć się ciszą i spokojem (chyba że strasznie leje i jest oberwanie chmury to wtedy wszyscy nagle znikają ze szlaków)

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar domina
    Na forum od
    11.2005
    Rodem z
    Opole
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Thorgus
    chyba że strasznie leje i jest oberwanie chmury to wtedy wszyscy nagle znikają ze szlaków)
    Czyli co, najlepiej w Bieszczady w ulewę i zawieruchę? Dobrze jest zmoknąć, jeśli jest gdzie się wysuszyć :).
    "Wariat to członek jednoosobowej mniejszości"

  10. #20
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WueM
    Trzeba zastanowić się dlaczego Bieszczady tak przyciągają turystów? Bieszczady to klimat: ta specyficzna atmosfera, dzika przyroda, nie zepsuci jeszcze mamoną ludzie. Dla kogoś z "Europy" Bieszczady to odludna kraina i właśnie takiego odludzia turyści szukają
    Święta prawda.
    Cytat Zamieszczone przez WueM
    Tylko czy władza to potrafi zrozumieć? Wątpię
    Ja nie wątpię. wiem to. Wystarczy pryjrzeć się planom rozwoju gmin. Często są to absurdalne projekty np. budowa wyciągu na Jaśle, budowa różnego rodzaju zapór wodnych i sztucznych zbiorników. Pakiety nastawione są w dużej mierze na turystyke zrównoważoną. Przyjrzyj sie proszę działalności PAN parks.
    Cytat Zamieszczone przez domina
    Nie chcę, żeby Bieszczady przypominały Zakopane!!!
    Ja też. Nikt przy zdrowych zmysłach tego nie chce.
    Cytat Zamieszczone przez Thorgus
    już mało jest miejsc w których można nacieszyć się ciszą i spokojem
    W to wątpię. Są miejsca ustronne, rzadko wykorzystywane przez turystów. Nie dotyczy to raczej połonin. Rzeczywiście tutaj jest dużo ludzi wędrujących po szlakach. Kochani Bieszczadnicy nasze góry są dla wszystkich. Dla mnie każda osoba wedrująca szlakiem jest miło oczekiwanym Goście. W żadnym wypadku turysty nie mozna traktowac jako intruzów.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wetlina-Sanok 1 I; jest szansa na dojazd?
    Przez fidelli w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-12-2007, 22:59
  2. Co warto zobaczyc w polnocnej czesci Bieszczadow?
    Przez Kelly w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-04-2007, 11:18
  3. Pozdrowienia z Bieszczadow
    Przez irek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-01-2004, 18:22
  4. Pozdrowienia z Bieszczadow!!!!
    Przez Szaszka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-09-2002, 23:40
  5. mapa Bieszczadow w skali 1:50 000!!!
    Przez Szaszka w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-04-2002, 11:18

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •