Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 115

Wątek: Znowu byłem w Bieszczadzie

  1. #81
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,355

    Domyślnie

    Jak byłeś, to widziałeś, palą tam ogień.
    Ja mam ten wiek, że w paru miejscach dziś zabronionych, mogłem być zanim powstał tam park, rezerwat, ostoja itp.
    Z miejscem, o którym piszecie miełem zabawną historyjkę. Jesień, jelenie na Zawoju ryczały bez wytchnienia ( ten sex). Sceneria jek z filmu walka o ogień, nikłe ognisko, dwie brodate sylwetki, noc czarna (ok21), koniec września. Zasłuchani w nocne odgłosy przyrody. Nagle z drugiej strony rzeki lecą po stromiźnie kamienie, pojawia się światło latarki i spanikowany głos: ludzie jak do was zejść, niedźwiedź nas goni. Skierowaliśmy ich brzegiem urwiska do wyspy. Po chwili słychać człapczłap chlapanie przez wodę i para studencka mocno wystraszona, podrapana i mokra do kolan przysiadła się do ognia.
    Z opowieści wyszło, że rozbili się pod Połomą, miało być romantycznie. W pewnej chwili, gdy kończyli kolację "coś" ryknęło im nad uchem, więc zerwali się do ucieczki. Zobaczyli światło ogniska i mało nie spadli z urwiska. Już byli uspokojenie, pokrzepieni herbatką i małym reanimacyjnym.. nagle dobiegł nas głos byka, który przechodził górą, więc jakby nad głową. I krzyk tych dwojga: NIEDŹWIEDŹ. No i wszystko było jasne.
    Ten kto przeżył z bliska, nocą rykowisko wie, że dla nieobytego jest to przeżycie emocjonujące. Rono poszliśmy z nimi do ich obozowiska. Wszystko było jak zostawili, nawet wpół ugryziona kanapka.
    Po latach kilku zaprowadziłem tam swoje dzieci, były oczarowane surowością i tajemniczością miejsca.
    Pozdrawiam szperaczy po krzaczorach
    Długi

  2. #82
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie Moja Wersja Zdarzeń...:)

    Do czegos się ta komóra przydaje w Bieskach...Zapipczyła donośnie o 4:30 W domciu wyłaczyłbym bestię i zrobił jeszcze "doleżajke". Ale wokół mnie wilgotny zapach łąk i "porannej mgły snuje sie dym"...Grzech leżeć...- Cnotą jest być maksymalnie przytomnym i chłonąć na zapas niepojetość majowej zieloności...Herbatka, śniadanko...Wciagniecie chmurki...Bieganie po rosie z aparatem...Kafencja..."esesman" do Bertranda...Bez pospiechu spakowałem graty i gdy poranek stracił swą rześkość, odpaliłem maszinu i potoczyłem sie dziurawymi drogami pod górę... Postojow było wiele. Wlazłem sobie na Wołczy Horb...Turlałem sie powoli i odwiedzałem miejsca dla innych niepozorne, dla mnie aż gęste od wspomnień...Spedziłem tu najlepszy jak na razie rok w moim zyciu. Tylko to cholerne "cudne słoneczko" troche psulo klimat...Po drodze mijawszy "Gonty", parka turystów pokazała mi kciuk W krajach arabskich jest to gest strasznie obraźliwy, ale na szczęście (dla nich) jestem Polakiem i wciąz czuje niespłacony dług z moich autostopów...Wiadomość z oczu dotarła do mózgu, wpo wstepnej obróbce danych, powedrowala do prawej stopy i wcisnąlem hamulec...CDN musze narazie zmykać :(
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  3. #83
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    879

    Domyślnie

    nie za szybko zwiales???? i co my teraz mamy w takiej niepewnosci zyc co dalej....

    ale jestes....

    Pozdrawiam

    KaHa vel bolace gardlo :(

  4. #84
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KAHA
    my teraz mamy w takiej niepewnosci zyc
    Nie wszyscy. Ja wiem co było dalej

    Możesz jednak Jabol tak nie cedzić.
    Pozdrawiam
    bertrand236

  5. #85
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bertrand236
    Cytat Zamieszczone przez KAHA
    my teraz mamy w takiej niepewnosci zyc
    Nie wszyscy. Ja wiem co było dalej
    OK nastepnym razem bede pisac w pierwszej osobie liczby pojedynczej....

    Cytat Zamieszczone przez bertrand236
    Możesz jednak Jabol tak nie cedzić.
    ale podtym sie tez podpisuje.... choc wytlumaczenie tez slyszalam... (czemu musial tak szybko skonczyc.. hihihi)

  6. #86
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KAHA
    nastepnym razem bede pisac w pierwszej osobie liczby pojedynczej....
    Nie jestem aż takim egoistą. Ważniejszy w tym przypadku jest interes ogółu.

    Pozdrawiam
    bertrand236

  7. #87
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bertrand236
    Cytat Zamieszczone przez KAHA
    nastepnym razem bede pisac w pierwszej osobie liczby pojedynczej....
    Nie jestem aż takim egoistą. Ważniejszy w tym przypadku jest interes ogółu.
    w sumie to najwazniejsze jest to żeby napisal.... wiec nie wazne jak ja to napisze :)

    Pozdrawiam i czekam.... na dalsze czesci

    KaHa vel chore gardlo

  8. #88
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie

    Kurka...Rozproszyłem się. Zaczne zatem znów od początku:
    Do czegos się ta komóra przydaje w Bieskach...Zapipczyła donośnie o 4:30 W domciu wyłaczyłbym bestię i zrobił jeszcze "doleżajke". Ale wokół mnie wilgotny zapach łąk i "porannej mgły snuje sie dym"... Dobra żartowałem juz wiem na czym sie zatrzymalem...Zatrzymałem sie na zatrzymaniu się na umówiony znak-sygnał autostopowiczów " Dokad?" "Do Terki " Jak sie zmieścicie z garbami to wsiadać " Zmiescili się. Rzecz jasna plecaki wprzódy zdjawszy. Okazało sie ze była to parka maruderów ktora pozostała w tyle za dużo wieksza grupa wędrowców...Koło sklepu dołaczyli radośnie do swego stadła tłoczacego sie u piwopoju...Spojrzałem ze skrytym żalem na kolejke w sklepie. Planowałem qpić tu pifko Poturlałem sie niepokojaco gładkim asfaltem w dół. Strach sie rozpedzać bo wiem ze szczęście nie trwa wiecznie...I kurde, znów miałem racje...Za kolejnym zakrętem hamowanko i zaczęło się lawirowanie...Jesli czasem bedąc noca w Bieszczadach zachwycacie sie spadającymi gwiazdami, to miejcie świadomosc że prawdopodobnie wszystkie spadaja na drogę Terka-Dołżyca i stad te paskudne kratery Taka jest moja teoria...Przy kapliczce za Polankami zgodnie z moja stara tradycja zapaliłem swieczke i rzuciłem kilka drobniakow dla tych co sie nia opiekuja...Potem juz z gorki i widze w oddali Spisówke. Chwile potem ujrzałem karawan i Bertranda z Renatką...Uszy przesunęły mi sie nieznacznie ku tyłowi pod wpływem szerokiego usmiechu, który pojawił sie na mojej brodatej gebie...
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  9. #89
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jabol
    Kurka...Rozproszyłem się. Zaczne zatem znów od początku:
    .....
    Dobra żartowałem
    masz szczescie....

  10. #90
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie

    Napisał ile zdążył. Teraz juz pewnie mknie Łajt Lajtingiem, coby zdążyc na piwo na Kudriawę. Trochę mu zazdroszczę ale za to ja mam bliżej do Wielkopolskiego Parku Narodowego.
    Bawcie się ładnie.
    Pozdrawiam
    bertrand236

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Znowu pojechałem
    Przez bertrand236 w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-06-2008, 17:47
  2. I znowu ja
    Przez Barnaba w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 195
    Ostatni post / autor: 15-06-2008, 09:42
  3. Znowu
    Przez Barnaba w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-05-2006, 00:14
  4. Byłem.. 9 godzin . Ale byłem..
    Przez bertrand236 w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2006, 23:19
  5. I był Beskid i były słowa ...
    Przez Ezechiel w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-05-2005, 09:41

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •