Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Co polecacie na pierwszy wyjazd w Bieszczady??

  1. #1
    Fazi
    Guest

    Domyślnie Co polecacie na pierwszy wyjazd w Bieszczady??

    Witam!
    Mam prośbę, czy moglibyście mi polecić jakieś fajne miejsce w Bieszczadach.
    Poszukuję miejsca nieprzepełnionego, gdzie nie będę się czuł jak w mieście:), ale zarazem żeby nie było daleko do sklepu, jakiegoś baru, restauracji..., fajnego pod względem widoków i szlaków....może być nad zalewem Solińskim....
    Co do zakwaterowania to szukam cichego spokojnego pokoju z łazienką, za nie wygórowaną cene...
    Może ktoś z Was był w takim miejscu, może cos polecacie??Będę bardzo wdzięczny za jakieklwiek inforamcje.
    Ps. jaki przewodnik, mapy są godne polecenia??
    Z góry dziękuje za info.
    Pozdrawiam
    Mariusz

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fazi
    Ps. jaki przewodnik, mapy są godne polecenia??
    jak mapy to tylko RUTHENUSA

    przewodnik to tylko Rewasza (www.rewasz.com.pl)

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Anyczka20
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Sanok / Dublin
    Postów
    751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barszczu
    jak mapy to tylko RUTHENUSA
    niech żyje skromność
    "Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj,
    Jaki spokój można znaleźć w ciszy.
    Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha ..."

    www.anyczka20.fotosik.pl
    www.youtube.com/Anyczka24

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka20
    niech żyje skromność
    a co!!!!!

  5. #5
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie

    Bez wazeliny Popieram... Jeśli pojawią się lepsze mapy to zdradzę Ruthenusa bez mrugnięcia okiem, ale na razie te są bez znaczącej konkurencji. Mankamentem dla początkujacego turysty moze być nazewnictwo odbiegające od potocznie przyjętego, przez co niejeden zapytany napływowy "tubylec" może się nieco zdziwić A jeśli chodzi o tereny to zapraszam do użycia "szukaja", temat jest szeroko opisany A jak sobie nie poradzisz, melduj
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: Co polecacie na pierwszy wyjazd w Bieszczady??

    Cytat Zamieszczone przez Fazi
    jaki przewodnik, mapy są godne polecenia??
    A jak zwykle nieco na przekór, ujałbym to nieco inaczej niż przepiscy:
    Zależenie od oczekiwań i zainteresowań. Do tej pory jakoś przewodnik Rewasza nie wpadł mi w ręce, czytałem tylko troche fragmentów w necie, teraz akurat skończyłem czytać "od deski do deski", bo zakupiłem sobie podczas ostatniego pobytu w Bieszczadach. Jak na pierwszy raz jest to dość ciężki przewodnik. Jeżeli nie interesujesz się głębiej historią, geografią, przyrodą regionu to prawdopodobnie jedynie go przekartkujesz. Opisy szlaków zajmują ok.100 stron, na 430 w całym przewodniku. Reszta ciekawych miejsc też jest opisana, ale trzeba szukac i sporo czytać. Moim zdaniem na pierwszy raz warto rozejrzec się za czymś nieco lżejszym (zwłaszcza jeśli bedziesz poruszał się po szlakach i nie masz zbyt duzo czasu na eksplorację Bieszczadów), a jeżeli temat (Bieszczady) Cię zainteresuje - dopiero pogłebiać tę wiedzę za pomocą tegoż przewodnika. Natomiast nie da się ukryc, że merytorycznie jest to zdecydowanie najlepszy przewodnik i pewnie jeszcze długo nic lepszego sie nie pojawi.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Wyżyna....Lubelska
    Postów
    207

    Domyślnie

    Witam. Popieram w pełni przedmówce ;-)
    Ja zaczynałem od przewodnika Pascala i dotšd bardzo go sobie chwale - na poczatek podstawowe informacje, troche ciekawych i smiesznych historii z czasów PRL-u i i taki lekki opowiastkowy styl.
    Jednak jak człowiek zaczyna "dorastać" trzeba szukać czegos więcej - więc przewodnik REWASZ i u mnie jeszcze skończyło się zebraniem i przeczytaniem wszystkich historycznych przewodników (od przedwojennych po lata 80) co zajęło parę miesięcy ;-) ale było warto.
    Co do map - Ruthenus owszem choć w terenie bardziej się sprawdziła mapa EXPRESSmapu - zalaminowana, 1:65000 (mogło być 1:50000 ale i tak dobrze). Szczególnie laminaowanie okazało się przydatne - wepchniesz byle gdzie i byle jak zlożona i mozna pomykac dalej. tradycyjna mapa - przeżyła u mnie 2 wyjazdy i musiałem sklejac taœmš fragmenty...
    Ale kto co lubi i ma to chwali. Sam musisz dojœć co bedzie dla Ciebie odpowiednie choć czasem troche kasy to może kosztować (ja wydałem juz na bieszczadzkie przewodniki mapy ponad 450zł...)
    pozdr
    PYTON

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jabol
    Bez wazeliny Popieram
    No i sie wykształciło nowe TWA :) Ale ja nie o tym - dwa słowa bo mi wczesniej umkneło, a uważam że jest to ważne (odnośnie map).
    Ważne, ponieważ forum oprócz roli czysto towarzyskiej, ma pełnić (i pełni) rolę informacyją. Zwłaszcza tego typu tematy są chwytliwe, bo w koncu sporo osób jedzie w Bieszczady 1 czy 2 raz.
    Dla nich informacje powinny byc obiektywne oraz rzetelne z uzasadnieniem.
    Tymczasem:
    Cytat Zamieszczone przez barszczu
    jak mapy to tylko RUTHENUSA
    A troche wczesniej:
    Cytat Zamieszczone przez barszczu
    Na papierowym wydaniu zaraz pod tytułem jest wyraźnie napisane „[b]MAPA DLA WYTRAWNEGO TURYSTY[/b
    I tu jest pies pogrzebany. Gość jedzie pierwszy raz w Bieszczady, weźmie do ręki w/w mape, pójdzie na szlak-zobaczy tabliczki, schematy szlaków i... zbaranieje. Dyskusja o wyższości map była w innym wątku i nie o to chodzi. Chodzi natomiast o to, żeby nie wysyłac człowieka który jedzie tam jutro, w Bieszczady które umarły wczoraj.
    Obiektywnie bym to ujał tak:
    Najlepiej kup dwie mapy: Ruthenusa i Compassa. Zapoznaj sie najpierw z drugą, która odzwierciedla rzeczywistość w sensie nazewnictwa, a potem z pierwszą by załapać o co chodzi. Może do tego posłużyć także ExpressMap, ale jest duuużo słabszy. Wystrzegaj sie natomiast map Piętki, Topmapa oraz "mojego" najnowszego number one: wydanej w zeszłym miesiącu mapy Bieszczady 1:75k wyd. Demart. Wydaje sie po prostu niemożliwe, że w 2005 roku mozna wydać taką mapę. Moje dzieci by odręcznie narysowały lepiej odzwierciedlającą rzeczywistosć mape Bieszczadów.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    oraz "mojego" najnowszego number one: wydanej w zeszłym miesiącu mapy Bieszczady 1:75k wyd. Demart. Wydaje sie po prostu niemożliwe, że w 2005 roku mozna wydać taką mapę
    w zeszłym roku Demart zrobił Bieszczady 1-65.000 na bazie mapy Expressmapy (kupno licencji) oraz Beskid Niski 1-50.000 na bazie mapy Compass'u - tez licencja - czy ten nowy Demart 1-75.000 to ich własna produkcja?

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barszczu
    w zeszłym roku Demart zrobił Bieszczady 1-65.000 na bazie mapy Expressmapy (kupno licencji) oraz Beskid Niski 1-50.000 na bazie mapy Compass'u - tez licencja - czy ten nowy Demart 1-75.000 to ich własna produkcja?
    Ja tam sie nie znam,znaczy nie wiem - na mapie nigdzie nie pisze, żeby była na jakiejś licencji. Ale to nierealne, ponieważ twórcy musieliby wziąć EMap czy Compass i ręcznie poprawiac dobry układ np. dróg, zastepując go stanem sprzed 20, a nawet 50 lat :) Prędzej to na jakimś WIG-u narysowano pare schronisk, pare hoteli, 3 parkingi i wszystko. W bardzo wielu miejscach gdzie są stokówki lub wrecz asfalt jest... ścieżka - po tym podejrzewam, że to powstalo na czymś bardzo starym. Poza tym mnóstwo błędów w lokalizacji, nazewnictwie, wysokościach. BN wyszedł równolegle, też 1:75k,ale tego nie podejmuje sie oceniac, bo nie znam terenu dalej niż od Komańczy do szosy Barwinek - Dukla..
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pierwszy wyjazd w Bieszczady
    Przez szyszy w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-04-2013, 13:12
  2. Pierwszy wyjazd w Bieszczady. Zakup namiotu i śpiworów.
    Przez gitarzystka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-06-2012, 00:19
  3. Pierwszy wyjazd w Bieszczady.
    Przez lilelo w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 15:47
  4. Pierwszy raz w bieszczady- co polecacie?
    Przez griszka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-07-2006, 18:17
  5. BIESZCZADY - gdzie polecacie na wakacje??
    Przez metaldaw w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-07-2005, 13:31

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •