Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57

Wątek: Wspinanie, albo zabawy linowe w Bieszczadach

  1. #1
    majkello
    Guest

    Domyślnie Wspinanie, albo zabawy linowe w Bieszczadach

    Nazywam się Michał i chciałem się przywitać z forumowiczami.
    i od razu pytanko: czy i gdzie w bieszczadach są rejony skałkowe gdzie możan by pokazać wspinaczkę dzieciakom - będę robił za obsługę pewnej wycieczki i atrakcją mogła by być właśnie wspianaczka - ale nie wiem gdzie to dało by sie to zrealizować w bieszczadach.
    Czy te bieszczadzkie piaskowce i krzemienie są w ogóle wspinalne?
    przychodzą mi do głowy rejony skałek na krzemieniu i Skałki w Myczkowcach - czy jest w ogólesens planować jakąś malutką wspinaczkę dla dzieciaków na tych obiektach? czy można to zrobić legalnie (ochrona przyrody itp)? i czy te skały są do załojenia przez kompletnych pocątkujących? czy są urzeźbione i czy nie są kruchę? jest gdzie założyć jakieś stanowisko do wędki?

    Ewentualnie proszę o wypróbowane miejsca na tyrolkę (kolejkę amerykańską tak do 75 metrów długości podnie za dużym skosem)

    myślałem jeszcze o odwiedzeniu jakiejś jaskini...

    A może wy coś zaproponujecie ciekawego do zwiedzenia dla dzieciaków w wieku ~15 lat których trzeba zarazić górami, zanim zaczną poszukiwać wrażeń w niebezpieczniejszy sposób...

    Pozdrawiam majkello!

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: Wspinanie, albo zabawy linowe w bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez majkello
    w ogólesens planować jakąś malutką wspinaczkę dla dzieciaków na tych obiektach? czy można to zrobić legalnie (ochrona przyrody itp)?
    Nie. Najlepiej o tym zapomnij od razu. Krzemień to Park Narodowy, sam szczyt jest niedostepny nawet dla turystów pieszych - zresztą i tak by sie nie nadawał. Skałki Myczkowskie (Myczkowieckie) to pomnik przyrody - też wybij sobie z głowy. Generalnie nie widze nic specjalnego do małej wspinaczki w Bieszczadach - to nie te góry. Chyba,że bedziecie sie wspinac po nieczynnych kamieniołomach, co z góry też odradzam, bo ze względu na budowę jest to bardzo kruche i leci na łeb - samoczynnie również.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majkello
    czy i gdzie w bieszczadach są rejony skałkowe gdzie możan by pokazać wspinaczkę dzieciakom
    podaruj sobie wspinaczkę skałkową w Bieszczadach. jedyne mozliwe (chyba legalne) miejsce to kamień leski w Glinnem (kilka km od Leska). Kiedyś się tam wspinałem ale z tego co pamietam to najłatwiejsza droga to mocno wypasione VI +.

    Polecam za to po drodze w Bieszczady rejon Krosna - skałki czarnorzeckie. W pobliżu ruin zamku "Kamieniec" jest kilka skał do legalnego wspinania - rozpietośc dróg od III do VI.5, sporo IV i V i ringi do założenia wędki. Kiedyś wspinano się w rezerwacie "Prządki" ale obecnie wycieto tam wszystkie ringi i wspinanie jest zakazane.

    Polecam tez stronkę www.przadki.pl tam znajdziesz wiecej o wspinaniu na podkarpaciu


    stary taternik

  4. #4
    lucyna
    Guest

    Domyślnie liny w bieszczadach

    Z całym szacunkiem Kamień Leski to pomnik przyrody nieozywionej. Przadki zaś to rezerwat. Mimo wszystko sadzę, że organizacja tego rodzaju imprez jest możliwa. Są one organizowane przez miejscowych tour operatorów.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucyna
    Mimo wszystko sadzę, że organizacja tego rodzaju imprez jest możliwa. Są one organizowane przez miejscowych tour operatorów.
    myslę, że miejscowi tour operatorzy nie mają pojecia o wspinaczce - takie imprezy powinny być przeprowadzone (legalnie) tylko i wyłacznie pod okiem uprawnionego instruktora PZA, w innym przypadku organizując dzieciakom wspinaczkę nrazisz sie ew. na przykre konsekwencje gdyby sie komuś coś stało!


    Cytat Zamieszczone przez majkello
    myślałem jeszcze o odwiedzeniu jakiejś jaskini...
    z dzieciakami w Bieszczadach nadaje się do odwiedzenia tylko grota w Rosolinie - jest zaznaczona na każdej przyzwoitej mapie turystycznej (zobacz np na mapie interaktywnej na stronie www.bieszczady.pl - nie jest to jaskinia tylko pieczara w skale podmyta przez wodę, idealnie nadaje się na ognisko itp.

  6. #6
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barszczu
    idealnie nadaje się na ognisko itp.
    Idealne - tak, ale najpierw musisz je sobie posprzątać. Jak tam byłem jesienią to śmieci było co niemiara.
    Pozdrawiam
    bertrand236

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Żaholecki las
    Postów
    454

    Domyślnie Odp: Wspinanie, albo zabawy linowe w bieszczadach

    W okokolicy sa tylko 2 miejsca gdzie mozna cos sensowanego zrobic na scianie. Najblizej jest kamien Leski a potem Kamien w Bykowcach . Potem polecam Sokoli Grzebiet kolo Krosna i dla desperatow Lipowice najlepiej nadaje sie zima na dziaby .

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar yasiolek
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    116

    Domyślnie Odp: Wspinanie, albo zabawy linowe w bieszczadach

    kiedys byłem na obozie PO w ustrzykach dolnych ( hotelik Magda) i oni oferują zabawy na linach. musiałbys z nimi pogadać gdzie takie rzeczy robią. ja niestety z moim lekiem wysokości musiałem z tych zabaw zrezygnować
    "... Dlaczego sa takie piękne, dlaczego tak złe dla ludzi, dlaczego moje Bieszczady , tak KOCHAM i nienawidze..." KSU

  9. #9
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Wspinanie, albo zabawy linowe w bieszczadach

    zabawy linowe czy tyrolki niekoniecznie trzeba przeciez robic na naturalnych skalach. Moga byc na budynkach czy tego podobnych obiektach ktore sie znajdzie wszedzie. Choc fakt ze w samych bieszczadach nie widzialam ludzi z linami- najblizej chyba kolo przemysla na fortach
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Postów
    62

    Domyślnie Odp: Wspinanie, albo zabawy linowe w bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    zabawy linowe czy tyrolki niekoniecznie trzeba przeciez robic na naturalnych skalach. Moga byc na budynkach czy tego podobnych obiektach ktore sie znajdzie wszedzie. Choc fakt ze w samych bieszczadach nie widzialam ludzi z linami- najblizej chyba kolo przemysla na fortach
    Można jeszcze wykorzystać do tego drzewa (do zjazdów), jeżeli chodzi o bieszczady to są firmy zajmujące sie tym jak np. ta z ośrodka WZW Jawor.
    Tu adres www :
    http://www.sps.one.pl/index1.html

    Można ewentualnie u nich sie spytać czy są jakieś miejsca ciekawe w bieszczadach, być może coś wiedzą i uprzejmie odpowiedzą (adres email na stronie www), chociarz oni niekoniecznie pewnie taką typową wspinaczke robią, najczęściej są to zjazdy na linach itp.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wrześniowa przygoda, wędrowanie + wspinanie!
    Przez Alvaro993 w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-05-2012, 21:12
  2. Zorbing, bungee, zajęcia linowe
    Przez Sztympel w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 18:55
  3. rozbudzenia cd - zapraszam do zabawy
    Przez marekm w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-11-2002, 00:28
  4. rozbudzenia cd - zapraszam do zabawy
    Przez marekm w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 09-11-2002, 20:44
  5. Polskie gry i zabawy
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-12-2001, 12:00

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •