Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Rurociąg naftowy przez BdPN???

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie Rurociąg naftowy przez BdPN???

    Cześć,
    W dzisiejszych "Wiadomościach" poruszono temat rurociągu (naftociągu?) z Rosji do Wielkiej Brytanii przechodzącego po dnie Bałtyku. Przy okazji pokazano mapkę obecnych bądź przyszłych (planowanych!) rurociągów przez tereny Polski. Nie wiem czy miałem zwidy, ale widziałem, że jeden z nich przechodził dokładnie przez Bieszczady (a można przypuszczać, ze przez BdPN)! Czy komuś wiadomo coś na ten temat?
    Pozdrowaśki

  2. #2
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie re

    Jesteś w pełni władz umysłowych Ja tego nie widziałem teraz, ale takie plany oglądałem juz w prasie przynajmniej półtora roku temu. Potem sprawa przycichła /to znzczy ja o niej nie słyszałem/ Z tego co piszesz mozna domniemywać, że nie całkiem. O ile sobie przypominam to albo rura miała iść na powierzchni, albo pod ziemią ale ścieżka nad nią ma być opłotowana. A może inaczej.... stary juz jestem

    Pozdrawiam
    bertrand236

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2005
    Rodem z
    Kraków (Prądnik Czerwony, na Nową (C)huć zamieniony...)
    Postów
    327

    Domyślnie

    Jak tak dalej pójdzie, to poczekamy jeszcze parę lat i ani się objrzymy jak w worku będziemy naprawdę mieć i kosmodrom, i kopalnię uranu, jak to w starych opowieściach dla początkujących bywało...
    Pozdrawiam
    mj

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie

    Zapewne chodzi o łącznik pomiędzy rurociągiem "Przyjażń" a rurociągiem biegnącym przez Słowację. O ile pamietam był taki projekt by go poprowadzic gdzieś na pograniczu Bieszczadów i Beskidu Niskiego.
    Pozdrawiam
    naive

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie

    Ciekawy jestem jakie to ma uzasadnienie? Co Ci "na górze" jeszcze wymyślą?

    Cytat Zamieszczone przez misiekjakub
    Jak tak dalej pójdzie, to poczekamy jeszcze parę lat i ani się obejrzymy jak w worku będziemy naprawdę mieć i kosmodrom, i kopalnię uranu, jak to w starych opowieściach dla początkujących bywało...
    Ja też taki jestem!
    Pozdrowaśki

  6. #6
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie

    No nie ma potrzeby tak bredzić. Macie koniki na napęd owsiany???
    Jeżeli zbudują rurę, to nie przez Kińczyk i Tarnicę.
    W końcu na całym świecie, gdzie jeżdżą samochody, buduje się rurociągi (ropa, gaz), także przez parki narodowe. Można to zrobić dobrze, bez większej szkody dla środowiska i można to zrobić źle.
    A budowanie horrorów na podstawie jakiejś schematycznej mapki poglądowej to lekka przesada.
    Długi

  7. #7
    Marcowy
    Guest

    Domyślnie Rura rurze nierówna...

    Zgadzam się z Długim.

    Jak się o tym dowiedziałem, to też najpierw poczułem nieprzyjemny dreszczyk. Ale jeśli inwestycja będzie prowadzona zgodnie z przepisami, to OK, a może przy okazji tubylcom wpadnie parę groszy - ekipy budowlane muszą gdzieś mieszkać i coś jeść. O piciu nie wspomnę...

    Always look on the bright side of life

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2005
    Rodem z
    Kraków (Prądnik Czerwony, na Nową (C)huć zamieniony...)
    Postów
    327

    Domyślnie

    No niby tak, niby w sumie prawda, ale ja takie nieprzyjemne dreszczyki przerabiam na codzień, tyle że nie w temacie Biesów ani ochrony przyrody, ale w temacie Twierdzy Kraków.... Stąd moja gorycz i gorzkie słowa. Wiem, jak w naszym pięknym kraju traktuje się wartości, których nie da się bezpośrednio, wprost, po chamsku przełożyć na kasę - wartości przyrodnicze, kulturowe, historyczne, zabytkowe. Wszystko jest na sprzedaż, a wartości niematerialne a priori przegrywają z kasiorą. Liczy się tylko szmal. Niestety.
    Pozdrawiam
    mj

  9. #9
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misiekjakub
    Liczy się tylko szmal. Niestety.
    Tak jest. I garstka ludzi, dla których tak nie jest musi się organizować w pozarządowe organizacje non profit i myśleć i działać. Jest szansa, że coś wywalczą. Ale nie przywiązując się łańcuchami do dtrzewa, ale rzeczową argumentacją (najtrudniejsze - trzeba mieć argumenty) i poświęcić swój cenny "domowy" czas na pracę za friko.
    A przekupne, rządne szmalu lokalne wadze - patrzeć im na łapska i ... kijem po pazurach.
    No ale to trzeba łazić na sesje, oglądać wyłożone plany zagospodarowania, a nie jak już mleko rozlane to AAAA.
    Przy okazji sprawa wyciągu na Jasło - czy ktoś z miejscowych wie, czy na ten teren jest opracowany szczegółowy plan zagospodarowania, co tam jest napisane itd?
    Jeżeli zapisy są inne niż projektowana inwestycja, to plan będzie musiał być zmieniony. I wtedy jest czas na oprotestowanie. Ale pewno wielu miejscowym nie tylko to jest obojętne, lecz wręcz na rękę. Szansa na zarobek, wzrost cen działek itp itd.
    Cóż, nasze forum jest trochę "rozproszone" i trudno jest się zorganizować wokół jakiejś sprawy. Ot sobie pogadamy. Może wzorem Transparency International słać listy protestacyjne z całego świata (jest paru forumowiczów z dalekich stron).
    Sam w rozterce
    Długi

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie

    Cześć,
    No i wyszło, że bredzę.... A co Ty robisz, w takim razie, Długi????
    Grzecznie zapytałem i co...? Nieraz zastanawiam się, kto Ty jesteś, Długi???
    Nie wiem, czy to są twoje poglądy i opinie, czy się tylko zgrywasz???
    Szczególne pozdrowaśki dla Ciebie właśnie....

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Przez karpackie przelecze, czyli z Czerniowiec do Worochty przez Hryniawe ;)
    Przez Petefijalkowski w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-10-2012, 16:30
  2. Transgraniczny szlak naftowy
    Przez machoney w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 18:29
  3. Szlaki na terenie BdPN
    Przez lucyna w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-05-2008, 14:09
  4. Regulamin BdPN
    Przez Piotr w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 17-06-2007, 17:33
  5. Zmiana dyrektora BdPN ??
    Przez Jaro w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-08-2006, 22:50

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •