Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Wołkowyja - polecacie?

  1. #1
    casper
    Guest

    Domyślnie Wołkowyja - polecacie?

    Witam :)
    Jesteśmy amatorami górskich wędrówek, ale jako że nasz 4 letni syn jakoś mniej je lubi postanowiliśmy pójść na kompromis i pojechać nad Solinę w tym roku.
    Znalazłam fajną (jak mi się zdaje) kwaterę w Wołkowyi, trochę już też poszperałam na necie, jednak najbardziej interesowałyby mnie relacje osób które widziały na własne oczy :)
    Warto tam pojecać? Chodzi mi głównie o to czy jest fajne kąpielisko, no i czy w góry niezbyt daleko?
    Mam nadzieję że pokocham Bieszczady jak pokochałam Tatry, więc proszę - piszcie.

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar robines
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    dziura w Beskidzie Małym
    Postów
    441

    Domyślnie

    Wołkowyja to dobre miejsce wypadowe(szczególnie dla wędkarzy) dla "połączenia" wody z górami.Kąpieliska w tym rejonie są całkiem niezłe,dojazd w góry także dobry(nie polecam Wam tylko skrótu z Terki do Cisnej...chyba że dysponujcie ekstra terenówką.Po prostu nawierzchnia na tym odcinku jest fatalna i lepiej dołożyć kilka kilometrów(jadąc w góry tzw.małą obwodnicą).
    Blisko Wołkowyji dość ciekawym rejonem jest Zawóz oraz Werlas.Mój znajomy "krakus" ma tam domek i czasami w nim nocuję po górskich wędrówkach.Jedynym minusem jest tam stosunkowa duża ilość przyjezdnych w miesiącach wakacyjnych,no ale cóż wtedy i w Wołkowyji jest tłoczno.Pozdrawiam.
    Jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Duch_
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    193

    Domyślnie

    Od 14 lat jeżdże w okolice Wołkowyji a dokładnie do Bukowca.Gdy pojechałem tam pierwszy raz mój młody miał 3 lata. :D Nie miałem jeszcze wtedy samochodu, a podróżowałem z plecakiem, trzema workami żeglarskimi i sam z dzieckiem i oczywiście z namiotem. W Wołkowyji jestem co roku, kąpielisko oczywiście jest na zalewie ,ale z obstawą ratowników WOPR. Oczywiście polecam pobyt z dzieckim a i pochodzoć po górkach też jest gdzie, i dziecko sobie poradzi. Pozdrawiam Robert
    Moje są góry, górki i góreczki:)

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar iza
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    okolice Gdańska
    Postów
    710

    Domyślnie

    robines napisał:
    nie polecam Wam tylko skrótu z Terki do Cisnej...chyba że dysponujcie ekstra terenówką.



    ja tam z ciekawości zapytam : kiedy tamtędy ostatnio jechałeś ? w sierpni ubiegłego roku było znacz gorzej niz obecnie

    rob napisał:
    Od 14 lat jeżdże w okolice Wołkowyji a dokładnie do Bukowcanie

    u kogo sie zatrzymujesz ? tak pytam bo też lubie Bukowiec , wszędzie blisko

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar wojtek legionowo
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    legionowo
    Postów
    369

    Domyślnie

    Do wołkowyji jeżdżę co roku a nieraz częściej jest to wspaniałe miejsce wypadowe w różne części bieszczad,przewaznie poruszam się po drogach typu Terka Cisna czy Wołkowyja BAligród ale tam można znależć klimat biszczad i zapomniane ruiny cerkiwek i domów polecam ośrodek organiki w zawoziie można tam wypożyczyć dosyć tanio sprzęt płływający stanowczo nie polecam drogi Lutowiska Skorodne Polana można zostawić miskę olejową.W WOŁKOWYJI można dobrze zjęść w kużni pozdrawiam
    Wojtek legionowo

  6. #6
    casper
    Guest

    Domyślnie Fajnie :)

    Cieszę się że na razie nikt nie odradza...
    My z mężem też bardzo lubimy wędrówki z plecakiem, ale wiadomo - synkowi też się coś od życia należy:) Jak miał 1-2 latka to jeszcze zasuwaliśmy po tatrzańskich dolinkach, ale już w zeszłym roku nóżki bolały, a kilogramów już za dużo żeby go długo nosić
    Mam nadzieję że wyjazd do Wołkowyi wypali bo na razie nie mam odpowiedzi na maila :(

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar robines
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    dziura w Beskidzie Małym
    Postów
    441

    Domyślnie

    Izo ostatni raz jechałem odcinkiem Terka-Cisna wiosną ubiegłego roku.Obiecałem sobie wtedy że to moja ostatnia "przeprawa" tym odcinkiem drogi (niestety nie mam ekstra terenówki) Skoro jednak piszesz że coś się tam poprawiło ...no cóż dzięki za informację,zweryfikuję ją w kwietniu.
    Pozdrawiam serdecznie.
    Jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić.

  8. #8
    Rambo John
    Guest

    Domyślnie

    W Wołkowyi przebywałem kilka razy w drodze w wyzsze partie Bieszczadów, jak i wracając stamtąd. Nie bardzo da sie cokolwiek złego powiedzieć. W szczególnosci tubylcy są bardzo w porządku (z reszta jak w całych Bieszczadach).
    Pewnego razu w sklepie (tym zara obok przystanku na skrzyzowaniu) zostawiłem portfel z wszystkimi moimi pieniędzmi i dokumentami. Akurat wydarzyło sie to jak juz wracałem do domciu - a to daleko. I dopiero kilkaset km poźniej zdałem sobie sprawę z ów faktu.
    I co? Właścieciel odesłał wszystko...A przecież nie miałem żadnej pewności, że zostawiłem moje "skarby" właśnie tam. Polecam i pozdrawiam.

  9. #9
    bies1
    Guest

    Domyślnie

    Witam. Wołkowyja leży troszkę na uboczu jeziora nie ma więc tam w sezonie
    tłoku jak np. w Polańczyku. To dobre miejsce wypadowe na pobliskie szlaki.
    Co do kwatery: jeśli jedziesz pierwszy raz warto kontaktować się z właścicielami
    nawet kilkakrotnie przed wyjazdem lub wysłać zaliczkę. Nikt nie przetrzyma pokoju nieznanej osobie na podstawie jednego telefonu czy maila.Sezon nie trwa długo a miejscowi liczą na każdy grosz. Trudno się im w końcu dziwic...Lepiej być przezornym niż zostać na lodzie w dzień wyjazdu..Powodzenia.

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Duch_
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    193

    Domyślnie

    u kogo sie zatrzymujesz ? tak pytam bo też lubie Bukowiec , wszędzie blisko
    Witaj Izo. W Bukowcu zatrzymuje sie na polu namiotowym "Nod Solinką" u Władka Pacławskiego.I tak od 14 lat.A Bukowiec bardzo lubie i znam prawie wszystkich.
    Moje są góry, górki i góreczki:)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wołkowyja - polecany nocleg
    Przez Alus w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-05-2012, 13:06
  2. Marcin Siuciak Wołkowyja
    Przez cecylia w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-08-2010, 15:32
  3. Wołkowyja
    Przez cecylia w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-08-2010, 09:56
  4. Wołkowyja 100 - CHAMSTWO!!!!!
    Przez Kris w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-08-2003, 19:52
  5. [Wołkowyja] Poszukuję noclegów
    Przez Anonymous w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-04-2001, 23:12

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •