Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57

Wątek: Pierwszy wypad w Bieszczady

  1. #1
    marcych
    Guest

    Domyślnie Pierwszy wypad w Bieszczady

    Dzień dobry.Poszperałem torchę po forum. Większość na pierwsze spotkanie z Bieszczadami poleca Wetlinę, a co możecie powiedzieć o Komańczy. Znalazłem tam ciekawe schronisko.

  2. #2

    Domyślnie

    czyli wybierasz się tam rowerem?

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie

    Ach, Komańcza... Fajne miejsce i fajne schronisko.. ale tak naprawdę to nie są Bieszczady... Spróbuj np. Zatwarnicę czy Sękowiec...
    Pozdrowaśki

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: Pierwszy wypad w Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez marcych
    a co możecie powiedzieć o Komańczy. Znalazłem tam ciekawe schronisko.
    Też odradzam, jako miejsce na pierwszy wyjazd w te rejony -chyba, że masz samochód i chcesz dojeżdżać codziennie kilkadziesiąt kilometrów.
    Komańcza leży na pograniczu Bieszczadów i BN i jest dobra, ale na miejsce startu dla tych którzy idą stąd dalej, lub dla tych którzy lubią siedzieć w jednym miejscu lub ją samą (Komańczę znaczy).
    Zatrzymując się w Komańczy na dłużej możesz przejść czerwonym w kierunku BN, np. na Tokarnie (widoki) i z powrotem. Odwiedzić Jawornik, Rzepedź i Turzańsk (cerkwie), Suliłę (widoki), pójść czerwonym na Chryszczatą i z powrotem oraz przejść ściezką historyczno-przyrodniczą. Ale Bieszczadów w szerszym rozumieniu to tutaj nie zobaczysz.
    Schronisko nie wiem czy jest ciekawe - chyba dlatego ze jest z niego wszędzie daleko :) Poza tym to już bardziej pensjonat niż dawne schronisko.
    Obszerny opis ścieżki po Komańczy: http://www.twojebieszczady.pl/komanc...i/sciezka1.php
    Rys historyczny i turystyka: www.twojebieszczady.pl/komancza.php
    Jest tam sporo zdjęć, znajdziesz również galerie oraz linki do innych atrakcji w Komańczy i okolicy (cerkwie, klasztor, okoliczne wsie). Poszperaj również na innych serwisach bieszczadzkich. To powinno Ci wystaczyć do podjęcia decyzji.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  5. #5
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    to już bardziej pensjonat niż dawne schronisko.
    Święta racja. byłem tam w maju i dokładnie takie odniosłem wrażenie. Jak szukasz fajnego schroniska to raczej jedź do Łupkowa. pamiętaj, że to schronisko też nie jest miejscem na dłuższy pobyt. Sprawdź na mapie dlaczego.

    Pozdrawiam
    bertrand236

  6. #6
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie

    Należy dodać, że w Komańczy są dwa schroniska, PTTK obok klasztoru (Komańcza-Letnisko) i ekologiczne, przy drodze do Prełuk
    Wyraźnie się różnią charakterem.
    Długi

  7. #7
    Elfir
    Guest

    Domyślnie

    Witam!

    Dawno, dawno temu udalo mi sie zwiedzic czesc Bieszczad z (zgroza) wycieczka szkolna. Z tej eskapady pozostal mi ogromny niedosyt. Marze o powrocie w Bieszczady od dobrych kilku lat. I to w zadnym wypadku nad Soline, ale w dzikie szlaki, ku granicy. Niestety, nie mam z kim jechac. Grono moich znajomych:
    1. preferuje lezenie na plazy z browarkiem
    2. preferuje zwiedzanie sklepow
    3. miewa urlopy w pracy w innym terminie niz ja
    Niektorzy powiedza, by jechala sama, ale ja mam jednak obawy ruszac bez wsparcia na nieznane trasy. Nie narzekam co prawda na kondycje, ale gory to jednak co innego niz pojezierze.
    Postanowilam poszukac jakis ofert biur turystycznych - kolejny zawod. Moze gdybym miala 16-18 lat lub byla studentka to cos bym znalazla, a tak nic :(
    Jakie to frustrujace - kolejne lato umyka mi przed nosem, a ja nadal nie moge wrocic w Bieszczady!

  8. #8
    metaldaw
    Guest

    Domyślnie

    A Co możecie powiedzieć o Ustrzykach Dolnych? - czy to dobre miejsce na pierwszy raz i jako baza wypadowa??

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metaldaw
    A Co możecie powiedzieć o Ustrzykach Dolnych? - czy to dobre miejsce na pierwszy raz i jako baza wypadowa??
    Jeśli dysponujesz śmigłowcem, to nawet doskonałe. W przeciwnym wypadku proponuje rozglądać się za czymś w Bieszczadach :P
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    Jeśli dysponujesz śmigłowcem, to nawet doskonałe
    e nie przesadzaj - wystarczy autko terenowe

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Lipcowy wypad w Bieszczady
    Przez maciek_11 w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-06-2013, 16:47
  2. Pierwszy wypad w Bieszczady, 4 dni.
    Przez Strzelec92 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 07-02-2013, 22:37
  3. wypad w Bieszczady na dwa wariaty ;)
    Przez Orange w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-09-2008, 19:49
  4. Wypad w Bieszczady :)
    Przez wujek_mp w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-07-2008, 19:10

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •