Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Wilki!!

  1. #1
    ziomalka
    Guest

    Domyślnie Wilki!!

    Tak się zapytać chciałam czy ktoś z was wilka spotkał??Ponoć w Dwerniku żaden psiak nie został, wszystkie rozszarpane. <Pani z BPN z Górnej Wetlinki słowa>W dzień biały pod okna podłażą i się nic nie boją! Czy spotkaliście wilki i gdzie, bo ja w Bieskach nie, w Tatrach i owszem... i chyba mi starczy ;-)

  2. #2
    lucyna
    Guest

    Domyślnie wilki

    Na tak postawione pytanie odpowiadałam dwukrotnie w tym roku na łamach forum. Przy odrobinie szczęścia mozna wilki spotkać w każdym kąciku Bieszczadów. Chyba jak ma się szczęście takie jak ekipa telewizyjna która od dośc długiego czasu usiłuje nakrecić film o tych wspaniałych drapieżnikach. Z tego co wiem bez powodzenia. Njabardziej zabawna jest historia związana z miejscowością Rabe która słynie z tego, że ponoć bieszczadzkie wilki wyspecjalizowały sie w porywaniu owieczek z ogrodzonych dwumetrowym płotem pastwisk. historie można mnozyć.

  3. #3
    Administrator Awatar leszczu
    Na forum od
    10.2004
    Rodem z
    Lesko, Poland
    Postów
    282

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ziomalka
    Tak się zapytać chciałam czy ktoś z was wilka spotkał??
    Ja spotkałem raz w życiu na Krywce gmina Lutowiska był to potężny Basior ale ogólnie to ciężko je sptkać poszukaj w innych postach tam już było pisane na ich temat
    Pozdrawiam z Lutowisk
    Made in BIESZCZADY obecnie Lesko sercem Lutowiska

  4. #4
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie

    He he, a ja widziałem i pomyślałem że to pies :)

    Raz z bratem poszliśmy na grzybki w okolicach Czarnej i gdy się rozdzieliśmy by nie łazić po sobie, na stokówce w odległości około 300 metrów wilk wyszedł na stokówkę przez którą akurat przechodziłem, popatrzył na mnie i spokojnym krokiem poszedł sobie dalej.

    Po kilkunastu minutach gdy spotkałem się z bratem ten zapytał mnie czy widziałem wilka przechodzącego przez stokówkę :) bo on spotkał go w innym miejscu idącego z kierunku w którym szukałem grzybów.
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  5. #5
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224
    bertrand236

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2004
    Postów
    377

    Domyślnie

    Widziałem . I to calkiem z bliska ( jakieś 5 m ). Godz. 3 nad ranem . Maszerowałem rześko ( raczej pomykałem cichutko w bucikach pluciennych takich co to potem można schować do kieszeni ) stokówką z ośr w Sękowcu w kierunku kamieniołomu na ryby . Wyskoczyl z krzaków ( przeskakiwal rów ) prawie prosto na mnie . Był równie jak ja zaskoczony . Przez chwilę popatrzyl na mnie i poszedł dalej nie zmieniając „obranego wcześniej” kierunku . Ja pozostałem na drodze , chyba przez dobrą chwilę , nieruchomy . Po chwili dopiero poczułem dziwne mrowienie na glowie ( to zjeżone moje wlosy pod czapką ) .Zdarzylo mi się to po raz pierwszy ( wlosy autentycznie miałem postawione i przez dłuższy czas nie chcialy „wrócić” ) . Malo tego , po tym miałem „Myślenice” – iść dalej czy wrócić . Poszedłem z „głośno bijącym” sercem i co rusz oglądając się wstecz .
    Od tamtej pory czuję szczególny sentyment do tych „stworzeń” ( i po prostu lubię te „zwierzątka” – pewnie dlatego ze mieszkam w K. )

    Pozdrawiam
    PF

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar sofron
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Wwa Północ
    Postów
    107

    Domyślnie Re: Wilki!!

    [quote="ziomalka"]Tak się zapytać chciałam czy ktoś z was wilka spotkał??
    Jeden raz, 10 lat temu w październiku na Przysłupie Caryńskim, wieczorem. Prysnęliśmy na swój widok obydwaj, ja na rachityczną jabłonkę, on w swoją stronę. Zszedłem, jak usłyszałem nadchodzących po godzinie ludzi. sofron

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    warszawka
    Postów
    129

    Domyślnie

    Ślady wilków spotykam niemal wszędzie - nie jest to wcale trudne jak sie wie gdzie je szukac. natomiast na własne oczy widziałem parkę wilków - basiora i waderę z odległości mniejszej niz 10 metrów podczas "specjalnego" postoju (piwo ma "określone" działanie) miedzy Przełęcza Jabłonowską a Jabłonkami. pewnego majowego popołudnia. Konsternacja była obopólna a każdy z nas oddawał sie wiadomej czynności. Wilki wyszły z lasu, staneły na drodze, popatrzyły sie na nas, my na nie (z "klejnotami" w rękach) i nie bardzo było wiadomo co robić? Kończyć piorunem i chodu do samochodu czy czekać na rozwój wypadków. Pieski zdecydowały sie jednak kontynuować wędrówke, a my dokończylismy co trzeba było......

  9. #9
    Elfir
    Guest

    Domyślnie

    A ja widzialam trzy mlode wilki pod Wysokim Berdem na czarnym szlaku.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Niedźwiedzie i wilki
    Przez mitheithel w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 946
    Ostatni post / autor: 03-03-2024, 10:37
  2. Wędrowanie a wilki
    Przez yeti w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 30-01-2007, 00:36
  3. Wilki
    Przez pawlem w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 30-06-2004, 18:29
  4. "Wilki niespokojne"
    Przez T.B. w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 24-02-2004, 19:55

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •