Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 70

Wątek: Czy ktoś kiedyś widział misia w Biesach?

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie

    Ja. Wczoraj. O godz. 11.25. Więc to nie nocne zwierzę.
    pozdrawiam
    malo :wink:

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar domina
    Na forum od
    11.2005
    Rodem z
    Opole
    Postów
    188

    Domyślnie

    W zeszłym tygodniu odciski "palców" misia widziałam na Otrycie - zarówno na szlaku jak i na stokówce, a także na wysypisku śmieci gminy Lutowiska - wszystkie świeże. Z bardzo bliska też misia słyszałam, ale krótko ...bo szybko biegam...nawet z plecakiem :).
    Zrobiłam wywiad z miejscowymi, z leśnikami oraz z "praktykującymi" wędrowcami i oto podsumowanie: niedźwiedź jest grożny tylko gdy ma małe i tylko wtedy gdy zostanie zaskoczony. Aby misia nie zaskoczyć i nie przestraszyć dobrze jest ponoć gwizdać lub śpiewać podczas wędrówki :).
    "Wariat to członek jednoosobowej mniejszości"

  3. #13
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie

    ojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj...a ja kiedys spalam w rejonie hyrlatej w namiociku... i tak spokojnie spalam
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  4. #14
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Poznan
    Postów
    158

    Domyślnie

    22.05.06 Tworylne, tylko ślady, "zapachu" misia nie czułem, chyba, ze nas podszedł pod wiatr :D
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  5. #15
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Poznan
    Postów
    158

    Domyślnie

    I jeszcze jedno
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  6. #16

    Domyślnie Odp: Czy ktoś kiedyś widział misia w Biesach?

    Jeśli chodzi o misie to jest ich w bieszczadach bardzo dużo. Dam Wam dobrą rade .. nie starajcie się na siłe spotkać niedźwiedzia , jest to bardzo niebezpieczne zwierzątko :)

  7. #17
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Czy ktoś kiedyś widział misia w Biesach?

    W ciągu tych dwóch czy trzech miesięcy od czasu kiedy po raz kolejny o tym dyskutowaliśmy niewiele się zmieniło. Tylko tropy i chodzenie szlakiem misich kup po Stołach.

  8. #18

    Domyślnie Odp: Czy ktoś kiedyś widział misia w Biesach?

    Konie są jednak mądrzejsze od ludzi. Jakieś 20 lat temu (z okładem) wybraliśmy sie na wycieczkę konną z kuzynem na Moklik. W pewnym momencie konie stanęły jak by je coś przymurowało. My odważne małolaty zsiedliśmy z siodeł i pociągneli konie za sobą. A tu na polankę wchodzi mamuśka z dwoma prześliczmi maleństwami... Gdyby to była Wielka Pardubicka puchar byłby nasz.
    A obecnie w oklicy Rajskiego mieszka jeden staruszek, który nad ranem chodzi na rybki do sanu, a wnocy informuje werbalnie, że to jego teren.

  9. #19

    Domyślnie Odp: Czy ktoś kiedyś widział misia w Biesach?

    W rejonie Ustrzyk Dolnych prawie w każdej miejscowości , można usłyszec o niedźwiedziu np. Brzegi , Kroscienko , Łodyna itp. Osobiście widuje często ślady niedźwiedzia . Jednak teraz misie wolą bardziej niedostepne tereny . Sytuacja ta zmieni sie zapewne wiosna kiedy to misie sa najbardziej "rozbrykane" i niestety agresywne :)

  10. #20
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2004
    Postów
    377

    Domyślnie Odp: Czy ktoś kiedyś widział misia w Biesach?

    Witam
    Temat powrocil , przypuszczam powróci ponownie za jakiś czas w nowym temacie . Przypuszczam również , że pomimo przestróg : irekr-a , Frugo czy Rymm-a w tych postach , zawsze znajdą się chetni by na "silę" jednak zobaczyć niedżwiedzia . Ha , oby skończylo się to fajną fotką i niczym więcej .

    Pozdrawiam PF
    ps
    niektórych i tak nic nie powstrzyma przed.............. nawet te przykre konsekwencje .

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Czy ktoś go tu zna
    Przez joorg w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 09-03-2009, 17:44
  2. Czy zdarzyło Wam się kiedyś zabłądzić ? Może macie jakieś ciekawe zdarzenia ?
    Przez włóczykij w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 03-11-2008, 20:54
  3. Czy ktoś potrzebuje?
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-08-2007, 23:28
  4. Głupie pytanie ale ktoś kiedyś powiedzial że takowych nie
    Przez dyfre w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-06-2006, 17:31
  5. Czy w Biesach da się zniknąć?!
    Przez Marcowy w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-05-2005, 00:06

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •