Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Co sądzicie o Bacówce pod Małą Rawką?

  1. #1
    moryc
    Guest

    Domyślnie Co sądzicie o Bacówce pod Małą Rawką?

    moge prosic o jakies opinie o tym schronisku? interesuje mnie szczegolnie nocleg, jakie sa warunki? mam zarezerwowany pokoj dla 2 osob, ale nawet nie wiem czy mam miec ze soba spiwor, czy nie. Jak jest z toaletami i lazienka? no i jeszcze ceny jedzenia w schronisku? Za wszelkie opinie dziekuje i pozdrawiam

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Peter P
    Na forum od
    07.2004
    Postów
    31

    Domyślnie Re: Co sądzicie o Bacówce pod Małą Rawką?

    Cytat Zamieszczone przez moryc
    moge prosic o jakies opinie o tym schronisku? interesuje mnie szczegolnie nocleg, jakie sa warunki? mam zarezerwowany pokoj dla 2 osob, ale nawet nie wiem czy mam miec ze soba spiwor, czy nie. Jak jest z toaletami i lazienka? no i jeszcze ceny jedzenia w schronisku? Za wszelkie opinie dziekuje i pozdrawiam
    Ze Szczecina - kawał drogi.

    Miejsce jest przepiękne. Cudowne widoki na Połoniny.
    Osobiście w pokoju (2 osobowym) spałem tam z 10 lat temu. Czysto, schludnie i bardzo miło. Od tamtej pory odwiedzam Bacówkę, zawsze jak jestem w Bieszczadach, ale biorę podłogę lub namiot. Śpiwora -do pokoju- nie trzeba brać (niech ktoś poprawi jak się mylę). Toalety i prysznice są wspólne. Kiedy ja spałem w pokoju, umywalek nie było. Nie wiem jak jest teraz. Ciepła woda - owszem - w określonych godzinach, nie pamiętam jednak o której itp. Ceny jedzenia - piwo 0.4L - 5 PLN (niech ktoś poprawi jak się mylę).
    Wrztek - co łaska.

    PS: Kiedyś jeździłem we wrześniu. W Bacówce nocowali głównie studenci. Cisza i spokój był i gitary. Rok temu w sierpniu trafiłem na jakąś wycieczką dzieciaków. Nie żebym miał coś przeciw - ale kupa ludzi i urok już nie ten sam.

    Pozdrawiam P.P.

  3. #3
    moryc
    Guest

    Domyślnie

    No niby ze Szczecina daleko, ale jak ktos kocha bieszczady to jest zdolny do wielkich poswiecen. 2 lata temu przyjazd w bieszczady do Jaworca trwal dokladnie 24h! cala doba w drodze, bez snu, a wszystko przez to, ze pociag do przemysla, ktorym jechalismy mial opoznienie ok 1.5h i nie zdazylismy na przesiadke.. Trzeba bylo kombinowac polaczenia, ale dojechalismy i bardzo milo to wspominam

    Wybieram sie tam we wrzesniu, dlatego zarezerwowalem pokoj, ale moze orientujecie jakiej pogody mozna sie spodziewac w drugiej polowie wrzesnia, to moze namiot wezme. Nie bedzie za zimno?

    Orientujecie sie tez moze czy z zagórza jezdza jakies busy w strone Ustrzyk grn.? i ile ewentualnie biora.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Peter P
    Na forum od
    07.2004
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moryc
    do Jaworca trwal dokladnie 24h!

    Wybieram sie tam we wrzesniu, dlatego zarezerwowalem pokoj, ale moze orientujecie jakiej pogody mozna sie spodziewac w drugiej polowie wrzesnia, to moze namiot wezme. Nie bedzie za zimno?

    Orientujecie sie tez moze czy z zagórza jezdza jakies busy w strone Ustrzyk grn.? i ile ewentualnie biora.
    Ja najdłóżej jechałem z Torunia jakieś 20 h, również przez opóźnienia PKP.

    Z pogodą to zwykle nic nie wiadomo, ale jak masz dobry śpiwór to czemu nie pod namiot. Zawsze taniej, tylko ciężej i mniej wygodnie - wiadomo.

    Są busy z Zagórza do UG. We wrześniu napewno rzadziej jeżdżą. Biorą w zależności od ilości osób 7-15 zł - kwestia dogadania się. Są też PKSy. Wiem, że w necie można sprawdziś rozkład jazdy. Rok temu uciekł mi PKS a do następnego było kilka godz. czekania. Popytałem ludzi na dworcu kto chciałby jechać do UG busem. Udało mi się skrzyknąć 5 osób i wzięliśmy busa. Chyba po jakieś 8 zł od osoby wziął

    pozdrawiam P.P.

  5. #5
    Marcowy
    Guest

    Domyślnie

    Peter ma rację - jak masz dobry śpiwór, to we wrześniu spokojnie przenocujesz w namiocie, choć w nocy temperatura lubi spadać poniżej zera, szczególnie w UG :D
    Natomiast nie jestem pewien, czy takie rozwiązanie jest tańsze - ceny na polach namiotowych są porównywalne do schroniskowych. Sprawdź to.
    Miłego pobytu :D

  6. #6
    moryc
    Guest

    Domyślnie

    Dzieki za odzew :) W sumie to nie za bardzo widzi mi sie marzniecie pod namiotem, wolalbym w nocy odpoczac troche:))
    Autobusy juz sprawdzilem i jezeli drugi pociag na ktory mam sie przesiasc nie bedzie mial opoznienia to powinienem zdazyc :)
    pozdrawiam wszystkich

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie

    Schronisko "pod małą Rawką" jest górskim schroniskiem.
    Nie wiadomo co masz na myśli pytając jakie tam są warunki ?
    Schronisko to jest SCHRONISKO
    Kible i prysznic w piwnicy bez hiszpańskich płytek - martwi cię to czy smuci ?

    Liczysz na pensjonat czy na schronisko ??


    P.S. Kiedyś dotarłem wieczorem dotego schroniska (był koniec listopada) od tygodnia nie było turystów - atmosfera była wspaniała również dzięki Patrycji

    Pytając więc o warunki : powiedz czy chodzi ci o stadart sanitariatów czy też o atmosfere ?

  8. #8
    moryc
    Guest

    Domyślnie

    chyba nie zrozumiales mojego postu. Gdybym pytal gdzie sa hiszpanskie plytki to bym o to zapytal. Co z tego, ze to schronisko? Nie mam prawa zapytac sie jaki wyglada sytuacja jezeli chodzi o spanie i umycie? Odwiedzilem to schronisko tylko raz i to tylko na herbate po powrocie z gor. Nigdy w nim nie nocowalem, dlatego chce sie dowiedziec jakichkolwiek szczegolow.
    Proponuje zebys przeczytal jeszcze raz moj pierwszy post i moze go zrozumiesz, a jak nie to sorry.
    I jeszcze moze na koniec: Jadac gdziekolwiek poza dom i planujac ten wyjazd starasz sie dowiedziec czegokolwiek o tym gdzie bedziesz mieszkal, spal, jadl i odpoczywal czy jedziesz w ciemno?

  9. #9

    Na forum od
    07.2005
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cześć, właśnie wróciłam z Bieszczad i byłam m.in w tym schronisku ale tylko przez chwilkę w drodze na Rawki. Zaglądam tam co roku.Miejsce super, chyba jedno z najpiękniejszych. Namiot też ci raczej odradzam, pola są dosyć drogie i liczą sobie często i za osobę i dodatkowo za namiot. Lepiej będzie jak skorzystasz z noclegów w schronisku, zajrzyj na stronę Bacówki. Cena nie jest dużo wyższa a jest to naprawdę wygodniejsze szczególnie we wrześniu kiedy może być już dosyć zimno. Jeżeli chodzi o jedzenie to jest tam dosyć drogo, tak jak zazwyczaj w schroniskach. Jedliśmy tam np. naleśniki z jagodami, były rewelacyjne ale cena też niezła - 12 zł. Pozdrawiam

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar damian
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Rybnik
    Postów
    301

    Domyślnie

    Jedliśmy tam np. naleśniki z jagodami, były rewelacyjne ale cena też niezła - 12 zł. Pozdrawiam
    Naleśników już tam chyba nie ma...są teraz w Wetlinie...
    spędzilem tam wiele wspanialych chwil... m.in. w czerwcu w zeszlym roku na strychu, totalnie zapchanym innymi wspólspaczami... we wrześniu jest tam bajecznie! kiedyś spalem w tzw domku letnim (ma jeszcze parę innych nazw). na wielką wyżerkę bym nie liczyl, jadlo proste i drogie choć wyglądalo apetycznie. lepiej samemu coś upichcić albo też "zlecić" w kuchni.
    Zresztą wracając z gór będziesz mial pewnie okazje zatrzymać się czy to w UG czy w wetlinie, tam karmią dość dobrze.
    jeśli idzie o autobusyPKS to radzę daleko idącą ostrożność, bo różnie z nimi bywa po sezonie, tzn. większość nie kursuje.
    pozdrawiam

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Płonie bacówka pod Małą Rawką
    Przez szy w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-10-2012, 12:49
  2. Sylwester - Bacówka Pod Małą Rawką
    Przez erha w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-11-2009, 11:17
  3. Sylwester w Bacówce Pod Małą Rawką
    Przez erha w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-09-2009, 12:28
  4. Spotkanie 12 w bacówce pod Małą Rawką
    Przez lucyna w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-11-2005, 16:49
  5. Bacówka pod Małą Rawką
    Przez aleXander w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-04-2005, 12:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •