Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Foto - Tatry...

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Foto - Tatry...

    Dla tych co narzekają na tłumy w Bieszczadach. Pewnie juz wiekszośc widziala te zdjęcia: http://kudlacze.pttk.pl/072005.htm głównie okolice schroniska nad Morskim Okiem (plaża) i asfaltówka do Morskiego Oka. Cieszcie się z tego co (jeszcze) macie :)
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Anyczka20
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Sanok / Dublin
    Postów
    751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    Cieszcie się z tego co (jeszcze) macie
    "... Usiadłem sobie pod drzewem
    Spokojny jestem i SAM
    O Boże o szczęście moje
    Jakże dziękować Ci mam"

    ...ale bydło
    "Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj,
    Jaki spokój można znaleźć w ciszy.
    Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha ..."

    www.anyczka20.fotosik.pl
    www.youtube.com/Anyczka24

  3. #3
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie

    Hej :)

    Kuba Terakowski, autor tzw marszonów w Beskidach Wyspowych i innych. Nie wiedziałem, że ma taki dziwny sposób patrzenia na góry. Tymi zdjęciami można każdego przerazić, ale proszę zwróćcie uwagę, że na wielu z tych zdjęć nie ma ani jednego człeka. To zwykle rano i popołudniem późniawym jest luźno w górach. No i te przesadnie wielkie znaki na tle gór. Sztuczka w robieniu ujęcia. A jaki efekt? Tyle, że ja wolę tak przygotowane szlaki dla tłuszczy. Tony brudów, hektolitry moczu nie zasyfią tych biedniuśkich Tatr. I nie protestuję przeciw tak 'zagospodarowanym' górom. Bo w zamian co? Może spalarnia śmieci a la Pińczuk? Wysypiska w rowach? Fekalia rurą wyprowadzone do 'krystalicznie czystych potoków'?
    Największe fale turychów zalewają okolice schronisk, na wysokie tury tatrzańskie decyduje się tylko część z nich. I to jest zasadnicza różnica między Tatrami a resztą Beskidu. W Sądeckim 100% odwiedzających wjedzie na Jaworzynę Krynicką i polezie stadem dalej. W Biesach 100%, wszędzie 100%, a w Tatrach ekspozycja, długość podejść itp, odstraszą niejednego 'turystę'. Dla niego są te szeregi tojtojów i monstrualne pojemniki na śmieci. Nażre się na dole, ulży sobie i wróci do milusiej kwaterki gdzieś w dolinach. A Tatry znów będą ciche i spokojne.
    Ale, Piotrze, cieszmy się, że jeszcze nie ma tak cudownie przy bacówkach bieszczadzkich, w otoczeniu Jasła, pod Tarnicą. Jeszcze trzeba wpadać w Bieski choć na chwilę, żeby poznać ciszę w dolinach, bezruch, dzikość. Korzystajmy, korzystajmy...za kilka lat zatęsknimy...
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Derty
    Jeszcze trzeba wpadać w Bieski choć na chwilę, żeby poznać ciszę w dolinach, bezruch, dzikość. Korzystajmy, korzystajmy...za kilka lat zatęsknimy...
    No właśnie. Zdjęcia K.T sa oczywiście bardzo tendencyjne, ale nie można powiedzieć że takich widoków tam nie ma - są tylko na ogół umykają oku. No i są tu jakby dwie części galerii, dwa wydźwięki: inna sprawa zdjęcia kontenerów i znaków na tle gór, a inna sam tłum turystów.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  5. #5
    Marcowy
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    inna sprawa zdjęcia kontenerów i znaków na tle gór, a inna sam tłum turystów
    Widać, że autor miał gotową tezę fotoreportażu i konsekwentnie ją zrealizował. Nie dorabia czasem w Wyborczej?

    Cytat Zamieszczone przez Derty
    Największe fale turychów zalewają okolice schronisk, na wysokie tury tatrzańskie decyduje się tylko część z nich.
    Akurat mam inne doświadczenie. Nie jeżdżę w Tatry od 5-6 lat, od kiedy do wejścia na Rysy musiałem stać w ogonku Poza tym stonka bez wysiłku wjeżdża kolejką na Kasprowy na 2000 metrów, więc co to za wyczyn wejść np. na Świnicę?

    A śmietniki i toalety w niektórych rejonach Biesów też by się przydały. Ale - o ile wiem - trzeba by je czasem opróżniać

  6. #6
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy
    Widać, że autor miał gotową tezę fotoreportażu i konsekwentnie ją zrealizował. Nie dorabia czasem w Wyborczej?
    Łoj!! Bo zostaniesz obwieszczony antys....

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy
    A śmietniki i toalety w niektórych rejonach Biesów też by się przydały. Ale - o ile wiem - trzeba by je czasem opróżniać
    Eeee tam...wystarczy, że stoją, a za jakiś czas samo się wyleje i wysypie

    Byłem ostatnio w Taterkach. Na Cz. Wierchach gawiedzi sporo, ale już na Okrężnicy Chochołowskiej pusto i cicho od Wołowca. W Jarząbczej ze 30 osób, nieco więcej w Starej Robocie. A w schronach ornaczańskim i chochołowskim miliony rodzinek z wrzeszczącymi dziećmi. Jednak piwko w schroniskach to jest jakaś zapora na tłuszczę :) W Wysokie się nie wbiłem, ale młodociani szaleńcy lubujący się wysypiać 'na scyzoryka' czyli na siedząco na schodach, oznajmili, że parcie na Rysy i Orlą Szosę zelżało z powodu śniegu. Aż żałowałem, że nie polazłem choćby na Gąsienicową...
    Z ciekawostek - tatrzańskie świstaki synantropizują się uparcie i zasiedlają już nawet takie przelotowe miejsca, jak podejście na przełęcz między Rakoniem a Wołowcem. Pozwalają się też fotografować i to jeszcze za darmo :D
    I nieco dla uspokojenia ekologów o zszarpanych nerwach. Cudownie przyroda zabliźnia rany po człowieczej działalności czego przykładem zbocze, po którym onegdaj biegł szlak na Tylkowe Kominy. W miejscu, gdzie 20 lat temu było gliniaste klepicho, znalazłem 4 rzadkie i cenne gatunki roślin!! To dowód na potrzebę tworzenia rezerwatów.
    Trochę tylko szkoda, że Derekcja PN-u dopuściła do niemal całkowitego zarośnięcia przełęczy Iwaniackiej i zakrycia przez las cudownych panoram z tego miejsca. Ale to już działeczka do zupełnie innego tematu, który niebawem chcę poruszyć na Forum.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  7. #7
    Marcowy
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Derty
    Łoj!! Bo zostaniesz obwieszczony antys....
    Antystatycznym???? :D

    Co do Tatr, to mnie zaskoczyłeś... Chyba się przełamię i sprawdzę na wlasnej skórze.
    Pozdrawiam :)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Poznaj Tatry
    Przez natatry w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-03-2013, 21:12
  2. zamachy na górę - Tatry
    Przez dziabka1 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-02-2011, 02:28
  3. Tatry jesienne
    Przez Polej w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 16:12
  4. [Tatry] Co to za pejzaż?
    Przez Marcowy w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-05-2009, 15:09
  5. Bieszczady-tatry bicie rekordu linku wi-fi
    Przez phantom22 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 09-10-2007, 19:03

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •