Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 77

Wątek: Bobry

  1. #21
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Odp: Bobry

    Mam do Was pytanko - jak oceniacie - to działalność bobrów ?
    Obstawiam je, ale wolę sie upewnić.














    http://www.doczu.pl

  2. #22
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Bobry

    Na 100% bobry
    Pozdrav

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Odp: Bobry

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Na 100% bobry
    Dzięki.
    No to teraz mam niezłą zagwozdkę, ponieważ te fotki zrobiłem ok 10 km od mojego miejsca zamieszkania, na terenie nieczynnego wyrobiska kopalni piasku Szczakowa.
    Teren jest w zasadzie suchy jak to na piachu (głównie sosna i miejscami brzoza). Nad kanałami które przecinają wyrobisko mozna spotkać wierzbę.
    Ok 2-3 km w górę strumienia od miejsca gdzie zrobiłem te zdjęcia znajduje się niewielki stawek oraz spore rozlewisko. Ten strumyk, ma ok 50 cm szerokości i może z 20-30 cm głębokości.
    jesli mam być szczery to jestem zszokowany tym że te zwierzęta znalazły sobie siedlisko na tym terenie.
    Najśmiejszniejsze jest to, że ok 20 m od tego strumienia znajdują sie tory kolejowe gdzie jest dość intensywny ruch.
    trzeba się będzie chyba kiedyś zasadzić z aparatem i podpatrzeć łotrów. Może się uda jakies foto cyknąć.
    Tylko żeremia nie widziałem nigdzie w okolicy.
    P.S.
    Sorki za cześciowo OT, bo to nie bieszczadzkie tereny, ale gdziez miałbym szukac ekspertów od bobrów jak nie tu
    http://www.doczu.pl

  4. #24
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Bobry

    Cytat Zamieszczone przez Doczu Zobacz posta
    No to teraz mam niezłą zagwozdkę, ponieważ te fotki zrobiłem ok 10 km od mojego miejsca zamieszkania, na terenie nieczynnego wyrobiska kopalni piasku Szczakowa.

    Bobry są na 100 % w lasach Rybnickich pod Gliwicami (widziałam żeremia, ale samych zwierzaków nie), więc dlaczego miałoby ich nie być tam gdzie piszesz ?

    Ogólnie są dość ekspansywne, szybko się rozmnażają i zasiedlają coraz to nowe miejsca.

    Czy ta rzeczka to Baba ?

    B.

  5. #25
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Bobry

    Cytat Zamieszczone przez Doczu Zobacz posta
    Teren jest w zasadzie suchy jak to na piachu (głównie sosna i miejscami brzoza). Nad kanałami które przecinają wyrobisko mozna spotkać wierzbę.
    Ok 2-3 km w górę strumienia od miejsca gdzie zrobiłem te zdjęcia znajduje się niewielki stawek oraz spore rozlewisko. Ten strumyk, ma ok 50 cm szerokości i może z 20-30 cm głębokości.
    jesli mam być szczery to jestem zszokowany tym że te zwierzęta znalazły sobie siedlisko na tym terenie.
    ...
    Tylko żeremia nie widziałem nigdzie w okolicy.
    Zamiast żeremii mogą mieć nory w dość wysokim brzegu strumienia.Wierzba jest ulubiona,brzoza to przysmak a sosna dobra na przednówek.Potrafią też wędrować po okolicy wodą a jak trzeba (i mało drapieżników) to i lądem.
    Pozdrav

  6. #26
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Odp: Bobry

    Basiu nie - to nie Baba ani Sztoła. To taki kanalik prowadzący prawdopodobnie wody z odwadniania kopalni (czyste) wpada do takiego większego.
    Browar - niedaleko miejsca gdzie prowadzily "ścinkę" znajduje się stary wagon kolejowy, w którym znajdują się jakieś urządzenia hydrotechniczne i pod tym "budynkiem" widziałem właśnie sporej wielkości norę - kto wie - może to ich.
    Drapieżników za dużo tam nie ma. Największy to chyba tylko lis, no i coś z ptactwa. Jastrząb.
    No tak czy inaczej jestem mocno zaskoczony tym zjawiskiem ale też bardzo się cieszę z ich bytności w mojej okolicy. Zatem będę robił jakąś kryjówkę w okolicy "ścinki" tak aby przyfocić zbójów w akcji
    Jesli macie jakieś sugestie to chętnie wysłucham.
    http://www.doczu.pl

  7. #27
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Bobry

    Ptactwo mu niegroźne,lisy owszem.Bobry zasypiają na kamień i wtedy łatwo je podejść na parę metrów.
    Pozdrav

  8. #28
    Bieszczadnik Awatar mavo
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    375

    Domyślnie Odp: Bobry

    Witam
    Wczoraj w Nasiczanskim Potoku wNasicznym przy punkcie czerpania wody spotkalem pieknego boberka.Nikt zmieszkancow Nasicznego nie widzial tam tych zwierzat. Ekspansja trwa.Zapraszam forumowiczow na kawe w sobote i niedzele do ukochanego Nasicznego.

  9. #29
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2008
    Rodem z
    Tam
    Postów
    63

    Domyślnie Odp: Bobry

    Cytat Zamieszczone przez Doczu Zobacz posta
    Dzięki.

    Teren jest w zasadzie suchy jak to na piachu (głównie sosna i miejscami brzoza). Nad kanałami które przecinają wyrobisko mozna spotkać wierzbę.
    Ok 2-3 km w górę strumienia od miejsca gdzie zrobiłem te zdjęcia znajduje się niewielki stawek oraz spore rozlewisko. Ten strumyk, ma ok 50 cm szerokości i może z 20-30 cm głębokości.
    jesli mam być szczery to jestem zszokowany tym że te zwierzęta znalazły sobie siedlisko na tym terenie.
    No to wygląda na to, że za niedługo niewelki stawek zmieni sie w spory stawek a spore rozlewisko was zaleje. Browar co do sosny - to jej sie bobry na ogół nie dotykaja tak jak kazdego innego iglaka.

  10. #30

    Domyślnie Odp: Bobry

    Bylem ciekaw jak to jest zlapac bobra w rece teraz juz wiem ma skubany pary i wazyl chyba lepiej niz 15 kg mniej zwawy od wydry ale watpie aby lis dal mu rade ponoc moze i wilka odgonic mnie w kazdym razie solidnie zmoczyl sam natomiast poplynal dalej sanem

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •